Pasak Seimo narių, šiuo metu Lietuvos Respublikoje galiojantys ir naudojami kelio ženklai, atsižvelgiant į jų dizainą, yra identiški (didžioji dauguma) ar panašūs į SSRS okupacijos metu patvirtintus (pagal sovietinį standartą GOST 10807-78) kelio ženklus. Lietuvos kelio ženkluose taip pat naudojamas tas pats šriftas iš sovietinio standarto GOST 10807-78 (šis šriftas specialiai buvo sukurtas SSRS kelio ženklams).

Seimo nariai nurodo, kad Lietuvoje naudojamų kelio ženklų grafinis dizainas bei šriftas yra identiškas ar panašus, kaip ir Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose posovietinėse šalyse naudojamų kelio ženklų, kadangi jie taip pat gaminami ir naudojami pagal tą patį sovietinį standartą. Latvija ir Estija, skirtingai nei Lietuva, jau seniai yra pasikeitusios savo kelio ženklų grafinį dizainą bei naudoja skirtingus šriftus.

„Lietuva jau daugiau kaip 30 metų save ne tik tapatina su Vakarų pasauliu, bet ir yra jo dalimi. Savo tapatybės nesiejame su posovietinėje erdvėje užstrigusiomis buvusiomis SSRS sudėtyje valstybėmis, tuo labiau su Rusija ar Baltarusija. Vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą ir prieš visą demokratinį Vakarų pasaulį, stengiamės nutraukti visas sąsajas su nusikaltėliškais autoritariniais Rusijos ir Baltarusijos režimais. Tačiau kirtus Lietuvos–Rusijos ar Lietuvos–Baltarusijos sienas mus pasitinka tie patys ar labai panašaus sovietinio standarto kelio ženklai, su tuo pačiu sovietiniu šriftu. Sugebamame iš miestų aikščių pašalinti sovietinius balvonus, perkelti karių kapines, atėjo laikas atsisakyti ir šių sovietinių reliktų“, - sako Seimo narys Andrius Vyšniauskas.

Seimo narių inicjuotame rašte Susisiekimo ministerijai nurodoma, kad siekiant pakeisti iš Sovietų Sąjungos laikų atkeliavusį kelio ženklų dizainą, reikalinga sukurti savo grafinio dizaino kelio ženklus - artimus ar panašius į Europos Sąjungos valstybėse naudojamus kelio ženklus. Pasak Seimo narių, šiuos pokyčius būtų galima įgyvendinti per ateinančius 10 metų, nes per tiek laiko iš esmės yra atnaujinama didžioji dalis šalyje esančių kelio ženklų.

Seimo nariai pastebi, kad ši iniciatyva nėra nauja ir ji nuolat iškyla, tačiau iki šiol Susisiekimo ministerija nesiėmė iniciatyvos. Pranešime žiniasklaidai nurodoma, jog tikimasi, kad nuosekliai įsibėgėjant desovietizacijos procesui, šį kartą pavyks rasti sutarimą ir dėl kelio ženklų pakeitimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)