„Šalies naudotų automobilių rinkos dydį vertiname sandorių skaičių Lietuvoje sumuodami su iš Lietuvos išvežamų automobilių skaičiumi – viso 66 tūkst. sandorių per trečiąjį šių metų ketvirtį. Vidutinė parduoto automobilio kaina, Autoplius.lt vertinimu, šiuo laikotarpiu buvo apie 13,6 tūkst. Lt. Taigi naudotų automobilių rinkos vertė liepos–rugpjūčio mėnesiais – apie 900 mln. litų“, – sako Autoplius.lt vystymo vadovas Viktoras Daukšas.

Remiantis „Regitros“ duomenimis, pirmą kartą šalyje registruotų naudotų lengvųjų automobilių trečiąjį ketvirtį užfiksuota 25 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2009 metais – beveik 41 tūkst. „Ši tendencija rodo, kad verslininkai iš užsienio vėl perka daugiau naudotų lengvųjų automobilių. Jie atgauna tikėjimą, jog parduos tai, ką į šalį atveža iš svetur“, – pasakoja V. Daukšas.

Aktyvėja pirkėjai iš užsienio

„Regitros“ turimi duomenys rodo, kad vidinėje šalies rinkoje sandorių įvyko daugiau nei bet kada anksčiau. Trečiąjį šių metų ketvirtį jų buvo 59 tūkst. Tai 27 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2009 ir 14 proc. daugiau nei 2008 metais. Per pirmus tris šių metų ketvirčius įvyko 160 tūkst. sandorių. Tai – beveik 24 proc. daugiau, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Tranzitinių automobilių statistiką po įstojimo į Šengeno zoną vertinti sudėtinga, nes automobiliai nebėra registruojami pasieniuose. Vis tik augimo tendencijas galima įžvelgti ir čia – pirmus tris šių metų ketvirčius lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, „tranzitinių“ automobilių padaugėjo 56 proc. iki beveik 41 tūkstančio“, – sakė Autoplius.lt vystymo vadovas.

Naudotų lengvųjų automobilių eksportas 2010 metų trečiąjį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo – 74 proc. Tam įtakos turėjo pirkėjų iš užsienio aktyvėjimas, kuris aiškiai matomas pagal Autoplius.lt lankomumo statistiką. „Google Analytics“ duomenimis, didžiausias lankytojų srautas šiuo metu pastebimas iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės ir Estijos. Lyginant trečiąjį šių metų ketvirtį su tuo pačiu laikotarpiu 2009 metais, Autoplius.lt lankytojų iš Baltarusijos buvo 97 procentais daugiau, iš Rusijos – 148, iš Kazachstano – 76, iš Moldavijos – net 314 procentų daugiau.

Remiantis trečiojo ketvirčio parduotų automobilių statistika, dažniausiai parduodami iki 10 tūkst. Lt kainuojantys automobiliai, tačiau jie sudaro tik 17 proc. visos rinkos apyvartos. Antra pagal populiarumą kainų grupė – automobiliai, kainuojantys 20–50 tūkst. Lt, jie sudaro beveik 40 proc. apyvartos. Dažniausiai parduodami pagal jų pagaminimo metus, yra 6–10 metų senumo. Jų pardavimo dalis apyvartoje – 45 proc. 11–15 metų senumo automobiliai užimą antrą vietą pagal populiarumą, bet tik 19 proc. apyvartos. O automobilius iki 5 metų senumo pasirinko beveik 14 proc., tai sudaro beveik 33 proc. visos naudotų automobilių rinkos apyvartos.

Populiariausi – vokiški automobiliai

Dažniausiai parduodamais automobiliais pagal modelį išlieka „Volkswagen Passat“, „Volkswagen Golf“ ir „Audi A6“, po jų rikiuojasi „Opel Astra“ ir „Audi A4“. „Gretindami parduotų automobilių statistiką su skelbimų peržiūrų statistika procentais, galime palyginti paklausą su pasiūla. Įdomu tai, kad „Volkswagen“ liepos–rugsėjo mėnesiais nupirkta lygiai tiek pat, kiek peržiūrima jų skelbimų. „Audi“, taip pat kaip BMW ir „Mercedes Benz“, yra dažniau peržiūrimi nei perkami. O „Opel“, „Renault“ ir „Citroen“ automobiliai – atvirkščiai – nuperkami dažniau nei žiūrimi jų skelbimai“, – dalinasi V. Daukšas.

Pagal kuro tipą geriausiai parduodami automobiliai – dyzeliniai (54 proc.), pagal pavarų dėžės tipą dominuoja mašinos su mechanine pavarų dėže (75 proc.). Pagal kėbulo tipą daugiausia nuperkama sedanų (26 proc.), antroje vietoje – hečbekai (23 proc.), po to – universalų (19 proc.), vienatūrių (15 proc.) ir visureigių (8 proc.).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją