Daugiau naujienų skaitykite čia.

Gegužės pirmoje pusėje prasidėję darbai Savanorių prospekto, Šv. Gertrūdos ir E. Ožeškienės gatvių sankryžoje jau įgavo pagreitį. Čia ne tik numatyti eismo ribojimai, bet ir matoma ryškiai pakitusi kelio danga, atitvarai. Rekonstrukcija planuojama užbaigti sulig pirmosiomis rudens dienomis, tad iki tol geriau pasirinkti kitą maršrutą.

Visgi kaip prisimena kauniečiai ir teigia Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, E. Ožeškienės gatvės važiuojamoji dalis ir šaligatviai jau buvo tvarkyti pernai. Tad kodėl prireikė Laisvės alėjos rekonstrukciją perkelti į neseniai tvarkytą atkarpą?

Remonto darbai Savanorių prospekto, Šv. Gertrūdos ir E. Ožeškienės gatvių sankryžoje

Priežastis paprasta – atsirado kitokių darbų, nei buvo atlikti prieš metus, poreikis.

„Gatvės atkarpa patenka į Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto ribas. Tai reiškia, jog šioje vietoje būtina atnaujinti požemines komunikacijos, viešojo transporto kontaktinį tinklą, visa tai ilgus metus tarnaus kauniečiams“, – pasakoja A. Pakalniškis.

Tiesa, nors darbai vyksta nedidelėje teritorijoje, jiems įgyvendinti prireiks daugiau nei trijų mėnesių.

Kaip teigia Kauno savivaldybės atstovas, šioje atkarpoje numatyta nemažai pakeitimų: bus rekonstruojama vandentiekio trasa, įrengiama lietaus nuotekų sistema, keičiamos viešojo transporto kontaktinio tinklo atramos, vėliau atnaujinama danga. Darbai turi būti atliekami nuosekliai, žingsnis po žingsnio – pirmiausia požeminės komunikacijos, vėliau atramos ir danga.

A. Pakalniškis neguodžia, kebliausia situacija bus tuomet, kai atvykstantys nuo Kauno Pilies turės „tilpti“ į vieną juostą, tiek sukant į kairę, tiek važiuojant tiesiai.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad E. Ožeškienės gatve transporto eismas vyksta tik viena kryptimi – link K. Donelaičio gatvės. Be to, vienpusis eismas laikinai bus ir Jeruzalės skersgatvyje (pro Kauno choralinę sinagogą) – tik Savanorių prospekto kryptimi.