Jau lapkričio 24-ąją (penktadienį) kviečiame visus finansinių technologijų sektoriaus entuziastus ir akademinės bendruomenės narius į nemokamą renginį, kuriame kalbėsimės apie Fintech sektoriaus revoliuciją.
fintech
243 статей
Pastaraisiais metais Lietuvoje klesti įmonės, kurios specializuojasi mokėjimo sprendimų, tarpusavio skolinimo, blokų grandinių bei kitose finansinių technologijų srityse. Tačiau ar visapusiškai išnaudojame fintech tikslams sukurtą technologinę infrastruktūrą? Išvystytos technologijos atvėrė dar vien...
Nuo 2024 m. gruodžio 30 d. visa apimtimi įsigalios Europos Sąjungos (ES) Reglamentas dėl kriptoturto rinkų – vadinamasis MiCAR (angl. Markets in Crypto-Assets Regulation (ES) 2023/1114). Jis atvers naują virtualių valiutų, kitaip dar žinomų kaip žetonai, ir su jais susijusių paslaugų reguliavimo pus...
Gyvename laikais, kai klientai ypač jautrūs ir reiklūs aptarnavimo greičiui, patogumui ir kokybei. Jie tikisi būti aptarnauti sau patogiausiu laiku ir kanalu.
Sparčiai kylančių palūkanų normų ir intensyvios konkurencijos laikais finansinių technologijų – „fintech“ – įmonės vis dažniau apsisprendžia kovoti dėl išlikimo tapdamos bankais. Jos taip pat pastebi, kad tai padaryti nėra lengva.
Pirmą kartą pagrindinis Amerikos televizijos naujienų kanalas ir svetainė CNBC kartu su tyrimų bendrove „Statista“ paskelbė TOP 200 pasaulio „fintech“ įmonių. Tarp jų ir vienintelė įmonė iš Lietuvos – tarpusavio ir sutelktinio finansavimo platforma „Finbee“.
Užblokuota kortelė kelionėje – kada tai įvyksta ir kaip to išvengti: nuo saugaus interneto iki specialių piniginių (4)
Kelionės metu užblokuota mokėjimo kortelė gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir rimtai sujaukti planus. Toks scenarijus realus net ir atliekant mokėjimus kitoje Europos Sąjungos šalyje. Vienas iš patarimų yra „apsidrausti“ papildoma kortele arba grynaisiais, o prieš išvykstant – domėtis banko polit...
Apie finansinio raštingumo svarbą daug kalbama verslo sektoriuje bei ekonomistų pasisakymuose. Ypač ši tema aktuali ekonominių sunkumų laikotarpiu, tačiau kiek svarbus mūsų gyvenime iš tikro yra finansinis raštingumas?
Silicio slėnio banko baigtis. Bankrutuojanti kriptovaliutų keitykla FTX, kurios veidas – milijardierius kudlius Samas Bankmanas-Friedas, kaltinamas stambaus masto sukčiavimu bei aferomis su JAV ir Ukrainos politinėmis jėgomis.
Kai Jordane’as Giuly prieš dešimtmetį pabaigė studijas, steigti startuolį Paryžiuje dar nebuvo madinga. „Madinga buvo eiti į bankininkystę ar konsultavimą. Trys ketvirtadaliai mano draugų taip ir padarė.“
Įmantriai skambantis finansinių technologijų („fintech“) terminas sudaro įspūdį, kad šis sektorius sprendžia verslo, o ne eilinių žmonių, problemas. Tačiau visai gali būti, kad jūs ne tik esate su juo susidūrę, bet net ir šiuo metu naudojatės „fintech“ paslaugomis. Dar daugiau – yra daugybė „fintech...
Technologinių išradimų gausa ir pasiekimai finansinių technologijų (fintech) sektoriuje rodo, kad Lietuva, o ypač Vilnius, kryptingai skatina sektoriaus plėtrą bei vystymąsi – Lietuva užima pirmą vietą Europoje pagal licencijuotų įmonių skaičių finansinių technologijų sektoriuje. Siekdama skirtingų ...
Finansų technologijų („FinTech“) rinka sparčiai keičia pasaulio ekonomiką bei stiprina kiekvieno vartotojo finansines galimybes, žengiant į skaitmeninį pasaulį. Dirbtinis intelektas (DI) yra ne visada akcentuojama, tačiau itin svarbi priemonė, padedanti įgyvendinti šį tikslą. DI algoritmai optimizuo...
Per pastaruosius keletą metų „fintech“ tapo neatskiriama šalies ekonomikos dalimi – susidorojo su pandemijos keltais sunkumais, padeda atremti pasaulinio investicijų nuosmukio iššūkius, atkreipė užsienio žiniasklaidos dėmesį bei toliau skatina verslų plėtrą Lietuvoje.
Finansinių sprendimų platforma „ConnectPay“ siūlys naują skaitmeninės bankininkystės sprendimą, kuris leis jau veikiančioms „fintech“ įmonėms nuo kelerių metų iki keletos dienų sutrumpinti naujų finansinių paslaugų paleidimo laiką. Tai – kol kas vienintelis technologinis sprendimas Lietuvoje, galint...
Gausėjantis darbuotojų skaičius, tvirtos pozicijos tarptautinėje rinkoje ir daugiau jaunų specialistų – tokias praėjusių metų „fintech“ tendencijas išryškino tradicinė kasmetinė apžvalga „The Fintech Landscape in Lithuania“, rengiama finansinių technologijų bendruomenės ir valstybės institucijų.
Gausėjantis darbuotojų skaičius, tvirtos pozicijos tarptautinėje rinkoje ir daugiau jaunų specialistų – tokias praėjusių metų „fintech“ tendencijas išryškino tradicinė kasmetinė apžvalga „The Fintech Landscape in Lithuania“, rengiama finansinių technologijų bendruomenės ir valstybės institucijų.
Pastaraisiais metais netyla kalbos apie sugriežtėjusį Lietuvos banko požiūrį į finansinių technologijų („fintech“) rinkos naujokų licencijavimą ir rinkoje jau veikiančių šios srities įmonių veiklos priežiūrą.
Finansinių technologijų sektorius Lietuvoje nepaliauja vystytis: nuosekliai auga dirbančiųjų skaičius, didėja įmonių apyvartos, sumokama daugiau mokesčių. Vis dėlto prognozuojama, kad pasaulinės stagnacijos fone „fintech“ bendrovės nepasižymės audringu kopimu į viršų, o vystymosi resursų teks ieškot...
Pastaraisiais metais Lietuvoje regėjome tikrą kriptovaliutų keityklų steigimosi bumą, daugiausia nulemtą palankaus tam reguliavimo. Spėjome tapti didžiausiu pagal jų skaičių centru Europos Sąjungoje su tokiais rinkoje veikiančiais vardais, kaip „Binance“ ar „Coingate“.