„Instagram“ stabilumas. Galima teigti, kad „Instagram“ pasiekė savo brandos laikotarpį. Nors vis dar vyksta nežymus augimas, tačiau jis jau nebe toks smarkus kaip anksčiau. Tikėtina, kad 2023 metais šiame socialiniame tinkle stebėsime kokybinį išsigryninimą – tiek nuomonės formuotojų kuriamame turinyje, tiek ir santykyje su prekių ženklais bei auditorija.

Influencerių efektyvumo matavimas ir rezultatų generavimas.
Prekių ženklai per pastaruosius metus nuomonės formuotojams vis kėlė reikalavimų kartelę. Jei anksčiau vertinant rezultatus svarbiausias būdavo tik auditorijos pasiekiamumas, kiek vėliau – jos įsitraukimas, tai dabar verslas vis dažniau nori matyti realius pardavimus. Prekių ženklai vis atidžiau skaičiuoja reklamos investicijų grąžą (ROI) ir pagal tai renkasi, su kuriais influenceriais bendradarbiauti. Ateityje vis daugiau verslų, prieš nuspręsdami dirbti su vienu ar kitu nuomonės formuotoju, ims domėtis jo pastarųjų mėnesių statistika ir generuojamais rezultatais.

Dar didesnis dėmesys video formatui. Nors vaizdo įrašai karaliavo jau ir 2022-aisiais, tačiau kitais metais ši tendencija tik dar labiau išryškės. Jau dabar pastebimas akivaizdus paprastų įrašų vertės mažėjimas, tad ateinančiais metais „Reels“ formatas užims dar stipresnes lyderio pozicijas. Prie to smarkiai prisideda ir tai, kad vartotojai mato vis mažiau savo sekamų profilių keliamo turinio – didžiąją dalį sudaro paties „Instagram“ algoritmų rekomenduojamas turinys.

Armina Staniulienė

Interakcija su auditorija. 2023 metais tiek verslai, tiek nuomonės formuotojai sieks dar artimesnio ryšio su savo auditorija. Tam tikslui pasiekti bus pasitelkiamos LIVE transliacijos, klausimų-atsakymų serijos, online organizuojami prekių pristatymai ir vykdomi pardavimai. Tokie auditorijos įtraukimo būdai leis vartotojams jaustis labiau išgirstiems ir sukurs asmeniškumo jausmą su prekių ženklu ar influenceriu.

Nauji įrankiai. Socialiniai tinklai stengsis dar labiau palengvinti influencerių ir prekių ženklų bendradarbiavimą. Šiais metais galėjome stebėti, kaip „Instagrame“ išpopuliarėjo naujasis collaborations įrankis, leidžiantis verslams ir nuomonės formuotojams patogiau žymėti reklamą. Atsirado ir „Instagram shop“, kuriame vartotojai gali įsigyti tam tikro prekių ženklo produktus, kas leidžia lengviau atlikti pardavimus iš karto socialiniame tinkle. Tikėtina, kad kitais metais atsiras dar daugiau naujų įrankių patogesniam bendradarbiavimui ir komunikacijai.

Influencerių paieškų sistemos. Nuomonės formuotojų nuolat daugėja, tad darosi vis sunkiau atsirinkti, su kuo bendradarbiauti, o tinkamų influencerių paieškos atima daugybę laiko. Reaguojant į šią situaciją, atsiras vis daugiau startuolių, kuriančių paieškos sistemas, kurios palengvina darbą ir suteikia daug vertingos informacijos, atsirenkant nuomonės formuotojus. Viena tokių – hypertrain.io, kuri automatizuotos paieškos sistemos dėka leidžia greitai ir lengvai atrasti tam tikra tematika komunikuojančius influencerius, padėsiančius pasiekti norimą auditoriją.

Mažėjantis reklamų kiekis. Dar visai neseniai influenceriai sutikdavo kone su kiekvienu reklamos pasiūlymu ir noriai bendradarbiaudavo su visais užsakovais. Tačiau jau kuris laikas jaučiamas vartotojų nuovargis nuo per didelio informacijos srauto ir reklamų šį dalyką pakoregavo. Kai kurie nuomonės formuotojai ima vis labiau riboti savo reklamos kiekius ir atsirenka su kuo dirbti, tad tikėtina, kad kitais metais ši tendencija tik dar labiau ryškės.

Influencerių ir prekių ženklų produktai. Šiais metais matėme ne vieną pasaulinio lygio prekių ženklą, išleidusį produktą su nuomonės formuotojais – „Adidas“ bendradarbiavo su modeliu Bella Hadid, „About You“ išleido specialią drabužių kolekciją su Kendall Jenner. Tokių pavyzdžių turėjome ir Lietuvoje – Simona Nainė kartu su „Gosh“ pristatė blakstienų tušą, Ieva Swan ir Ieva Mackevičienė kartu su „Eurovaistine“ kūrė savo grožio dėžutes, o „Equa“ drauge su stiliste Irina Cybina išleido gertuvių aksesuarus. Tad galima prognozuoti, kad ateinančiais metais sulauksime dar daugiau atvejų, kai nuomonės formuotojai ir prekių ženklai suvienys jėgas bei pristatys vartotojams išskirtinius produktus.

Nišinių tematikų ir mikroinfluencerių aukso amžius. Nors vartotojai linkę garbinti didžiuosius, mega- nuomonės formuotojus, tačiau labiau susitapatina su mažaisiais (dažnai ne itin žinomais) influenceriais. Šie kalba sekėjams aktualiomis temomis, tokiomis kaip: tvarumas, antrinis daiktų panaudojimas, maisto nešvaistymas, sąmoningas vartojimas, holistinė gyvensena ar investicijos. Galime matyti, kad tokie nuomonės formuotojai kaip Augustė Barbora – dar geriau žinoma kaip kuistukų fėja, asmeninė koučerė Viktorija Šatkauskienė, santykių ekspertė Indra Sarnė, apie finansų valdymą komunikuojanti Greta Krusaitė, sodo ir daržo patarimais besidalijanti Lina Narvydienė sutraukia pas save tikslines auditorijas, kurias domina jų nišinės plėtojamos temos.

Svarbu dar ir tai, kad dėl didėjančių kainų, jau ne visi prekių ženklai gali įpirkti megainfluencerių paslaugas, todėl mažųjų nuomonės formuotojų galia nuo to tik auga. Tokių influencerių auditorijos vargu, ar kada bus labai didelės, tačiau jų autentiškumas leis verslams pasiekti itin specifinėmis tematikomis besidominčius vartotojus.

Influencerių „podkastai“ ir laidos. Jau šiemet galėjome stebėti, kaip atsiranda teminiai nuomonės formuotojų „podkastai“ ir TV laidos. Dienos šviesą išvydo Indrės Sapagovaitės-Brėdienės laida „Etiketas šiandien“, kulinarinis Running Vita šou „Prisiviriau košės“, Dovilės Urbanaitės laida „Gyvenimas versle“ ar Indros Sarnės tinklalaidė, kurioje santykių temomis kalbinamos žinomos moterys. Stiprėjant nišinių influencerių komunikacijai, tikėtina, kad 2023 metais matysime dar daugiau tokio pobūdžio turinio.

Megainfluencerių paslaugų kaina. „Instagramui“ įgaunant stabilumą, o nuomonės formuotojų honorarams vis dar augant, neverta tikėtis, kad kainos kris. Prekių ženklai reikalauja daugiau kokybės ir geresnių rezultatų, influencerių darbui keliama vis daugiau reikalavimų, todėl atitinkamai koreguojasi ir jų reklamos įkainiai. Be to, susidaręs didelis atotrūkis tarp mega- ir midiinfluencerių sekėjų skaičiaus, leidžia jiems išlaikyti gan aukštą kainodarą, o prekių ženklų, panašu, tai negąsdina. Visos šios priežastys lemia tai, kad ateinančiais metais nuomonės formuotojų reklamos kainos ir toliau augs.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės