Dovilė Filmanavičiūtė, „C-gates“ rinkodaros vadovė, sako, kad norint išsiskirti iš kitų, reikia būti drąsiam ir nebijoti įgyvendinti idėjų, kurios atrodo šiek tiek išprotėjusios. Apie tai ji kalbės ir skaitmeninės rinkodaros konferencijoje „Full digital“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Visi rinkodaros profesionalai nuolat bando atkreipti vartotojo dėmesį. Bet tai padaryti skaitmeninėje erdvėje tikrai nelengva. Skaitmeninės informacijos yra tiek daug, kad nuolat tenka laužyti galvą, kaip išsiskirti. Mano patarimas – nebijoti beprotiškų idėjų. Prekių ženklas gali išsiskirti būdamas autentiškas ir galbūt kitiems atrodantis net išprotėjęs. Tik netipiški sprendimai gali padaryti įspūdį vartotojui“, – kalba D. Filmanavičiūtė.

Autentiškumo svarba

D. Filmanavičiūtės teigimu, skaitmeninėje rinkodaroje yra du svarbūs dalykai – tai autentiškumas ir ne atsitraukimas, o žinutės kartojimas, kol vartotojas ją įsimins.

„Klasikinė rinkodaros taisyklė yra kartojimas ir bandymas dar ir dar kartą. Tai ir yra visa komunikacijos esmė – pakartoti žinutę tiek kartų, kol vartotojai įsimins. Reikia laiko ir kartojimo, kol kliento sąmonėje žinutė išliks ir jis įsimins prekės ženklą“, – sako D. Filmanavičiūtė.

Nors daug kalbama apie personalizaciją, duomenų naudojimą ir technologines naujoves, nepavykus iš karto pasiekti vartotojo, reikia kartoti žinutę. Tuo tarpu autentiškumas, unikalumas padeda lengviau įsitvirtinti vartotojo sąmonėje ir formuoti prekių ženklo įvaizdį. Tačiau tam, kad rinkodaros žinutė būtų savita, reikia ne tik kūrybiškumo, bet ir drąsos.

„Kai nusprendėme lauko reklamose atvaizduoti nuogus žmones, tokiam sprendimui tikrai reikėjo drąsos. Buvo šiokio tokio nerimo, kad kils skandalas. Tačiau galiausiai jokio šurmulio nekilo, klientai priėmė mūsų žinutę su humoru“, – šypsosi marketingistė.

Ateities tendencijos ar dabarties strategija

Kalbėdama apie ateities tendencijas, D. Filmanavičiūtė svarsto, kad domėtis pasaulinėmis marketingo kryptimis reikėtų. Kiekvienam specialistui pravartu žinoti, kuo rinkodaros sprendimai yra išskirtiniai Honkonge ar Niujorke. Tačiau iki mūsų šalies tos tendencijos nebūtinai ateina greitai, o kartais yra visiškai netinkamos mūsų rinkoje.

„Neužmigti ant laurų, nuolat domėtis ir skaityti tikrai būtina. Tačiau spėlioti, kokia bus skaitmeninės rinkodaros ateitis, vargu ar reikia. Žmonėms reikia duonos ir žaidimų. Ir jiems visai neįdomu, ar tai susiję su ateitimi, ar ne. Jie nori to žaidimo dabar, čia, realybėje“, – svarsto marketingo specialistė.

Pasak jos, prieš dešimtmetį buvo kalbama apie spaudos ar televizijos išnykimą, tačiau realiai tai neįvyko. Vartotojams ir toliau reikia televizijos. O pasiūlymas per ją klausyti audioknygas arba leistis į turą po muziejų sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Pritrūksta drąsos ir kūrybiškumo

Gerai ir kūrybiškai idėjai įgyvendinti ne visada reikia turėti didelį biudžetą. Daug svarbiau yra pažinti tikslinę auditoriją ir rasti jai tinkamiausią kalbą.

„Dažnai prekių ženklai eina įprastu keliu – bijo vartotojų reakcijos ir kuria saugią rinkodaros kampaniją. Lietuvoje neturime ryškių kampanijų. Atrodo, kad nuėmus logotipus, nė nebežinome, kokio prekių ženklo reklamą pasižiūrėjome. Net spalviškai viskas panašu. Ateina kokia pasaulinė spalvos tendencija, pvz., violetinė, ir visi tampa violetiniai. Viskas susiniveliuoja ir lieka nebeaišku, kam iš viso skirta žinutė. Svarstau, kaip žmogui pamilti prekių ženklą, kai jie visi vienodi. Be to, neturime prekės ženklo chuligano, o jo labai trūksta marketinge“, – sako D. Filmanavičiūtė.

Pasak rinkodaros profesionalės, dar viena problema – prekių ženklai nedrįsta pakonkuruoti rinkodaros kampanijomis. Pasaulyje dideli verslai jau yra įsivėlę į tokias aršias kovas, tuo tarpu Lietuvoje net negalima aštresnių žodžių vartoti, nes kyla skundų dėl netinkamos reklamos.

„Be to, mes neturime humoro jausmo. Gal todėl, kad labai gerai gyvename. Per pandemiją pradėjome namuose filmuoti šou, kūrėme kino festivalius viešbučiuose ir pan. Atrodo, kad krizė suteikė galimybę laužyti galvas, kaip būti įdomiems. O dabar, matyt, per gerai gyvename, nes primiršome kūrybiškumą“, – kalba D. Filmanavičiūtė.

Dovilė pranešimą skaitys „Full digital“ konferencijoje, kuri vyks spalio 18 d. „Compensa“ koncertų salėje. Joje pranešimus skaitys „Metų CMO“ Giedrė Vilkė, verslininkė ir viena ryškiausių Lietuvos influencerių Ieva Mackevičienė, agentūrų „Havas Creative“ ir SOMA vadovas Arijus Žakas, lietuviško startuolio, kibernetinio saugumo bendrovės „Surfshark“ rinkodaros vadovas Regimantas Urbanas, „Deals on wheels“ vadovas Laurynas Boguševičius, politologas Linas Kojala ir daugybė dar daugiau kaip 20 pranešėjų.