Dainius Žalimas

390 articles

Dainius Žalimas – teisininkas ir politikas, Mykolo Romerio universiteto docentas, VU mokslininkas ir dėstytojas, Teisės fakulteto (VU TF) Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto vadovas. 

2001–2003 metais buvo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. 2009 metais su konservatoriais kandidatavo rinkimuose į Europos Parlamentą.

1998 - 2011 metais D. Žalimas buvo krašto apsaugos ministro patarėjas. 

2011 metais buvo paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju, 2014-aisiais tapo šio teismo pirmininku ir šias pareigas ėjo iki kadencijos pabaigos 2021 metų vasarą. 

2023 m. lapkritį paskelbė kandidatuojantis į prezidento postą kartu su Laisvės partija. 

2024 m. sausį D. Žalimas buvo patvirtintas Laisvės partijos rinkimų sąrašo lyderiu Europos Parlamento rinkimuose.

Matas Baltrukevičius

Antrame Prezidento rinkimų ture varžysis Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Intriga rinkimų nakties metu išsisklaidė gana greitai. Tačiau nereikėtų pamiršti to, kad praktiškai visiems kandidatams šie Prezidento rinkimai buvo svarbūs tikrai ne dėl to, kad jie siekė vadovauti Lietuvai. Šiame tekste ...

Simona Voveriūnaitė

Valdančiosios Laisvės partijos iškeltas kandidatas į prezidentus Dainius Žalimas pirmame rinkimų ture liko šeštas, surinkęs maždaug 3,5 procento rinkėjų balsų. Pirmadienio rytą D. Žalimas naujienų agentūros BNS ir LRT surengtoje spaudos konferencijoje teigė, jog atsargiai dabartinį šalies vadovą jau...