Žurnalo „Valstybė“ balandžio numerio popierinė versija nebus leidžiama – vietoj jos elektroninė versija bus perkelta į interneto platformą valstybė.eu, buvo pranešta žurnalo prenumeratoriams išplatintame laiške.

Jame teigiama, kad neįvykus Lietuvos ekonomikos konferencijai, kuriai organizuoti jau buvo patirta apie 50 tūkst. eurų išlaidų, organizatoriai neteko mažiausiai 180 tūkst. eurų planuotų pajamų, kurios visos būtų buvusios nukreiptos žurnalo leidybai užtikrinti. Taip pat kelis kartus krito reklamos pajamos.

„Dėl šių priežasčių kovą ir balandį mūsų pajamos bus apie 95 proc. mažesnės nei praėjusių metų tais pačiais mėnesiais“, – rašoma laiške, kurį pasirašo žurnalo „Valstybė“ vyr. redaktorius Eduardas Eigirdas ir Demokratijos plėtros fondo direktorius, Lietuvos ekonomikos konferencijos organizatorius Almantas Gliožeris.

Laiške teigiama, kad tokioje situacijoje žurnalas atsidūrė ne tik dėl koronaviruso: „Todėl, kad pasirinkome kovoti su oligarchinėmis bei Kremliaus struktūromis, o ne jas aptarnauti ar tuo labiau už įspūdingą sumą parsiduoti, šiandien COVID-19 krizę pasitikome finansiškai išsekę, o žurnalo leidyba užtikrinama tik milžiniškomis redakcijos darbuotojų pastangomis“.

M360