Šifruojamo susirašinėjimo platforma praėjusią savaitę paprašė daugiau nei milijardo vartotojų iš ne Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos sutikti su naujomis sąlygomis, kitu atveju gresia prarasti prieigą prie programos nuo vasario 8 dienos.

Reaguodamos į šį prašymą, kelios Turkijos valstybinės organizacijos, įskaitant prezidento Recepo Tayyipo Erdogano žiniasklaidos tarnybą, perėjo prie „Turkcell telekom“ pranešimų platformos „BiP“.

Turkijos konkurencijos priežiūros tarnyba pirmadienį pranešė pradedanti tyrimą ir reikalaujanti, kad „WhatsApp“ sustabdytų įpareigojimą savo naudotojams dalytis duomenimis.

Kol kas dar nežinoma, kaip gali būti įgyvendintas spendimas sustabdyti platformos veikimą šalyje, o „Facebook“ dar nepateikė savo komentarų.

Technologijos ekspertai pažymi, kad naujasis „WhatsApp“ reikalavimas vartotojams įeina į teisiškai privalomos politikos sudėtį, kuri plačiai naudojama nuo 2016 metų.

„Facebook“ siekia monetizuoti „WhatsApp“ naudojimą, leisdama įmonėms per platformą susisiekti su klientais.

„WhatsApp“ pranešimas paskatino kai kuriuos dėl duomenų saugumo nerimaujančius vartotojus pereiti prie kitų susirašinėjimo platformų, tokių kaip „Signal“ ir „Telegram“, kurias įkūrė Rusijos verslininkas Pavelas Durovas.

„BiP“ sekmadienį pareiškė, kad per praėjusias 48 valandas jos klientų gretas papildė du milijonai vartotojų.