„Tiesą sakant, tinklalaidė yra toks formatas, kuriame niekada nesi iki galo tikras, kur nuves pokalbis – bet tuo jis ir įdomiausias. Faktas, kad negalėsime aplenkti Lietuvos prezidento rinkimų temos – tai yra pagrindinis šių savaičių įvykis. Svarbu aptarti ir nerezultatyvų referendumą – man įdomu išgirsti, kaip Raimondas žiūri į daugiapilietiškumo problemą. O kalbant apie Prezidento rinkimus įdomiausi ne tie skaičiukai, kuriuos jau daug kas iškomentavo, bet E. Vaitkaus fenomeno klausimas“, – kalbėjo A. Perednis.

„Mano aplinkoje vieni mano, kad tai tiesiog tautinių mažumų, Valdemaro Tomaševskio rinkėjų balsai, ir nereikia ieškoti dramos, kiti sako, palaukite, bet Vilniuje kartu su užsieniu 27 tūkstančiai balsavo už E. Vaitkų, Kaune – 7 tūkstančiai, nekalbant apie Klaipėdą ir jos apylinkes – tai yra problema, ir turėtume įsigilinti, geriau suprasti, kas su mumis vyksta ir kodėl tie žmonės nesukuria lojalesnio santykio su Lietuvos valstybe“, – sakė jis ir prisipažino nekantraujantis išgirsti, ką apie tai galvoja R. Kuodis.

A. Perednis pastebėjo, kad E. Vaitkus savo išskirtinumą bandė kurti per santykių su Rusija, karo išvengimo temos prizmę: „Mes aptariame tai, kas rūpi žmonėms, o visuomenėje karo, jo baimės tema yra tikrai aktuali – tai viena iš priežasčių, kodėl E. Vaitkus surinko tiek balsų, kviesdamas draugauti su Rusija. Tad aptarsime ir karo dinamiką, juk dabar puolamas Charkivas, rusai pervarko savo saugumo elitą – Raimondas yra plačių pažiūrų, tad žvilgtelėsime, kas vyksta karo frontuose, ir politiniuose, ir tikruosiuose“. Be abejo, svarbu paliesti ir ekonominius klausimus.

„Man iš R. Kuodžio profesinės pozicijos kyla natūralus klausimas, kas vyksta su mūsų ekonomika. Pirmas pusmetis rodo augantį BVP, nebloga metų pradžia, bet dabar yra daug nežinomybės – ir su palūkanomis, ir apskritai su mūsų pramonės skaičiais, kaip jie atrodys. Žmonėms turbūt labiausiai rūpi klausimas, kaip išgyvensime ekonomiškai šiuos metus, kaip ta valdžios kaita, Seimo, Prezidento rinkimai gali paveikti vienus ar kitus ekonominius sprendimus“, – sakė A. Perednis.

Jam taip pat atrodo įdomus ir vertas aptarimo kito ekonomisto, Žygimanto Maurico pastebėtas faktas, kad Vilnius aplenkė Taliną pagal BVP vienam gyventojui: „Visada įdomu, kaip mes atrodome su Vilniaus ir kitų regionų atskirtimi, tolstame ar netolstame nuo kitų“. Be tokių rimtųjų klausimų, tikėtina, A. Perednis ir R. Kuodis vėl palies ir lengvesnes, su laisvalaikiu susijusias temas.

„R. Kuodis ne tik politika ir ekonomika gyvas. Jis plaukioja, su automobiliu šiek tiek pasivažinėja, knygas skaito – praeitą kartą apie jas kalbėjomės, gali būti, kad vėl jas paliesime“, – šypsojosi žurnalistas.Jis taip pat bandys sužinoti, ar R. Kuodis žiūrėjo „Euroviziją“ ir kaip vertina jos fenomeną ir tendencijas. „Tinklalaidė – visai kitoks formatas nei standartinis interviu, kuriame iš karto būna aiški tema ir struktūra. Tačiau stengsimės paliesti kuo daugiau visuomenei aktualių klausimų, nes bent jau man R. Kuodžio nuomonė visuomet įdomi, tikiuosi, ne mažiau įdomu bus ir žiūrovams“, – sakė A. Perednis.

Tinklalaidę „Tiesiai šviesiai“ su A. Peredniu ir R. Kuodžiu „Delfi Plius“ prenumeratoriai gali rasti čia. Naujausias jos epizodas – jau šiandien 18 val.