Naujienų portalas „Delfi“ jau nuo 2013 metų organizuoja apdovanojimus, kuriuose prisimena reikšmingus įvykius ir visiems mums svarbius žmones. Jiems yra įteikiamos Titanų statulėlės, kurių kiekviena raidė žymi nominaciją ir vertybę. Šiemet T reiškė tikslą, I – ištvermę, T – tvarumą, A – akiratį, N – nuoseklumą, A – atsidavimą, I – iniciatyvą.

Apdovanojimas už beatodairišką tikslo siekimą įteiktas Harley, ukrainiečių karius apmokančiam instruktoriui.

Jam „Titaną“ įteikė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė. „Ilgai galvojau, ką galėčiau įteikdama apdovanojimą pasakyti žmogui, kuris yra kare. Turinti galimybę išsimiegoti ramiai šiltoje lovoje, atsigerti kavos, pažaisti su vaiku, nueiti į kiną, teatrą, darbą. Ir supratau, kad nei vienas iš mūsų, tame tarpe ir aš, neturime jokios moralinės teisės sakyti kažką tokiam žmogui, mes galime jam tik dėkoti, nuolatos, be perstojo ir padėti visokeriopai, nes jis šiandien kovoja už misų visų laisvę ir ateitį. Tikslas yra ne tik pasiekti pergalę, bet mūsų visų tikslas būti bent kiek panašiais į šį drąsų žmogų“, – kalbėjo ji.

Pats Harley prisipažino besijaučiantis labai keistai, nes čia, ant scenos, jaudinasi, o kare – visiškai ne. „Kai paskambino ir pasakė, kad reikia paruošti kalbą, dvi savaites galvojau, kad reikia kažką pasakyti labai trumpai ir aiškiai. Kad išloštume bet kokį karą, turime labai susivienyti. Jei nenorite išsiųsti savo vaikų į Ukrainą, turite išmokti tai daryti patys“, – sakė jis.

„Delfi Titanai 2023“

„Delfi Titanas“ už emocinę ir net fizinę ištvermę karo naujienų įkarštyje atiteko portalo Delfi RU redakcijai: vyr. redaktoriui Olegui Jerofejevui, žurnalistams Anhelinai Hudkovai, Dmitrijui Semenovui ir Angelai Bubelyak.

Jiems apdovanojimą įteikė „Ekspress Grupp“ generalinė direktorė Mari-Liis Rüütsalu.

„Norėčiau skirti šį apdovanojimą komandai, kuri ne tik rašė apie karą, ne tik kovojo su Rusijos propaganda, bet ir dirbo su tikrais, patikimais šaltiniais, kad pateiktų rusiškai kalbantiems patikimą informaciją“, – sakė ji.

Komandos vardu atsiimdamas apdovanojimą Delfi.ru vyr. redaktorius O. Jerofevejas sakė pirmiausia norintis padėkoti žiūrovams ir pašnekovams iš Ukrainos, Baltarusijos ir, be abejo, Lietuvos: „Ir mūsų šauniai „Delfi“ komandai, nes be jūsų negalėtumėme metus laiko daryti to, ką darėme“.

„Delfi Titanai 2023“

„Delfi Titanas“ už tvarumo puoselėjimą versle ir tvarų požiūrį į ateitį skirtas SEB banko vadovei Sonatai Gutauskaitei-Bubnelienei.

Apdovanojimą už tvarumą įteikė „Delfi“ verslo naujienų redaktorė Viktorija Chockevičiūtė, pabrėžusi, kad nors anksčiau girdėdami žodį tvarumas kartais dar galėdavome galvoti, kad gal tai turi rūpėti ne visiems, energetinė krizė parodė, kokios svarbos yra šis klausimas. O tam, kad vyktų transformacija tvarumo linkme visose gyvenimo ir verslo srityse, reikalingi šią kryptį diktuojantys lyderiai.

Pati S. Gutauskaitė-Bubnelienė, nors negalėjo dalyvauti renginyje, atsiuntusi įrašytą padėką teigė, kad šis apdovanojimas turėtų būti skirtas ne tik banko darbuotojams, bet ir klientams, kurie renkasi tvarius sprendimus.

„Mes kaip bankas norime būti šių pokyčių dalimi, džiaugiamės, kad ir būdami kelionės pradžioje, jau esame įvertinti. Tai tuo pačiu ir įpareigoja kurti tvaresnę Lietuvą“, – kalbėjo ji.

„Delfi Titanai 2023“

Už pasaulėvaizdį ir platų akiratį „Delfi Titanas“ įteiktas politologui, Rytų Europos studijų centro vadovui, „Nuomonių ringo“ autoriui, Linui Kojalai.

„Mes, „Delfi“ skaitytojai, darbuotojai ir aš kaip redaktorė labai gerai žinome, kaip svarbu laisva žiniasklaida. Gyvename šalia agresoriaus, kur, pavyzdžiui, Delfi.ru yra uždrausta. Informuota visuomenė yra stipri ir laisva – laisvė yra mūsų visų tikslas. Šis žmogus prisideda, kad galėtume gauti daug patikimos informacijos, greitai, iš įvairių šalių“, – kalbėjo apdovanojimą įteikdama „Delfi“ vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė.

„Priimu apdovanojimą ne sau, o komandai. Tai žmonės, kurie stengiasi prisidėti prie to, kad geriau suprastume, kas vyksta pasaulyje. Bet didieji Titanai yra Ukrainoje – už jūsų ir mūsų laisvę“, – sakė L. Kojala.

„Delfi Titanai 2023“

Už nuoseklumą kuriant ir įgyvendinant Rusijos sulaikymo strategiją „Delfi Titanas“ atiteko Andriui Kubiliui.

„Iš tiesų mažai tokių politikų, kurie galvoja nevienadienėmis kategorijomis. Šis žmogus, kuriam „Delfi“ nori įteikti „Titaną“, kūrė Rusijos sulaikymo strategiją, kai ši mintis dar nekankino Vakarų protų. Jis geba pažvelgti į šioje visuomenėje vykstančius procesus giliau“, – sakė „Delfi“ politikos aktualijų žurnalistė Dainora Pankūnė.

Pats A. Kubilius atsiimdamas apdovanojimą juokavo, kad „būna labai netikėtų momentų net nuosekliame gyvenime, o šis momentas jam ypatingas“.

„Noriu padėkoti už tokią nominaciją. Iš tiesų taip vadinosi, Rusijos sulaikymo strategija, vienas iš mūsų dokumentų, parašytų dar 2007 metais. Bet tas nuoseklumas ateina iš paprasto lietuviško ūkiško supratimo: mes Lietuvoje norime gyventi saugiau ir žinome, iš kur ateina grėsmė, ji ateina per amžius, bet ji gali ir išnykti, jei Rusija taps demokratinė. Tas kelias nėra paprastas. Tam reikia Ukrainos totalinės pergalės, tribunolo Putinui ir Ukrainos narystės NATO, kad visi suprastų, kad imperijos atstatymas yra nebeįmanomas. Noriu padėkoti, gyvenkime su tokia viltim ir tokia vizija, viskas bus gerai, nes žinome, kad pagrindinę kovą laimės Ukraina“, – kalbėjo jis.

„Delfi Titanai 2023“

Už atsidavimą sunkiai kovai už pažeidžiamiausius ir gebėjimą kovoti iki galo „Delfi Titanas“ skirtas kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovei Kristinai Mišinienei.

„Delfi“ žurnalistė Gintarė Bakūnaitė, įteikdama apdovanojimą, kalbėjo, kad kalbant apie seksualinį išnaudojimą ir jo aukas, labiausiai žalojanti yra tyla. „Turime situaciją, kai aukos turi aiškintis, kodėl tapo aukomis, o smurtautojams randame pateisinimų. Jei yra žmonių, kurie žiūri ir yra patyrę prievartą, žinokite, kad Lietuvoje yra žmonių, kurie gali padėti, gali vesti jus šitam sunkiame kelyje“, – sakė ji.

„Manau, kad dabar būsiu dar labiau atsidavusi. Atsidavimas šiaip nėra lengva būsena, panaši į lengvą pamišimą. Nežiūrint to, manau, kad mes, tie, kurie padedame aukoms, panyrame į tą atsidavimą. Kviečiu tuos, kurie tiria tokius nusikaltimus, demonstruoti tokį atsidavimą ir kurie rašo apie tai, nevengti tokios būsenos“, – sakė K. Mišinienė.

„Delfi Titanai 2023“

„Delfi Titanas“ už iniciatyvą, už realius darbus, kurie padeda karo niokojamos Ukrainos gyventojams ir ypač čia, Lietuvoje, esantiems ukrainiečių vaikams, įteiktas prodiuseriui Laurynui Šeškui.

L. Šeškus, atsiimdamas šį apdovanojimą iš Edmundo Jakilaičio rankų, prisipažino besijaučiantis nepatogiai tiek prieš jį, tiek prieš Andrių Tapiną, Olegą Šurajevą, Joną Ohmaną ar kitus savanorius, tad nusprendė savąjį „Titaną“ jiems simboliškai ir perleisti.

„Palikim kaip tiesiog „Titaną“ kiekvienam, pradedant nuo to, kas apgyvendino ukrainietį namuose iki to, kas ieškojo penkiolikmečio Mykolo prie Neries – visiems savanoriams. Tegu būna simbolis visų savanorių, kaip įpareigojimas „Delfi“ palaikyti visas savanorystes Lietuvoje“, – kalbėjo jis.

Perimdamas apdovanojimą „Delfi“ direktorius Vytautas Benokraitis sakė, kad visos iniciatyvos yra labai svarbios, o „Delfi“ visada prisidėjo ir prisidės: „Mes nuoširdžiai tikime, kad tai yra žiniasklaidos misija“.

Specialus apdovanojimas už narsą ir pasiaukojimą skirtas šviesaus atminimo režisieriui Mantui Kvedaravičiui.

„Šiame „Titane“ telpa visos įmanomos vertybės, nes šis žmogus paaukojo didžiausią dovaną dėl mūsų visų laisvės, norėdamas visam pasaulyje parodyti, kas vyksta karo niokojamoje šalyje. Tikiuosi, filmas „Mariupolis II“ niekada nebus pamirštas, įeis į vadovėlius, nes šis žmogus paaukojo gyvybę norėdamas papasakoti tiesą“, – sakė R. Lukaitytė-Vnarauskienė.

„Mantui šis „Titanas“ labai tinka. Jis kurį laiką gyveno ir dirbo Graikijoje, patyrė jos žavesį ir kerus – jam labai patiko. Jis nesilenkė autoritetams, jų nepaisė dažnai, bet buvo labai atidus žmonių, patekusių į sudėtingas situacijas, istorijoms ir jas pasakojo mums. Jis buvo žavus, bet nepatogus – linkiu atrasti tokius žmones, kad jie patys galėtų ateiti į sceną ir pasakyti, ką galvoja“, – atsiimdama apdovanoijmą sakė M. Kvedaravičiaus sesuo Jurga.

Kaip ir kasmet, nugalėtojams buvo įteiktos „Delfi Titanų“ statulėlės, kurių autorė – menininkė Sigita Grabliauskaitė.

Apdovanojimus vedė „Delfi TV“ žurnalistė, laidų vedėja Greta Klimkaitė ir „Delfi“ kūrybos vadovas Saulius Žvirgždas.

Renginio svečiams koncertavo multiintrumentalisto Sauliaus Petreikio ir bardo Domanto Razausko duetas.

„Delfi Titanų“ apdovanojimų ceremonija vasario 12 d., sekmadienį, 18 val. bus rodoma portale „Delfi“ ir per televizijos kanalą „Delfi TV“.