„Švenčiame nuostabią šventę – atkurtos Lietuvos šimtmetį. Per jį pasaulis aplink mus pasikeitė neatpažįstamai – ateinantis šimtmetis bus dar labiau netikėtas. Technologijos pakeis ne tik mūsų aplinką, mūsų išmaniuosius įrankius, bet pasikeisime ir patys, todėl ir nusprendėme pakalbinti Lietuvos futuristus, kaip jie įsivaizduoja mūsų ateitį“, – pranešime žiniasklaidai sako bendrovės „Bitė Lietuva“ vadovas Pranas Kuisys.

Komunikacijos specialistas, „PHD Lietuva“ vadovas Dalius Dulevičius mano, jog jau net per artimiausius 30 metų bus sukurta veikianti smegenų ir kompiuterio sąsaja: „Šiandien mes keičiamės žodžiais, bandome kažką paklausti ir atsakyti ir kažkaip sukurti tam tikrą jausmą. Kai mūsų smegenys bus prijungtos prie interneto, galėsime keistis mintimis. Įsivaizduokite galėsime keistis jausmais ir vietoj to, kad mes šiandien kalbame, mums užteks panorėti kažkuo pasikeisti ir jūs žinosite tai, ką žinau aš.“

Mokysimės taip pat šiek tiek kitaip. Tiesa, „Robotikos Akademijos“ bendraįkūrėjas Kristijonas Vasiliauskas abejoja, jog būsime it robotai, kuriems įdiegs visas pasaulio žinias: „Pagalvokite dabar, ar ne tas pats vyksta? Mūsų kišenėse yra prieiga prie visos pasaulio informacijos. Tiesa, mes dažnai pasirenkame ne mokytis, bet su paukščiukais šaudyti paršiukus arba sprogdint saldainius. Mokymasis ateityje bus niekada nesibaigiantis dalykas. Gyvenimas atrodys kaip žaidimas, tik pagaliau grafika bus labai gera. Šią sritį pakeisime padarydami įdomų mokymosi procesą. Kai visus nuobodžius darbus atiduosime mašinom, mums liks tik kūrybiniai ir atradimo darbai.“

Platesnius D. Dulevičiaus, K. Vasiliausko, Gintaro Stauskio (VGTU Urbanistikos katedros profesorius), Saugirdo Pukalsko (VGTU Automobilių inžinerijos katedros vedėjas) ir Justino Žilinsko (rašytojas, mokslinės fantastikos entuziastas) pamąstymus apie mūsų ateitį galite išvysti specialiame „Bitės“ atkurtos Lietuvos šimtmečio vaizdo klipų grojaraštyje.