Netflix“ sumažins savo srautinio siuntimo kokybę Europoje, kad sumažintų interneto apkrovą, paskelbė kompanija, smarkiai išaugus paklausai visame žemyne, kur milijonai žmonių dėl koronaviruso yra įkalinti namuose.

Srautinio transliavimo paslaugų milžinė „pradės mažinti pralaidumą visuose savo srautuose Europoje 30-čiai dienų“, sakoma atstovo pareiškime.

„Apskaičiavome, kad tai maždaug 25 procentais sumažins „Netflix“ duomenų srautą Europos tinkluose, tuo pačiu užtikrinant geros kokybės paslaugas mūsų nariams“, – priduriama pareiškime.

Uždarius šalių sienas, mokyklas ir parduotuves, paskelbus karantinus ir uždraudus susibūrimus, žmonės visoje Europoje vis labiau naudojasi internetu nuoboduliui sklaidyti.

Tačiau didžiuliai tokių milžinių kaip „Netflix“, „Disney Plus“, „Hulu“, HBO ir „Amazon“ failai lėtina internetą, perspėjo Europos Sąjungos vidaus rinkos ir skaitmeninės ekonomikos komisaras Thierry Bretonas.

„Nuotolinis darbas ir srautinis siuntimas labai padeda, bet infrastruktūra gali jausti spaudimą“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis. Eurokomisaras paragino interneto platformas pereiti prie standartinės raiškos ir atsisakyti HD.

Trečiadienį žaidėjai su palengvėjimu atsikvėpė, kai vėl atsirado ryšys po kelių valandų pertraukos, paveikusios „Nintendo“ kompiuterinius žaidimus ir sukėlusios vartotojų neviltį.

„Vos kelios saviizoliacijos dėl koronaviruso dienos, o „Nintendo“ serveriai jau nulūžę... O, brangus Dieve“ – tviteryje skundėsi vienas jų.

BNS