Pasak jo, sąrašą jie planuoja turėti šiandien iki pietų, o tada LRTK, remdamasi nepaprastosios padėties įvedimu, kreipsis į atsakingas ministerijas, kad būtų patvirtintas sprendimas. „Kreipsimės su juo į Užsienio reikalų, Kultūros, turbūt ir į Krašto apsaugos ministerijas“, – sakė jis.

Konkretų televizijos kanalų sąrašą planuojama paskelbti vėliau. „Sąrašas pildomas, bet turbūt patys svarbiausi, kur ir latviai jau sutvarkė, „RTR“ ir kiti“, – sakė R. Bagdzevičius.

„Administracijos monitoringo grupė ir teisininkai surinks visus duomenis, o jų yra labai daug, ir tuo labiau sankcijos yra paskelbtos kai kuriems rusiškiems kanalams, tik ką procesą ir pradėjome. Tik reikia rasti priežastis (stabdyti – BNS), kad po to Europos Taryba mūsų nesvarstytų, kaip jau porą kartų yra buvę, nes tai ir komerciniai reikalai“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Bagdzevičius.

Jis teigė negalintis dabar atsakyti, kokia apimtimi galėtų būti stabdomos rusiškų programų transliacijos.

„Visa maišalynė dabar gaunasi, verslininkai sako, kad jie laisvi ir ką jie nori, tą daro, nes yra sutartys“, – tvirtino komisijos vadovas.

Lietuva kai kurioms rusiškoms televizijoms dėl karo ir neapykantos kurstymo yra taikiusi maksimalius vienų metų retransliacijos šalyje apribojimus.

2015-aisiais ir 2016-aisiais dėl karo ir neapykantos kurstymo buvo draustos „RTR Planeta“ retransliacijos.

Visuomenės informavimo įstatyme įtvirtina, kad karo ir tautinės neapykantos kurstymas priskiriamas draudžiamai informacijai, o karo propaganda yra draudžiama Konstitucijos.

Rusijai pradėjus karinę operaciją Ukrainoje Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba uždraudė šalyje retransliuoti Rusijos televizijos kanalus „Rossija“ ir „Rossija 24“.

Toks draudimas televizijai „Rossija“ galios penkerius metus, „Rossija 24“ – ketverius metus, o „TV Centr International“ – trejus metus.

Sprendimo dėl stabdymo laukia, nemokamai rodo informacinius kanalus

Primename, kad antradienį „Telia TV“ paskelbė atsisakanti 25 rusiškų kanalų retransliacijos – nuo balandžio 30 dienos joje nelieka kanalų, kuriems Lietuvoje iki šiol atstovavo „Media One LT“. Dėl galimo ankstesnio išjungimo, laukiama atsakingų institucijų sprendimo.

„Sprendimą dėl TV kanalų turinio pažeidimų Lietuvoje priima tik teismai ir atsakingos institucijos, o ne operatoriai. Jei tokia prievolė būtų, „Telia“ ją iš karto vykdytų“, – sakė „Telia“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis.

Pasak jo, „Telia TV“ savo iniciatyva padarė nemokamus informacinius kanalus visiems savo klientams, įskaitant ir tuos, kurie turi planą už 0 eurų/mėn. Jiems tapo prieinami kanalai CNN, BBC World News, Euronews RU, Euronews Eng, Currenttime, Deutsche Welle, RTL, Dozd, Sky News, France24 English, France24 Francais, CNBC.

„Šią akimirką mūsų teisės departamento komanda intensyviai kalbasi su Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Esame pasirengę išjungti visus komisijos nurodytus rusiškus televizijos kanalus, kurie nepalieka abejonių dėl kenkėjiško savo turinio. Padarysime tai tą pačią akimirką, kai komisija, kurios kompetencija ir yra spręsti propagandinio turinio mastą, priims sprendimą. LRTK išreiškėme savo solidarumą su Ukraina, esame pasiruošę talkinti ir bendradarbiauti bet kokiu aktualiu klausimu.

Grįžtant prie kolegų iš „Telia“ veiksmų, noriu pabrėžti, kad jie dalį rusiškų kanalų išjungs tik nuo gegužės mėnesio ir tai padarys ne dėl politinių, o dėl komercinių priežasčių. Paprastai tariant, dėl to, kad nesusitarė dėl retransliavimo sąlygų“, – sakė „CGates“ rinkodaros vadovė Dovilė Filmanavičiūtė.

„CGates“ taip pat šiandien pranešė, kad reaguodami į įvykius Ukrainoje nemokamai savo klientams įjungė naujienų kanalus CNN, BBC, Euronews, Bloomberg, Deutsche Welle, RTL, France24, TVP info, Ukraine 24, CNBC, Current Time.

Šaltinis
M360
Dalintis
Nuomonės