„Džiaugiamės, kad pavyko įnešti daugiau aiškumo į leidėjų finansinės naštos mažinimo klausimo sprendimą. Tam buvo būtina praplėsti nuostolingų periodinių leidinių pristatymo paslaugos kompensavimo mechanizmą, o pagal tai – nustatyti didžiausius periodinių leidinių pristatymo prenumeratoriams tarifus“, – teigia susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Kaimo gyvenamosiose vietovėse periodinių leidinių pristatymo tarifai kitąmet išliks beveik nepakitę, lyginant su 2022 m.

„Poreikis patvirtinti naujus didžiausius tarifus kilo dėl to, kad išplečiamas periodinių leidinių pristatymo prenumeratoriams paslaugos teikimo nuostolių kompensavimo mechanizmas“, – teigiama pranešime.
Pirmą kartą jis apims ir miestus, patenkančius į retai ir vidutiniškai tankiai apgyvendintas gyvenamąsias vietoves.

Valstybės paramos srities išplėtimas – sprendimas finansinės naštos leidėjams palengvinimui. Šis pokytis numatytas Susisiekimo ministerijos parengtame Pašto įstatymo pakeitimo projekte.

Įstatymo pakeitimu finansinę leidėjų naštą mažinti siekiama išplečiant jiems skiriamą valstybės paramą ne tik kaimiškosiose vietovėse, bet ir miestuose, skiriant bendrai iki 10,3 mln. eurų kompensacijų. Be jau esamos 7,9 mln. eurų valstybės paramos 2023 metams bus numatyta iki 2,4 mln. eurų papildomų lėšų, pažymima pranešime.

Gruodžio 15 d. skubos tvarka šį projektą svarstys Seimas.

Visi suinteresuoti asmenys gali pateikti pastabas ir pasiūlymus per 5 darbo dienas nuo Nutarimo projekto paskelbimo.

Tankiai gyvenamose savivaldybėse – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje – periodinių leidinių pristatymo paslaugos ir toliau bus teikiamos laisvos rinkos sąlygomis, siekiant išlaikyti konkurenciją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją