„Tamsiuoju ir šaltuoju laikotarpiu dovanoti šviesą didžiausiems Lietuvos ir kitų Baltijos šalių miestams jau tapo gražia tradicija. Kaip atskleidė mūsų užsakymu atliktas tyrimas, beveik trečdaliui Lietuvos gyventojų daugiausia džiaugsmo teikianti Kalėdų tradicija yra šventiškai išpuoštos gatvės. Didmiesčiai šventinę nuotaiką įprastai skleidžia papuošdami miestų centrus ir senamiesčius. Tačiau mes norėjome, kad šviesa pasiektų kuo daugiau žmonių, todėl įspūdingo dydžio žvaigždę bus galima išvysti ir toliau nuo centro esančiose Vilniaus vietose“, – sako IKEA Lietuva rinkos vadovė Jolita Juodzevičienė.

Toks pat projektas šventiniu laikotarpiu vyks ir Rygoje bei Taline – šių miestų gyventojus didžiulė šviečianti žvaigždė džiugins iki pat Naujųjų. Prie projekto Vilniuje įgyvendinimo prisideda ir miesto savivaldybė.

Deklamuos Kalėdų poemą

Žvaigždės aukštis siekia beveik 4 metrus. Didžiulės šviečiančios dekoracijos formą įkvėpė viena populiariausių IKEA kalėdinių dekoracijų – šviestuvo gaubtas STRÅLA. Tačiau tai dar ne viskas – paspaudus prie jos esantį mygtuką, pasigirs specialiai šių metų šventėms sukurta poema.

„Ši poema – tai eiliuota istorija apie tai, kaip per Kalėdas skamba namai. Ji primena paprastą šeimos buvimą kartu: kažkas kepa, kažkas kramto, kažkas pakuoja dovanas ar juokiasi ir žaidžia. Juk būtent namai, pilni namiškių ir svečių skleidžiamo šventinio šurmulio, susiliejančių į bendrą skambesį, ir yra tikrasis Kalėdų grožis“, – sako J. Juodzevičienė.

Žvaigždės kelionė: datos ir lokacijos

Kad tamsios dienos taptų šviesesnės, o šventinė nuotaika – dar pakilesnė, didžiulė šviečianti žvaigždė keliaus ne tik po dažniausiai lankomas, bet ir po atokesnes miestų vietas. Iš viso ji aplankys septynias lokacijas ir švies iki Naujųjų metų pradžios.

Lapkričio 11–17 d. – Parduotuvė IKEA (Vilnius)

Lapkričio 11–17 d. – Ozo parkas (Vilnius)

Lapkričio 18 d. – sausio 2 d. – Automobilių žiedas prie parduotuvės IKEA (Vilnius)

Lapkričio 18 d. – gruodžio 1 d. – Vingio parkas (Vilnius)

Gruodžio 2–8 d. – Vienybės aikštė (Kaunas)

Gruodžio 9–15 d. – Danės skveras (Klaipėda)

Gruodžio 16 d. – sausio 2 d. – Pamėnkalnio skveras (Vilnius)