Simbolinėje vietoje – Vilniaus televizijos bokšte – įvyko Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamas tarptautinis akademinis Romo Sakadolskio vardo žurnalistikos forumas. Pirmas toks tarp profesionalų po Nepriklausomybės paskelbimo. Siekiant pabrėžti šiuolaikinės žurnalistikos žanrus, renginyje buvo įteikti apdovanojimai už išskirtinę fakto, nuomonės, pramogos ir tiriamąja žurnalistiką.

Už išskirtinę pramogos žurnalistiką buvo apdovanotas Edvardas Kubilius („Už Vilniaus“, LRT radijas), už išskirtinę nuomonės žurnalistiką – Rimvydas Valatka (Delfi), už išskirtinę tiriamąją žurnalistiką – Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas (Laisvės TV), už išskirtinę fakto žurnalistiką – Lauryna Vireliūnaitė (15 min), skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Išskirtinius pasiekimus žurnalistikos srityje įvertino ir laureatus išrinko žiniasklaidos profesionalų ir akademinės bendruomenės sudaryta komisija: Audronė Nugaraitė (pirmininkė), Džina Donauskaitė, Artūras Morozovas, Rytis Zemkauskas, Dainius Radzevičius, Emilija Sakadolskienė, Romas Sadauskas, Rytas Staselis, Edmundas Jakilaitis.

Niekada informacija nebuvo taip lengvai pasiekiama, niekada informacijos nebuvo tiek daug, ir niekada informacija nekėlė tiek problemų. Ką apie tai galvoja žurnalistai? Kaip šių dienų žurnalistai vertina savo profesiją? Kokie žurnalistų santykiai su politika? Kaip profesionalai supranta ryšius tarp komunikacijos ir žurnalistikos? Kokie yra žurnalistikos žanrai, ir ar mes juos skiriame? Ką reiškia būti žurnalistu Lietuvoje ir pasaulyje šiandien?“ – tokius klausimus žymūs žurnalistai ir trijų Lietuvos universitetų atstovai kėlė profesijos mokytoju daugeliui tapusio Lietuvos ir JAV žurnalisto Romo Sakadolskio vardu pavadintame forume. Su forumo pranešimų ir podiumo diskusijų vaizdo įrašais artimiausiu metu bus galima susipažinti internete.

„Žurnalistika Lietuvoje per trisdešimt metų susikūrė, ir jos problemos tapo panašios į bet kurios kitos laisvos šalies žurnalistikos problemas. Todėl manau, kad dabar esame pasiruošę rimčiau kalbėtis apie žurnalistikos žanrų suvokimą, apie profesijos iššūkius. Labai norėčiau, kad šis forumas taptų tradiciniu“, – teigė vienas iš forumo sumanytojų, Vytauto Didžiojo universiteto docentas Rytis Zemkauskas.

M360