Lietuvos žiniasklaidos priemones vienijančios organizacijos bei atskiros žiniasklaidos priemonės viešai kreipėsi į kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską ir Seimo kultūros komitetą, atkreipdamos dėmesį, kad iš valstybės biudžeto finansuojamas visuomeninis transliuotojas LRT, nepaisant to, kad įstatymu 2015 metais jam uždrausta skelbti komercinę reklamą, toliau reklamos rinkoje konkuruoja su kitomis žiniasklaidos priemonėmis ir pažeidžia sąžiningos konkurencijos principus. LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė nesutinka, kad būtų atsisakyta pinigų iš kultūrinių, sporto renginių, projektų rėmimų, nes tai mažintų LRT nepriklausomumą.

Seime įregistruotas Agnės Širinskienės įstatymo projektas, kuriuo siūloma išbraukti išimtis, leidžiančias LRT transliuoti kultūros ir sporto renginių ir jų transliacijų rėmimo pranešimus arba tai daryti nemokamai.

Laidos pašnekovai: Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius, žurnalistė Vilma Matusevičiūtė-Danauskienė, LRT atstovė spaudai Rūta Putnikienė, Seimo narys Andrius Navickas, Seimo narys Virginijus Poderys, LRT Tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis, Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė.

Žinių radijas