„Tik nieko nelieskite“, – pasitikdami Delfi Kupjansko-Lymano Ukrainos fronto atkarpoje perspėjo 68-osios brigados kariai-išminuotojai. Atokiame apleistame name įsikūrę kariai ruošėsi naktinei išvykai – krovė į automobilius minas, kurias sutemus išdėlios laukuose. Viskas tam, kad būtų stabdomas rusų puolimas šiame fronto ruože. Namo kieme išties minų tiek, kad prasidėjus detonacijai viskas paprasčiausiai išlėktų į orą. Čia tiek pačių ukrainiečių minos, tiek vadinamieji trofėjai – rusų palikti sprogmenys. 

Minos tapo tikru galvos skausmu Ukrainos kariams, bandantiems iš savo teritorijos išvyti rusų okupantus. Būtent užminuoti laukai tapo priežastimi, kodėl ukrainiečiams nepavyko surengti staigaus kontrpuolimo Zaporižios srityje. Teigiama, kad kartais viename kvadratiniame metre aptinkamos net keturios minos.

Panaši situacija yra ir Charkivo srities Kupjansko-Lymano fronto ruože. Ne paslaptis, kad laukus, miškus ir kitus ruožus minuoja ne tik rusai, bet ir ukrainiečiai. Minos padeda sustabdyti priešą, paaiškina Ukrainos kariai. Rusams bandant vėl pralaužti ukrainiečių gynybą šiame fronto ruože, minos padeda jų puolimą stabdyti.

„Išminavimu užsiimame dieną, naktį – minuojame. Dirbame nepriklausomai nuo oro sąlygų, ar karšta, ar lyja, vis tiek turime eiti. Vasarą, rudenį būna žolė aukšta, laukai apaugę... Nieko tokio, judame į priekį“, – pasakojo Ukrainos 68-osios brigados karys Bohdanas.


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)