Menininkas Simonas Šerkšnas pastatui sukūrė kelis eskizus, iš kurių Molėtų atstovai išsirinko geriausiai jų nuomone miesto sielą atspindintį kūrinį. Kadangi šis piešinys yra projekto organizatorių dovana miestui, sprendimo laisvė buvo palikta miesto savivaldybės atstovams ir bendruomenei.

Molėtų savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Gediminas Putvinskas teigia esantis patenkintas kūriniu, o kad jų išsirinkta idėja pasiteisino, patvirtina kūrinio populiarumas. Molėtų kino teatras tapo tikru traukos objektu – jo pasižiūrėti ir nusifotografuoti ateina ir miestelėnai, ir net darželinukų grupės. O juk, kaip sakoma, vaikai yra nuoširdžiausi vertintojai.

„Projekto idėja buvo aiški – vasara, atostogos, piešinys turi būti nuotaikingas, atpalaiduojantis. Piešinį pagal tai ir rinkomės, – sako Molėtų vyriausiasis architektas G. Putvinskas. – Manau, rastume Molėtuose ir dar vieną-kitą statinį, tinkamą gatvės meno piešiniams. Tokie dalykai visiškai negadina aplinkos, žinoma, jei yra atsakingai ir profesionaliai atlikti.“

Piešinio autorius S. Šerkšnas pastebi, kad darbas vyko nuo „balto popieriaus lapo“ – šiame mieste artimų giminių jis neturi, o anksčiau yra buvęs vos sykį, bet taip seniai, kad tos kelionės nė gerai neprisimena.

„Stipriausios asociacijos su Molėtais – gamta, observatorija ir geri žmonės. Mano piešinio ašis – užrašas „Molėtai“. Kiekviena jo raidė yra stilizuota išskirtiniais kraštą atspindinčiais simboliais ir užuominomis. Tai – jau minėta observatorija, Molėtų herbe esantis raktas, ežerai, raudonos plytos. Miesto pavadinimas nutapytas žvaigždėmis nusagstyto dangaus, pereinančio į gamtos peizažą, fone“, – sako S. Šerkšnas.

Anot jo, vykstant internetiniam balsavimui, per kurį iš šešių Lietuvos miestelių buvo išrinkti trys laimėtojai, nuotraukoje matytas buvęs Molėtų kino teatro pastatas atrodė visai nedidelis. Užtat atvykęs į vietą jis galėjo įvertinti tikrąjį mastelį. Ir suprato, kad laukia daug darbo.

Dirbdamas vienas, pastato fasadą jis nudažė per penkias su puse dienos. Ir tai buvo išties nemažas iššūkis. „Tai fiziškai sunkus darbas, teko dažyti dideliame aukštyje, būnant bokštelyje. Visgi tai nėra toks darbas, kurį darytum kiekvieną savaitę. Iššūkių kėlė ir fasado charakteristika: paviršius labai grublėtas, siena nėra vientisa, fasade daug langų. Bet šie sunkumai suteikia ir pridėtinę vertę, nes pastatas labai išraiškingas, su tokiu fasadu yra kur kas įdomiau dirbti nei su plokščia siena“, – teigia S. Šerkšnas.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad orai tą savaitę buvo geri ir netrukdė darbuotis – tik pirmosiomis dienomis nestipriai pakrapnojo.

Dažydamas Molėtų centre esantį, į pagrindinę miesto aikštę žvelgiantį statinį menininkas spėjo susipažinti ne tik su miestelėnais, bet ir pačiu miestu. Kas vakarą, baigęs darbus, jis eidavo išsimaudyti, o tuomet – pasivaikščioti po Molėtus, kuris menininkui paliko jaukaus, gražaus ir įkvepiančio miestelio įspūdį.

„Tiek šiame, tiek kituose projektuose labiausiai mane įkvepia, kai matau, kad darbas pavyks: sutariame dėl tinkamo eskizo ir pavyksta jį gerai įgyvendinti. Galutinis rezultatas mane džiugina tuomet, kai jis džiugina žmones, kuriems jis skirtas“, – sako pašnekovas.

„Telia“ projektas „Nuspalvink vasaros miestus“ papuošė ir dar du miestus – menininkai nudažė Palangos mokyklą ir daugiabutį Anykščiuose. Šiuos miestus ir jų pastatus iš šešių kandidatų išrinko portalo DELFI skaitytojai ir bendruomenių nariai.

Visi piešimo darbai buvo filmuojami ir tiesiogiai transliuojami internete, o straipsnį iliustruojančiame pagreitintame vaizdo įraše galite per kelias minutes pamatyti, kaip Anykščių daugiabučio siena virto įspūdingo dydžio paveikslu.

Tokį vaizdo įrašą iš Palangos galite pažiūrėti čia, o iš Anykščių – paspaudę šią nuorodą.