Pirmą kartą per 8 metus trunkančią elektromobilių varžybų istoriją prie Vilniaus miesto savivaldybės išsirikiavo beveik keturios dešimtys elektra varomų transporto priemonių. Tai naujausi ir moderniausi Lietuvos rinkoje esantys elektromobiliai. Lygiai 10 valandą ryto Vilniaus vicemerui Valdui Benkunskui pamojus vėliava jie išvažiavo į Lietuvos kelius, kur realiomis sąlygomis per 6 valandas mėgins nuvažiuoti kuo didesnį atstumą.

Šiemet visi automobiliai yra suskirstyti į 4 kategorijas pagal gamintojų deklaruojamą nuvažiuojamą nuotolį viena baterijos įkrova. NIDA – tai automobiliai, įveikiantys iki 375 km, WARSAW – nuo 358 iki 474 km, TALLINN – nuo 475 iki 600 km ir EUROPE – kurie gamintojų duomenimis gali įveikti didesnį nei 600 km nuotolį. Laimės tos komandos grupėse, kurios per 6 valandas įveiks didžiausią atstumą.

„Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ lenktynės

Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ varžybos neturi maršruto – ekipažai jį gali rinktis laisvai. Tačiau būtina užsukti į du tarpinius finišus, ir galutinį Druskininkuose. Komandos tarpiniams finišams po valandos važiavimo stos prie verslo centro „M7“ Kuprioniškėse, kur susipažins su bene pažangiausiu lenktyninių simuliatorių centru „OBS“.

Antras tarpinis finišas ir sustojimas po dviejų valandų važiavimo numatytas „August“ gamykloje, kurioje dalyviai pamatys pažangiausių vandens valymo įrenginių gamybą. Likusios trys valandos skitos kelionei iki galutinio finišo Druskininkuose.

„Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ lenktynės

Elektromobilių lenktynės vyks realiomis eismo sąlygomis. Dalyviai važiuos pagal kelių eismo taisykles ir privalės baterijas pildyti viešo įkrovimo stotelėse.

„Šiandien „Ignitis ON“ tinkle turime daugiau kaip 105 įkrovimo stoteles, tačiau jaučiame didžiulį tinklo plėtros poreikį. Įkrovimo stotelių turėtų būti bent 10 kartų daugiau. Iki žiemos planuojame įrengti iki 10 itin greito įkrovimo stotelių visoje Lietuvoje. Šios krypties nepaleisime, kiekvienais metais naujos greitos „Ignitis ON“ įkrovimo stotelės dygs sparčiais tempais. Nes suprantame, kad elektra varomas transportas nėra tik vienas variantas iš kelių. Elektra yra pagrindinis variantas ateities transportui ir drąsiai į jį investuojame,“ – spaudos konferencijoje prieš lenktynes kalbėjo „Ignitis“ valdybos narys, verslo klientų ir plėtros vadovas Haroldas Nausėda, akcentavęs, kad elektromobilių infrastruktūros plėtra svarbi ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.

„Ignitis“ valdybos narys, verslo klientų ir plėtros vadovas Haroldas Nausėda

Pirmą kartą istorijoje šias varžybas bus galima stebėti tiesiogiai. „Fleet Complete“ leis sekti, kokiais maršrutais važiuoja dalyviai, o „BlackVue“ vaizdo registratoriai vidaus ir išorės vaizdą realiu metu perduos į debesiją. Norint stebėti transliaciją tereikia atsisiųsti nemokamą aplikaciją (iOS/Android) arba prisijungti prie „BlackVue Cloud“ (Windows/Mac OS).

Savo favoritus galėsite pasirinkti žemėlapyje ir matysite vaizdą iš automobilio, greitį ir vietą, kurioje automobilis yra. Prieš startą visų dalyvių pasveikinti atvyko Energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Šis jau tradiciniu tampantis renginys atlieka svarbų elektromobilių populiarinimo Lietuvoje darbą. Kiekvienais metais renginio dalyvių skaičius auga, o tai rodo ir neišvengiamas elektromobilių plėtros mūsų šalyje tendencijas. Energetikos ministerija turi aiškią elektromobilių infrastruktūros proveržio strategiją. Artimiausiu metu ši infrastruktūra gerokai plėsis, o tai sąlygos ir dar gausesnį elektromobilių skaičių mūsų gatvėse. Kartu norime, kad kiekvienas elektromobilis būtų įkrautas žaliąja energija, pagaminta iš vėjo ar saulės šaltinių. Šio tikslo siekiame atsinaujinančios energijos proveržio paketu,“ – sakė ministras.

Energetikos ministras Dainius Kreivys

Žodžiais prisidėjo ir susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

„Šios elektromobilių varžybos ir kasmet stipriai gausėjantis jose dalyvaujančių ekipažų skaičius puikiai parodo, kad Lietuva yra atvira ateities transportui – pasirengusi judėti darniai, saugiai ir tausojant aplinką. Tikiuosi, kad šios varžybos įtikinamai pristatys elektromobilių galimybes ir privalumus, taigi dar labiau paskatins rinktis būtent tokią transporto priemonę. O mes dėsime visas pastangas, kad viešoji elektromobilių įkrovimo infrastruktūra plėstųsi sparčiai ir tolygiai visoje Lietuvoje, užtikrinant visų keliaujančiųjų poreikius“, – tvirtino ji.

Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė

Visi elektromobilių varžybų dalyviai 18-tą valandą suvažiuos į Druskininkus. Iki 20-os valandos, visus dalyvius bus galima apžiūrėti ir net tikriausiai išbandyti kurorto Vilniaus alėjoje. Tuomet bus paskelbti naujieji „Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ varžybų nugalėtojai.