Į kasmet vykstantį renginį Prancūzija kviečia verslo lyderius iš viso pasaulio, kad pritrauktų į šalį užsienio investicijų. Dar prieš oficialią susitikimo pradžią pirmadienį tarptautinės įmonės pažadėjo 15 mlrd. investicijų – 2 mlrd. daugiau nei pernai. Svarbiausios investicijų sritys yra technologijos, dirbtinis intelektas ir finansai.

Tarp didžiausių investuotojų taip pat yra JAV prekybos milžinė „Amazon“, žadanti 1,2 mlrd. eurų investicijų, bei farmacijos įmonės „Prizer“ ir „Astra Zeneca“, kurių bendra investicijų suma turėtų siekti beveik milijardą.

Pirmadienį Prancūzijos finansų ministras Bruno LeMaire pokalbių susitiks su didžiųjų JAV bankų „JPMorgan“, „Goldman Sachs“, „Morgan Stanley“ ir „Bank of America“ vadovais.

Verslo susitikimo tikslas yra stiprinti Paryžiaus, kaip Europos ekonomikos centro, įvaizdį. Prancūzijos sostinė, kaip pasaulinis finansų centras, tradiciškai atsilieka nuo Niujorko ir Londono.

Prancūzija, antra didžiausia euro zonos ekonomika, dėl biudžeto deficito ir silpno ekonomikos augimo pirmąjį ketvirtį, šiuo metu susiduria su sunkumais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją