aA
Aiškiaregės Annos Paide viešnagės Lietuvoje organizatoriai teigia, kad garsioji estė už likimų koregavimą pinigų neima, tačiau registruodami norinčius su ja susitikti nevengia įvardyti konkrečių sumų.
Vizitas pas aiškiaregę: už 500 litų koreguoja likimus ir kuo tai gali baigtis
© Shutterstock nuotr.

„Kainuos 500 litų. Ar jums ne per brangu?” – susitikimui siūlydamas tris likusius laisvus laikus interesante prisistačiusios DELFI žurnalistės klausė A. Paide kelionės organizatorius Markas.

Pasak vyro, aiškiaregė priiminės nuo gruodžio 14 iki 16 dienos, Vilniaus senamiestyje, Ligoninės gatvėje šiam tikslui išnuomotame erdviame bute.

Į Lietuvą kviečiama A. Paide atvyksta su dviem asistentėmis, bet, kaip patikino Markas, su žmonėmis bendraus pati asmeniškai.

„Asistentės tik padės. Pavyzdžiui, kai Anna su manimi kalbėjo, viena iš jos pagalbininkių darė man stebuklingą masažą, atrado užspaustą limfmazgį“, - prisiminė DELFI pašnekovas.

Kiek laiko aiškiaregė skirs vienam žmogui vizito organizatorius negalėjo pasakyti, nes „su chronometru niekas nestovės“, jei reikės, „vienam žmogui skirs 30 minučių, o kitam gal neužteks ir 50 minučių“.

Vis dėlto, Marko nuomone, daugiau nei 8 žmonių per dieną garsioji estė nepriims, o Vilniuje viešės vos tris dienas.

„Susitikimui nereikia nieko specialiai ruošis, užtenka atviros širdies, na nebent pasiimsite jums artimo žmogaus, apie kurį norėtumėte sužinoti, nuotrauką ar kokį nors daiktą“, - sakė susitikimų organizatorius.

Egzorcistas: tai šarlatanizmas ir pinigų traukimas

Vienam iš kelių Lietuvoje egzorcistų, Ruklos Šventosios Dvasios parapijos klebonui Arnoldui Valkauskui nėra abejonių: tai šarlatanizmas ir pinigų traukimas.

„Bet juokų nėra, jei iš tiesų ten eisit, paprašykit, kad kas nors už jus pasimelstų, nes rimti ekstrasensai visada būna santykyje su demonais. Ir išpažinties prieikit, nes žurnalistinio smalsumo čia gali nepakakti“, - patarė Nacionalinės egzorcistų asociacijos atstovas.

Kunigas prisiminė pats kažkada nemažai bendravęs su garsiu bioenergetiku Vytautu Kapačiausku, kuris „ekstrasensorikoje buvo labai ryški žvaigždė“.

„Mano pažinimui daug davė tas bendravimas – papasakojo, kaip viskas vyksta, kad vietoje demono pavadinimo jie naudoja astralo ir visą informaciją iš jo gauna. Krikščioniška kalba sakant, iš santykio su velniu“, - sakė A. Valkauskas.

Įspėja apie realią grėsmę

Paklaustas, kas tokio, jei už pinigus patenkinsime savo smalsumą, A. Valkauskas pasiūlė geriau vargšams paaukoti ir taip gerą darbą padaryti.

Arnoldas Valkauskas
Arnoldas Valkauskas
© Nuotr. iš asmeninio albumo

„Per tokius susitikimus iškyla reali grėsmė. Esmė paprasta - kuo aš pasitikiu, kam dedikuoju savo tikėjimą, su tuo ir pasilieku. Čia aiškus paties pirmojo Dievo įsakymo pažeidimas: „Neturėk kitų dievų, tik mane vieną“. Atrodo, tik pasikalbėjai, bet patenki į piktosios dvasios įtaką. O čia juokų nebelieka“, - sakė vienas iš kelių Lietuvoje praktikuojančių kunigų egzorcistų.

A.Valkausko teigimu, „pakeisti likimą“ – labai charakteringa formuluotė, kuria naudojasi daug aiškiaregiais prisistatančių žmonių.

„Teiginiai, kad gali koreguoti likimą, išduoda maginį mastymą ir Dievo galių prisiėmimą. Toks žmogus prisiima aukštesnę rolę, nors iš tiesų niekas negali keisti ateities, nes jis priklauso tik vienam Dievui“, - pabrėžė dvasininkas.

Didžiulė pagunda

DELFI pašnekovui suprantamas žmogiškas noras „susitvarkyti gyvenimą“ ir pinigai, atrodo, mažiausia kaina, kurią už tai gali atiduoti. „Nei pastangų, nei įsipareigojimų. Ima kažkas tau ir už 500 litų sureguliuoja likimą - belieka sėkmingai gyventi. Įsivaizduojate, kokia didžiulė pagunda!”, - sakė A. Valkauskas.

Tačiau jei tai būtų taip paprasta, visi negailėtume to pusės tūkstančio. „Aš manau, pasiskolintume iš paskutiniųjų“, - juokavo egzorcistas, pridurdamas, jog į mediumizmo pinkles, kai iššaukiamos dvasios ir su jomis bendraujama, yra pakliuvusių net katalikų kunigų.

Naudojasi sužeistu žmogumi

„Ypač didelė pagunda kreiptis į dvasias tiems žmonėms, kas savo vaikus palaidojo. Tačiau reikia suprasti, kad tai – manipuliavimas, nes pagal katalikų doktriną migruojančių sielų nėra. Ir nesvarbu - sapnuojasi žmogus ar nesisapnuoja.

Demonas pasinaudoja žmogaus silpnumu, o ypač, kai jam negera ir prisistato, kuo tik nori“, - sakė kun. A. Valkauskas į kurį pagalbos kreipiasi ne tik apsėstieji, bet ir psichiatrai – dėl pacientų, kuriems medicina nebegali padėti.

Pasak A. Valkausko, jeigu žmonės skaitytų Šventąjį Raštą, aiškiaregiais netikėtų, nes žinotų: jei esi kontakte su Šventąja Dvasia, gyveni iš jos, bet gali prisišaukti ir piktąjį.

Paprašytas išsakyti savo poziciją dėl aiškiaregės Annos Paide, Nacionalinės egzorcistų asociacijos atstovas sakė: „Mano nuomonė kategoriška – dar viena šamanė ar ragana ir tiek.

„Atvažiuoja durninti, suvedžioti žmonių ir dar pasipinigauti. Čia jau lietuviškų būrėjų pilna, kurios apgaudinėja. Dar viena bus, o iš tiesų tik žmones žlugdys dvasiškai. Užtenka ir taip tų apsėstųjų“, - sakė kun. A. Valkauskas.

Vyskupai: sunki nuodėmė

Savo nuomonę apie būrimo salonus, parapsichologų kabinetus, šamanų kursus bei įvairias okultines praktikas yra išsakę ir Lietuvos vyskupai.

Pasak jų, ezoteriniai kultai bei gydymai, su „dvasiniais mokslais“ susieti kovos menai, „vidinės energijos“, likimo „reguliavimai“ ardo bendruomenės vertybinius pagrindus, pakerta pasitikėjimą žmogiška patirtimi bei sveiku protu, yra iš esmės nesuderinami su katalikišku tikėjimu.

Vyskupai pripažįsta, kad yra nemažai katalikų, kurie naudojasi burtininkų paslaugomis ir seka okultiniais mokymais. Tačiau laiške tikintiesiems atkreipia dėmesį: „domėjimasis tamsiųjų jėgų veikimu - didžiai pavojingas, o tiek antgamtinių galių prisiskyrimas sau, tiek lengvatikystė, naudojimasis magų „paslaugomis“ yra sunki nuodėmė“.

„Net tuomet, kai magija, horoskopais, amuletais ar feng šui užsiimama vien dėl pramogos, žmogui kyla rimtas pavojus, nes tie dalykai tampa artimi, svarbūs, įsitvirtina ir sieloje, ir pasąmonėje“, - įspėja vyskupai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.