aA
Seimas antradienį dviejų balsų persvara ėmėsi svarstyti projektą dėl abortų draudimo.
Kairiųjų valdžia? Seimas linkęs uždrausti abortus
© DELFI / Valdas Kopūstas

Už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos parengtą Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektą po pateikimo balsavo 46 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 25 parlamentarai.

Už projektą daugiausiai balsavo konservatorių - 20, visi 8 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai, 8 "darbiečiai", po kelis pavienius kitų frakcijų atstovus. Vieninteliai vieningai balsavę prieš arba susilaikę buvo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai.

Toliau projektą svarstys parlamentiniai Žmogaus teisių, Sveikatos reikalų bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai. Projektas į plenarinio posėdžio svarstymą turėtų grįžti rudens sesijoje.

Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų. Nutraukti nėštumą esant aukščiau minėtoms sąlygoms būtų leidžiama, jei nuo nėštumo pradžios praėjo ne daugiau kaip 12 savaičių.

Lietuvoje nutraukti nėštumą šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės, be papildomų sąlygų. Kasmet Lietuvoje nėštumą nutraukti ryžtasi apie 10 tūkst. moterų.

Europos Sąjungoje (ES) abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės, tarp jų ir Lietuva, abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jis leidžiamas. Šis terminas įvairuoja nuo 10 iki 18 savaičių.

Tuo metu grupės parlamentarų pateiktam projektui, kuriuo siūloma garantuoti vaiko teisę būti sveikam nuo jo pradėjimo, po pateikimo nepritarta.

Už atitinkamas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas antradienį balsavo 32 parlamentarai, prieš buvo 15, susilaikė 23 Seimo nariai.

Įstatymą buvo siūloma keisti prie šiuo metu atskiru straipsniu reglamentuojamos vaiko teisės būti sveikam įrašant - nuo pradėjimo momento.

Pataisą parlamentarai sakė teikiantys, nes "atsižvelgiant į paties vaiko geriausius interesus, jo prigimtinį orumą, žmogaus sąvoka turi būti aiškinama kaip apimanti būklę iki gimimo".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.