aA
„Lengviau su indais, italais, rusais, ta prasme, kad jie nebijo liudijimų. Yra nemažai filmų (apie rusus, net jau nekalbu, ten pilnas internetas liudijimų), žmonės prisistato vardu, pavarde ir papasakoja, kaip ten buvo. Lietuviai visiškai kitokie, kiek bekalbinau, kiek beprašiau“, – apie lietuvių nenorą liudyti, kad juos buvo apsėdęs demonas sako vienas iš 7 Lietuvos egzorcistų, VDU dėstytojas kunigas dr. Arnoldas Valkauskas.
Demonas
© Shutterstock nuotr.

„Nėra ko pykti ant tų, kurie netiki. Aš pats šaipiausi, kol nesusidūriau. Nes tai yra realybė – kol su ja nesusiduri, tu niekaip nepatikėsi. Kai studijavau Romoje, visai šalia lietuvių kolegijos į bažnyčią atvyko egzorcistas arkivyskupas Milingo. Meldėsi ten už žmonės. Tuomet siūliau bičiuliams vyno ar viskio į jo sveikatą išgerti, sakiau jis išprotėjęs ar ką. Galvojau, kokia nesąmonė, o matot, kaip dabar, kaip Viešpats apsuka visą ratą ir kažkas sako, kad aš galbūt kvanktelėjęs“, – juokavo kunigas Arnoldas Valkauskas.

Jis tvirtino, jog koplyčioje išvarinėjant demonus buvę situacijų, kurios primena kino filmus.

„Vyrukui daugybinė savižudybė buvo, tą darydavo kiekviena proga, kai likdavo namie vienas. Atvežė tuomet į koplyčią. Buvo labai keista mano savijauta– toks pyktis, kad net nežinau dėl ko. Pradėjau skaityti Šv. Raštą. Sukalbėjus apeigyno maldą, šiokie tokie (apsėdimo – DELFI) požymiai buvo. Nusprendžiau, kad dar reikia palaiminti savais žodžiais. Tuomet pradėjo taip riaumoti žmogus, tokiu riaumojimu, kad nežinia iš kur jam tiek oro imas. Pasirodo, per tą laiką vyras maždaug per sprindį buvo pakilęs į orą. Paskui vėl riaumojimas, o likusią maldos dalį jis stovėjo ant pirštų galų kaip balerina“, - pasakojo A.Valkauskas.

Arnoldas Valkauskas
Arnoldas Valkauskas
© Nuotr. iš asmeninio albumo

„Prieš porą savaičių išvarinėjant demoną žmogus pradėjo kalbėti lotynų kalba, dar pajuokavo, kai paklausiau, ar nori, kad atsakyčiau liaudiška ar klasikine. Yra atvejis, kai jauna moteris taip suspaudė metalinį kryžių atliekant apeigas, kad net metaliniai vinukai iš jo iššokinėjo, o pats nukryžiuotasis iširo. Visai neseniai jaunai moteriai atliekant egzorcizmo apeigas jos pilvas tiesiog šokinėjo, atrodė, kaip kokia būtybė šokinėtų to žmogaus pilve“, – pasakojo A.Valkauskas.

Kai demonas apsėda žmogų, tai gali pasireikšti blogais pojūčiais, nenoru gyventi, keistomis ligomis, tuo, kas griauna žmogų, tvirtina kunigas. Žmogus pats sau niekada nenustatys, kad jis apsėstas.

„Paprastai kreipiasi, sako „išpažinties nepamenu kada buvau, krikštytas, nekrikštytas – irgi nežinau“, ir gyvena bet kaip, ir sako „dar buvau pas būrėją, bioenergetiką, dar vaikystėje pasižaidžiau su adata“. Tai prielaidos demono apsėdimui“, - sako egzorcistas kunigas A.Valkauskas.

Kartu jis tvirtino, jog yra labai aiškūs kriterijai, kuo tai skiriasi nuo šizofrenijos ar kitų psichinių sutrikimų – kalbėjimas svetimomis kalbomis, baimė šventų dalykų ir kt.

Laidos įrašą galite rasti čia.


Žinių radijas