Gilyn į Rusiją. Mergina su tatuiruotėmis: visi svajoja iš čia išvažiuoti

 (601)
Karelijos miestelyje Medvežjegorske tebestovi „Stalino viešbutis“, statytas didžiojo vado atvykimui. Stalinas čia taip ir neapsilankė, o pastatas nyksta akyse.
© Artūras Morozovas

Mieste, iš kurio visi svajoja kuo greičiau pabėgti, lieka tenkintis populiariausiu deriniu – koldūnų lėkšte ir 50 g degtinės.

Apie tai – naujoje DELFI fotožurnalisto Artūro Morozovo reportažų ciklo „Gilyn į Rusiją“ dalyje.

Prie „Stalino viešbučio“, ant prekystalio, merdėdama žiopčioja lydeka. Šalia jos stovintis vyrų būrys tenkinasi praeivių dėmesiu. Su puslitriu stipriojo gėrimo švenčia sėkmingą žvejybą. Tik pastebėję kieno nors nuostabą žvelgiant į didžiulę žuvį, iškart suskuba pasigirti: „Sveria daugiau nei 8 kilogramus“.

Nesunku nuspėti, kuris iš jų šią žuvį pagavo ir atnešė į nedidelį improvizuotą turgelį. Saulės kamuojama lydeka, dabar jau išdžiuvusiais žvynais, neužmušta – kankinantis žiopčiojimas klientams įrodo, kad ji – „itin šviežia“.

Tai trumpas kasdienybės etiudas iš centrinės Karelijos miestelio Medvežjegorsko aikštės. Čia esantis didžiulis pastatas vadinamas „Stalino viešbučiu“. Mat statant netoliese esantį Belamoro kanalą, čia turėjo apsilankyti „didysis lyderis“.

Stalinas čia taip ir neapsilankė, o erozija jau baigia nurengti pompastiško statinio fasadą. Krentantis tinkas dūžta į grindinį.

Šiandien čia įsikūręs turgus bei miesto muziejus, apie kurį jau rašė mano kelionės partneris Vladas.

Medvežjagorsko vardas sufleruoja, kad čia turėtų būti kalnas ir bent jau viena kita meška. Paklausti apie meškas, vietiniai juokiasi ir siūlo jų paieškoti taigoje, kiek šiauriau nuo čia.

O kalnas iš tikrųjų yra. Ir ne vienas – aplink miestelį esančiose kalvose Antrojo pasaulinio karo metu suomių kariuomenė įrengė karinius įtvirtinimus. Tai sumani fortifikacijų sistema, turinti požeminius sujungimus su gerai apgalvotomis pabūklų pozicijomis bei neišsiskirianti iš kraštovaizdžio.

Gyvenimas parengtyje

Karhumagi – taip šio Lokių kalno miestelio pavadinimas skamba karelų kalba. Jis įkurtas Onegos ežero pakrantėje, prie Murmansko geležinkelio linijos. Kadaise aptarnavęs Belamoro kanalą, taip pat turėjęs medienos apdirbimo fabriką, šiandien gyvena prisiminimais, gyventojų skaičius sparčiai mažėja.

Dzeržinskio gatvėje, keturių aukštų name, įsikūręs bene vienintelis Medvežjegorsko viešbutis – „Onega“. Nuo gatvės matomoje reklamoje nufotografuoti du odiniai foteliai ir vazoninė gėlė.
Du odiniai foteliai iš tiesų yra kuklaus viešbučio vestibiulyje.

Viešbutis – valstybinis, todėl jo administratorė pirmus tris sakinius pasako nepakėlusi akių į du galimus klientus.

Ant pagrindinės fojė sienos bei kiekviename aukšte kabo informaciniai plakatai, įspėjantys dėl galimų terorizmo grėsmių. Praleidžiu geras dešimt minučių analizuodamas, kaip atpažinti galimus teroristus, jų padėtus tiksinčius paketus ir veiksmų eigą ištikus grėsmei.

Viešbučio kambarys kainuoja 53 EUR.

Populiariausias derinys – koldūnai ir degtinė

Kaip bebūtų, keletą vietinių lokių mums pavyko rasti bare, pavadinimu „Baras“.

Koldūnų lėkštė ir 50 g degtinės. Tai vieno iš dviejų 12 tūkst. gyventojų turinčio Medvežjegorsko užeigų klasika. Tai populiariausias derinys tiek per „biznis lančą“ (lietuviškai - verslo pietūs), tiek po darbo.

Įėjus į centrinėje aikštėje esantį barą, pasitinka Karelijos kavinių leitmotyvas – fototapetas su gamtos vaizdu. Prie vieno staliuko – trijulė uniformuotų vyrų su bokalais alaus, it lokiai palinkę prie medaus, vis garsiai išriaumoja ir vieną kitą keiksmažodį. Šalia pieno kokteilius geria dvi mažos mergaitės.

Mums bepietaujant, klientai keičiasi: vieni jų aptaria reikalus prie kavos, kiti pietums paprašo populiariosios kombinacijos.

Už baro dirba jauna mergina. Ji dėmesį atkreipia savo itin kultūringu bendravimu, patiekalų bei gėrimų išmanymu.

<span style="color: #ff0000;">Gilyn į Rusiją.</span> Mergina su tatuiruotėmis: visi svajoja iš čia išvažiuoti
© Artūras Morozovas

Ant merginos rankų – dvi meniškos tatuiruotės. Viena jų subtiliai vaizduoja gėlę našlaitę. Ant kitos rankos – užrašas anglų kalba. Merginos krūtinę puošia dar viena matoma tatuiruotė – laumžirgis.

Čia augusi ir mokyklą baigusi Marina svajoja išvažiuoti į Sankt Peterburgą. Ten ir pasidarė šias tatuiruotes.

Paklausta, kaip jaunimas gyvena Medvežjegorske, ką čia veikia, apie ką svajoja, Marina susimąsto ir sutrikusi gūžteli pečiais. „Čia nieko nevyksta. Slankiojame kiemais, einame prie ežero. Visi svajoja iš čia išvažiuoti, nes čia nėra darbo“, – pasakoja barmenė.

Ką reiškia šiame gūdžiame miestelyje išsiskirti savo išvaizda? Paklausta, kaip klientai reaguoja į jos meniškas tatuiruotes, barmenė pripažįsta, jog tatuiruočių kaina yra ne užmokestis, sumokėtas tatuiruočių meistrui Sankt Peterburge, o gyvenimas su jomis Medvežjegorske.

„Varyk ****** atgal į kalėjimą“, – kitą dieną, nepatenkina nepakankamai pašildytu patiekalu, Marinai rikteli viena klientė. Tatuiruotės čia asocijuojasi su kalėjimu. O išvaizda, išskirianti tave iš pilkosios masės, dažniausiai sulaukia pašaipų.

Visą projektą „Gilyn į Rusiją“ skaitykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

D. Trumpas reikalauja JAV biudžete numatyti lėšas sienai Meksikos pasienyje statyti (2)

JAV vyriausybė dar kartą pagrasino, kad prezidentas Donaldas Trumpas vetuos biudžeto projektą, jei jame nebus numatyta lėšų sienai Meksikos pasienyje statyti. Respublikonai sutinka padaryti nuolaidų demokratams sveikatos reformos klausimu, jei šie mainais pritars sienos finansavimui, sakė Baltųjų rūmų biudžeto direktorius Mick'as Mulvaney, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Švedija dėl išpuolio Stokholme sulaikė antrą įtariamąjį

Švedija sulaikė antrą įtariamąjį dėl balandžio 7 dieną Stokholme surengto išpuolio, pirmadienį pranešė prokurorai. Dvi švedės, belgas ir britas žuvo, kai Uzbekistano pilietis pavogtu sunkvežimiu rėžėsi į pėsčiuosius judrioje prekybinėje gatvėje Stokholmo centre.

Paryžiuje naktį po rinkimų per neramumus sulaikyta virš 100 žmonių (2)

Prancūzijos sostinėje praėjusią naktį daugiau nei 100 žmonių buvo sulaikyti per neramumus po pirmojo šalies prezidento rinkimų turo, per kuriuos protestuotojai svaidė butelius į saugumo pajėgas, padeginėjo automobilius ir daužė parduotuvių virtinų langus, pranešė Paryžiaus policija.

Šiaurės Korėjos žiniasklaidoje – grasinimai nušluoti JAV nuo žemės paviršiaus (22)

Oficialus Šiaurės Korėjos tinklalapis pirmadienį įspėjo, kad Pchenjanas nušluos Jungtines Valstijas nuo žemės paviršaus, jei Vašingtonas pradės karą Korėjos pusiasalyje, praneša naujienų agentūra AFP.

Afganistane po kruvino talibų išpuolio atsistatydino gynybos ministras ir kariuomenės vadas (1)

Afganistano armijos vadas ir gynybos ministras atsistatydino po penktadienį karinėje bazėje šalies šiaurėje surengtos Talibano atakos, per kurią žuvo daugiau nei 100 kariškių ir civilių, pranešė pareigūnai.