aA
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Aurelija Gališanskytė apygardos teismui perdavė 31 tomo baudžiamąją bylą, kurioje beveik 200 tūkst. litų vertės patikėto turto pasisavinimu kaltinamos penkios panevėžietės – trys buhalterės, parduotuvės vedėja ir vadybininkė.
Moterys prisipirko daiktų už darbdavio 200 tūkst. litų
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, penkios panevėžietės, veikusios kaip bendrininkių grupė, įtariamos prieš kelerius metus pasisavinusios didelės vertės Panevėžio statybos tresto turtą. Įtariama, kad trys buhalterės – J. G., E. G. ir I. M., parduotuvės vedėja B. B. ir vadybininkė J. O. buvo sugalvojusios apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo planą, kuriame kiekvienai jų pagal tuo metu užimamas pareigas buvo paskirstyti vaidmenys, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Panevėžio statybos tresto vieno filialo buvusi vedėja ir vadybininkė iš įvairių firmų užsakydavo prekes, neretai nesusijusias su gamybine veikla ir jai nebūtinas, tačiau dokumentuose fiksuodavo visai kitas. Suklastoti prekių važtaraščiai patekdavo į kitą trestui pavaldų filialą, kuriame dirbusios bendrininkės pasisavintas prekes nurašydavo kaip sunaudotas, kartais net įrašius realiai neegzistavusius objektus.

Įtariama, kad kai kurios prekės, užsakytos iš miegamojo ar vonios tekstilės, avalynės ar kitų buičiai skirtų produktų asortimentą siūlančių firmų, taip pat ir statybinės medžiagos galėjo būti pasidalytos dokumentus klastojusių bendrininkių.

„Šioje byloje surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad finansinį išsilavinimą arba su finansų sistema susijusias profesijas turinčios kaltinamosios, veikdamos kaip bendrininkės, savanaudiškais tikslais siekė pasinaudoti joms patikėtu svetimu geru – už Panevėžio statybos trestui priklausančias lėšas įsigyti sau reikalingų prekių, t.y. nusikalstamu būdu pasisavinti didelės vertės svetimą turtą. Už padarytas nusikalstamas veikas, kurių požymiai atitinka nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo ir patikėto didelės vertės turto pasisavinimo, numatytos ir griežtos laisvės atėmimo bausmės“,- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė A. Gališanskytė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai.

Įstatymas tam, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas laisvės atėmimu iki 10 metų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.