aA
Muzikos industrijos atstovai ir autorinių teisių gynėjai senokai kovoja su nemokamos interneto "muzikinės dėžutės", žinomos "Napster" vardu technologija teismų pagalba.
Dabar susirūpinimą dėl "Napster" saugumo bei įmonių tinklų resursų naudojimo ne pagal paskirtį svarsto ir kompiuterinių tinklų administratoriai bei ekspertai.

"Napster" dėl savo "anarchistinės" idėjos nėra pagrindinis kompiuterinių įsilaužėlių taikinys, tačiau kelia potencialų pavojų.

"Napster" saugo tik muzikinių įrašų, esančių vartotojų kompiuteriuose, pavadinimus ir taip palengvina bylų dalinimąsi. Perkelti muzikines bylas į savo tarnybines stotis ir taip apsaugoti vartotojus neapsimoka, nes tai teisme su muzikos industrija traktuojama kaip piratavimas.

Realią grėsmę kelią tai, jog technologija paremta "tiesioginio bendravimo" ("peer-to-peer") principu.

Pagalbinės programos, naudojančios programinės įrangos saugumo skyles atveria kelią į "aukos" kompiuterį. Šiuo metu nėra specialių programų "Napster" įveikti, tačiau jų atsiradimas ekspertų manymu yra tik laiko klausimas.

Įsilaužėlis turi galimybę tiesiogiai atakuoti "aukos" kompiuterį ar įmonės tinklą įvairiais kitais būdais, nes žinomas internetinis adresas (IP).

"Napster" atstovai tvirtina, jog technologija kelia mažai grėsmės, nes neleidžia paleidžiamųjų failų, kuriuose dažniausiai slypi piktavališkos programos, siuntimo.

Grėsmė vis dėlto išlieka. Anksčiau niekas negalėjo pasakyti, jog elektroniniai laiškai sukels problemų. "Love Bug" ar "Melissa" tipo virusų protrūkis dar kartą įrodė, jog viskas yra įmanoma.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.