aA
Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) tęsiami verslo atstovų susitikimai su pretendentais į Lietuvos prezidentus - norima išsiaiškinti jų nuostatas apie krašto ūkio padėtį. Vakar LPK iniciatyva skirtingų verslo sektorių asociacijų atstovai susitiko su kandidate į Lietuvos prezidentus Loreta Graužiniene. Susitikime dalyvavo ir šią kandidatę iškėlusios Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.
L.Graužinienės susitikime su pramonininkais - V.Uspaskicho patarimai
© A.Solomino nuotr.
L.Graužinienė pabrėžė verslo vaidmens svarbą surenkant valstybės biudžeto pajamas.

"Jeigu ne pramonės atstovai, sunešantys pagrindinę valstybės biudžeto lėšų dalį, Seimas ir Vyriausybė neturėtų ką skirstyti, - tikino pretendentė į Lietuvos prezidentus. - Vyriausybė nežino, kuriuo keliu eiti, o išlaidų mažinimas nieko neduos. Manau, kad ši Vyriausybė yra nepajėgi Lietuvą išvesti iš susidariusios situacijos. Aš už tai, kad mokesčių politika būtų peržiūrėta, atlaisvintas verslas, išsaugotos darbo vietos. Valstybei yra naudingiau išsaugoti darbo vietas, nei mokėti bedarbio pašalpas."

V.Uspaskichas kalbėjo, kad nė vienoje valstybėje pinigai nekrinta iš dangaus, juos reikia uždirbti, o tam, kad jų uždirbtum, reikia verslui sudaryti palankias sąlygas - jos pastaruoju metu Lietuvoje verslo atžvilgiu ne gerinamos, o bloginamos.

"Šiandien matome, kad dabartinė valdžia to nesupranta ir elgiasi savaip. Kritikuojantiesiems ūkio finansavimą skolintomis lėšomis galėčiau pasakyti, kad reikia imti paskolą, kol yra geras valstybės kredito reitingas ir galimybė pasiskolinti, mokant mažas palūkanas. Vyriausybės vadovui Andriui Kubiliui esu sakęs, kad pirmiausia reikalinga "užlopyti" biudžetą, nedaryti sprendimų, kurie slopintų vartojimą, taip pat reikia atlaisvinti verslą tam, kad būtų galima konkuruoti. Šiandien matome, kiek pinigų nesurenkama į valstybės biudžetą dėl to, kad buvo padidinti mokesčiai. Pinigų negauna ir verslas", - dėstė jis.

Situaciją pataisyti, pasak V.Uspaskicho, gali tik pelninga ūkinė veikla. "Jeigu ūkinė veikla nebus pelninga, galima kišti kiek nori pinigų, skolintis juos su labai mažomis palūkanomis, tačiau situacija nepasikeis, jeigu pinigai bus imami pravalgyti", - kalbėjo jis, kaip teigė, remdamasis asmenine patirtimi.

„Lietuvos žinios“