aA
Šiandien Lietuvos laisvės lyga Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje rengia protesto akciją prieš naujos valdžios "naująją politiką", kurios rezultatams priskiriamos pensijų ir padidėsiančių mokesčių už telefoną problemos.
Iš Nepriklausomybės aikštės (esančios prie Seimo rūmų) akcijos dalyviai ketina žygiuoti prie "Lietuvos telekomo", kuris neseniai paskelbė vėl didinantis mokestį už pokalbius telefonu.

Įdomu tai, kad šie metai buvo labai derlingi streikų ir protesto akcijų. Streikavo ir protestavo mokytojai, žemdirbiai, visuomeninio trasnporto vairuotojai, pensininkai. Streikai buvo dažnesni ir gausesni nei ankstesniais metais. Vis daugiau žmonių (ypač provincijoje) mano, kad streikai yra pati veiksmingiausia priemonė pasiekti savo tikslus.

Kaip skelbia viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų studija “Spinter”, beveik 60 proc. apklaustųjų mano, kad streikai ir demonstracijos yra geriausias būdas privesti Vyriausybę geriau vykdyti savo įsipareigojimus. O jei būtų paliesti gyventojų interesai, į gatves išeitų net 70 procentų gyventojų.

Profsąjungų lyderė parlamentarė Roma Dovydėnienė mini, kad šiandien derybų ir diskusijų forma susitarti su valdžios atstovais ar darbdaviais darosi vis sunkiau, tad lieka griebtis streikų ir, kaip rodo žemdirbių patirtis, streikais ir kelių blokadomis savo pasiekti galima. Bėda, tik streikuotojai savo akcijomis dažniausiai pažeidžia kitų Lietuvos gyventojų interesus.

Streikų ir įspėjamųjų streikų skaičius 2000 m. sausio - rugsėjo mėn.

                 Iš viso Streikų Įspėjamųjų
Transporto sritis   4      2        2
Švietimo sritis    52     33        19
Iš viso            56     35        21

Tiesiogiai streikuose dalyvavusių darbuotojų vidutinis skaičius ir nedirbtas darbo laikas

Iš viso streikuose dalyvavo darbuotojų  3239
Nedirbtas darbo laikas, darbo dienomis 10315
Vidutinė streiko trukmė (darbo dienomis) 3,2
Priverstinai streikuose dalyvavo          64