Susitikimui pirmininkauja Egipto užsienio reikalų ministras ir COP27 pirmininkas Sameh Shoukry bei paskirtasis COP28 pirmininkas, Abu Dabio nacionalinės naftos bendrovės generalinis direktorius Sultanas Al Jaberas. Renginyje taip pat dalyvauja Jungtinių Tautų (JT) bendrosios klimato konvencijos vykdomasis sekretorius Simon Stiell kartu su kitais JT aukšto rango pareigūnais ir suinteresuotosiomis nevyriausybinėmis šalimis, rašoma COP pranešime spaudai.

Danijos sostinėje vykstančiame aukšto lygio politiniame susitikime daugiausia dėmesio skiriama COP27 konferencijos rezultatų įgyvendinimui skatininti. Susitikime bus sprendžiami pagrindiniai klimato kaitos prisitaikymo, finansavimo, švelninimo ir nuostolių bei žalos klausimai. Planuojama aptarti Šarm el Šeicho plano įgyvendinimą ir COP27 rezultatų, įsipareigojimų ir pažadų plėtojimą, taip pat COP28 susitikimo JAE kryptį ir Paryžiaus susitarimo tikslų įtvirtinimą pirmosios „Global Stocktake“ apžvalgos metu.

„Man labai malonu dar kartą vadovauti Kopenhagos klimato ministrų susitikimui. Praėjusiais metais ministras Danas Jorgensenas ir Danijos vyriausybė suteikė dinamišką ir konstruktyvią platformą ministrų pokalbiams klimato klausimais. Ministrų susitikimas – tai galimybė mums apmąstyti ir skatinti Šarm el Šeiche pasiektus esminius susitarimus, įtvirtinti vieningą siekį kovoti su klimato kaita pakeliui į COP28 konferenciją JAE. Ir toliau raginu imtis platesnio užmojo veiksmų klimato srityje, primenu mums apie atsitraukimo pavojus ir raginu susitelkti ties veikimu bei rezultatais“, – sakė COP27 pirmininkas ir Egipto Arabų Respublikos užsienio reikalų ministras Sameh Shoukry.

Sultanas Al Jaberas

Pirmą kartą po COP27 klimato ministrai ir politiniai veikėjai susitiko asmeniškai, kad paspartintų COP procesus. Tikimasi, kad jie skatins imtis tolesnių klimato kaitos veiksmų, kurie atitiktų COP27 užmojus ir išlaikytų postūmį siekti rezultatų COP28.

„Turime remtis COP27 pasiektais rezultatais ir pereiti nuo tikslų prie darbų. Esame gerokai nukrypę nuo kelio, kai kalbama apie itin svarbų tikslą – išlaikyti 1,5 ° vidutinės metinės temperatūros kilimo ribą. Pavieniai žingsniai paprasčiausiai nepadės – per ateinančius 7 metus turime pasiekti esminę pažangą prisitaikymo prie klimato kaitos, padarinių švelninimo ir žalos finansavimo srityse“, – Al Jabero žodžius citavo Emyratų naujienų agentūra „WAM“.

2023-iaisiais JAE numatomos konferencijos uždaviniai bus nuostolių ir žalos finansavimo fondo inicijavimas bei pagrindinių tikslų numatymas, Klimato kaitos švelninimo ir Sąžiningų pokyčių darbo programų įgyvendinimas, taip pat vidutinės metinės temperatūros kilimo stabdymas iki 1,5 ° ribos.

Ministrų darbotvarkę sudaro plenariniai posėdžiai ir sesijos klimato kaitos temomis bei pasiruošimas „Global Stocktake“ apžvalgai, kuri vyks COP28. „Global Stocktake“ yra Paryžiaus susitarime numatytų tikslų įgyvendinimo dalis, joje bus apžvelgiamas susitarimo progresas ir įvertinta bendra pažanga.

„Artėjant šio kritinio dešimtmečio viduriui, „Global Stocktake“ pažymės pažangos tęstinumą, nustatys galimybes ir iššūkius tolesniems veiksmams. Šiam gyvybiškai svarbiam ir ilgai lauktam Paryžiaus susitarimo struktūros etapui bus labai naudinga nuolatinė ir nuosekli politinė lyderystė, dalyvavimas ir parama“, – minima kvietime į ministrų susitikimą.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės