Rinkis gyvenimą

Lietuvoje ne vienerius metus fiksuojamas didelis savižudybių skaičius, aukšti alkoholio vartojimo rodikliai. Rimtų pasekmių palieka ir smurtas artimoje aplinkoje. DELFI žurnalistai projekte ne tik analizuoja susidariusią situaciją, bet ir kviečia lietuvius neužsimerkti susidūrus su šiomis socialinėmis problemomis.

Naujoji Fondo tarybos pirmininkė šias pareigas perėmė iš Šarūno Narbuto. Fondo taryboje ji dirba nuo 2017 m. Šiuo metu G. Belian taip pat laikinai eina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorės pareigas, teigiama pranešime spaudai.

„Didžiuliu iššūkiu visame pasaulyje tapęs korona virusas neabejotinai paskatins žmones net ir krizei pasibaigus daugiau dėmesio skirti savo sveikatai. Fondo veikloje, finansuodami tikslinius projektus, sieksime prie to prisidėti. Šiemet Fondo lėšomis planuojama finansuoti daugiau nei 50 mokslinių, prevencinių bei šviečiamųjų projektų, kuriems iš viso bus skirta per 3 mln. eurų. Kartu su taryba sieksiu užtikrinti, kad šie projektai gerintų Lietuvos žmonių sveikatą, skatintų sveikus įpročius ir kurtų ilgalaikę vertę valstybei“, – pažymi G. Belian.

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas įsteigtas 2015 m., siekiant kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo bei stiprinimo veikloms. Jį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija (SAM). VVSSF biudžetą sudaro įplaukos iš akcizo pajamų, gautų už parduotus stiprius alkoholinius gėrimus.

Fondo finansuojami projektai apima įvairias sveikatos stiprinimo, ligų prevencijos, sveikos gyvensenos įpročių skatinimo temas: nuo skiepijimo svarbos, psichinės sveikatos stiprinimo iki žalingų įpročių atsisakymo. Ypatingas dėmesys skiriamas jautrioms socialinėms grupėms, kurios patiria sunkumų dėl savo ar artimųjų negalios, augina raidos sutrikimų turinčius vaikus, gyvena su sunkios ligos diagnoze.

„Dalimi Fondo remiamų iniciatyvų siekiama palengvinti minėtų grupių kasdienybę, ugdyti brandesnį visuomenės požiūrį, kad jos nebūtų stigmatizuojamos, sulauktų kuo didesnio palaikymo bei solidarumo. Tam pernai pasitarnavo ir dalis iš 38 įgyvendintų prevencinių projektų bei 9 socialinių kampanijų. Matome, kad toks ilgalaikis ir nuoseklus darbas jau duoda rezultatų“, – sako G. Belian.

Šaltinis
Specialusis projektas „Rinkis gyvenimą“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)