Dizainerė pasakoja, kad pagrindinė užduotis dekoruojant šventinį stalą – išsirinkti šventinį koloritą (tradicinis, neutralių ir žemiškų spalvų ar modernios klasikos), o tuomet naudotis „triados taisykle“.

„Pavyzdžiui, paimkime neutralių ir žemiškų spalvų koloritą, kurį sudaro trys daiktai: eglės šakelės, žvakės ir žaislinis briedžiukas. Jie ant stalo yra išdėliojami trikampio principu. Taip pat labai svarbūs yra ir 4 dekoracijų aukščiai: žvakės aukščiausiame taške, tuomet seka taurės, tada briedžiukas ir galiausiai žemiausiame – šakelės ir lėkštės“, – aiškina interjero dizainerė.

Pasak jos, nereikia pamiršti ir sluoksniavimo. „Kaip ir indai, kurie pagal dydį yra sudedami į sluoksnius – nuo mažiausios iki didžiausio, taip ir stalo užklotai yra sluoksniuojami: staltiesė, o ant jos – stalo takelis“, – pasakoja S. Očikaitė-Umbrasienė.

Jei dekoravimo taisyklės nesikeičia jau metų metus, tai spalvų koloritai, dizainerės teigimu, bėgant metams yra linkę keistis.

„Pagal šių metų Kalėdų dekoravimo tendencijas yra išskiriamas neutralių ir žemiškų spalvų koloritas. Nors tradicinės raudonos ir žalios spalvos visada madingos, pastebimas polinkis link neutralesnių, žemiškesnių atspalvių. Šios spalvos gali suteikti subtilų, elegantišką ir nepabostantį vaizdą, kaip kad „Miško pasaka“, – sako pašnekovė.

Tačiau yra ir nesenstančių klasikinių koloritų, vieno jų pavyzdys – „Saldžios Kalėdos“. „Šiame kolorite pagrindiniais akordais groja raudona, balta ir auksinė spalvos. Balta spalva yra labai universali ir tinkanti daugeliui dekoravimo stilių, tačiau ją apjungus su auksine ir raudona, gauname jau klasikinį stilių“, – aiškina interjero dizainerė.

Pasak jos, dekoruojant stalą, kaip akcentus galima naudoti ir įvairius kalėdinius žaisliukus.

„Tokių kalėdinių žaisliukų pritaikomumas yra labai įvairus. Jie gali ne tik kabėti ant eglutės, bet ir būti naudojami kaip stalo serviravimo akcentai“, – teigia S. Očikaitė-Umbrasienė.

Visą pasiruošimo Kalėdoms laikotarpį prekybos tinklas „Maxima“ ragina sekti kas savaitę atsinaujinantį kaininį leidinį, taip pat ieškoti visą mėnesį galiojančių „Anekdotas, o ne kaina“ pasiūlymų. Pasinaudojant mažų kainų pasiūlymais galima vienoje vietoje atsinaujinti namų dekorą, indus, daiktų laikymo reikmenis, pasipildyti kalėdinių eglutės žaisliukų kolekciją ar pakeisti seną eglutę nauja. Pavyzdžiui, pirkėjams „Maxima“ šįmet siūlo pagrindinių eglutės puošimo atributų vos už 9,99 Eur su „AČIŪ“ kortele, o dovanų pakavimui nereikės išleisti nė 3 Eur.

Daugiau pasiūlymų ir akcijų galite rasti čia: https://akcijos.lt/maxima-akciju-leidinys