Misija Laplandija

Misija, Laplandija, Kalėdų senelis

Šiemet jau trečią kartą įgyvendinta socialinę iniciatyva „Misija Laplandija“. Jau trečius metus stengiamasi išpildyti didžiausią visų vaikų svajonę – pamatyti Kalėdų Senelį. Tačiau jau nuo pat pradžių iniciatyva turi ir kitą tikslą: sugrąžinti vaikams tikėjimą gerumu ir stebuklais. Projekte dalyvauja vaikai iš sunkiau finansiškai besiverčiančių šeimų, šeimų, kuriose vaiką augina vienas tėvas ir pan. Šiems mažiesiems būtina padėti ir suteikti progą suprasti, kad viskas gyvenime įmanoma – tik reikia labai norėti.

Antradienį 100 laimingųjų sėdo į lėktuvą, kuris juos nuskraidino į Laplandiją. Čia vaikai ne tik susitiko su Kalėdų Seneliu, bet ir pramogavo su haskiais, elniais, džiaugėsi gausiu Laplandijos sniegu, pietavo restorane.

Visi vaikai per vieną dieną Laplandijoje parsivežė be galo daug džiaugsmingų įspūdžių, prisiminimų. Pusei jų tai buvo pirmoji kelionė lėktuvu, todėl prieš skrydį vaikai neslėpė nerimo, tačiau vos tik lėktuvui pakilus, nerimas išgaravo – juk keliaujama pas patį Kalėdų Senelį.

Vaikai ne tik pramogavo, bet ir gavo elnių vadeliotojų teises, diplomus, kad buvo peržengę Poliarinį ratą. Pavargę, tačiau su daugybę šiltų prisiminimų jie grįžo atgal, į savo namus. Jau Vilniuje leidžiantis lėktuvui su vaikais keliavusios mokytojos prisipažino, kad tokių laimingų, patenkintų vaikų jos dar nėra mačiusios.

„Visi pavargę, bet labai džiaugsmingai nusiteikę. Rytoj vaikai tikrai atsikels kitokie“, – sakė auklėtojos.

Naujienų portalas DELFI jau trečius metus inicijuoja „Misija Laplandija“ projektą.

„Daug rašome apie socialines problemas, kalbame apie sunkiai besiverčiančias gausias šeimas, todėl puikiai suprantame, kad didžiajai daliai vaikų iš šių šeimų reikia padėti patikėti, kad svajonės gali pildytis. Todėl esame laimingi, kad būriui mažųjų šios Kalėdos taps nepamirštamomis: jie skris į stebuklingą vietą – Laplandiją, ir pamatys tikrą Kalėdų Senelį. Dirbdami kartu, galime išpildyti vaikų svajones ir Lietuvą praskaidrinti mažųjų šypsenomis“, – sakė „Misija Laplandija“ iniciatoriaus naujienų portalo DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

Kelionę į Laplandiją jau trečius metus visiškai finansuoja lietuviška bendrovė „Norfa“. Jos vadovas Dainius Dundulis sako, kad, ateinant Kalėdoms, kiekvienas žmogus ir kiekviena įmonė jaučia poreikį prisidėti prie gerovės kūrimo ir padovanoti džiaugsmą.

„Jau trečius metus remiame šia socialinę iniciatyvą ir tikimės, kad kiekviena kelionė tampa vis kokybiškesnė. Ateina Kalėdos ir kiekvienas žmogus, kiekviena įmonė turi prisidėti gerumu. Jau trečius metus „Misija Laplandija“ yra tarsi mūsų užbaigiamasis metų socialinių projektų akordas“, – sako D. Dundulis.

Nuo pat socialinės iniciatyvos „Misija Laplandija“ pradžios kartu yra ir transportą susitikimui su Kalėdų Seneliu užtikrina kompanija „Kidy Tour”.

„Misija Laplandija“ jau trečius metus pradžiugins mūsų mažiausiuosius, suteiks nuostabių akimirkų, kurios yra geriausia kalėdinė dovana. Šį kartą Kalėdų stebuklu patikės regionų meno mokyklose besimokantys gabūs vaikai, kurie yra iš finansiškai sunkiau besiverčiančių ar gausių šeimų. Tikime, kad kelionė pas Kalėdų Senelį ir nuostabūs Laplandijos vaizdai paliks neišdildomą įspūdį”, – sakė Gvidas Aukštuolis, kompanijos „Kidy Tour”, skraidinančios vaikus į Laplandiją, vadovas.

Taip pat prie iniciatyvos su ypač svarbia misija jau trečius metus prisideda ir siuntų bendrovė „Itella Logistics". Ji užtikrins, kad kiekvieną vaiką, projektui „Misija Laplandija“ siunčiantį savo piešinį, pasiektų laiškas nuo Kalėdų Senelio. Bendrovės vadovė Rasma Saulė įsitikinusi, kad stebuklu galima vadinti ne tik kelionę į Laplandiją, bet ir žinią iš šio žiemiško krašto.

„Tikiu, kad daugelio mažųjų svajonė per didžiąsias žiemos šventes yra gauti laišką nuo Kalėdų Senelio. Todėl visus, norinčius sulaukti sveikinimo iš Laplandijos, kviečiame siųsti piešinius projektui „Misija Laplandija“, o mes pasirūpinsime, kad laiškai nuo Kalėdų Senelio pasiektų ir pradžiugintų visus piešinius siuntusius vaikučius“, – tikino R. Saulė.