Ne pelno organizacijos „Oxfam International“ paskelbtoje analizėje teigiama, kad 1 proc. turtingiausių pasaulio gyventojų išmeta tiek pat anglies dioksido, kiek du trečdaliai skurdžiausių pasaulio gyventojų, t. y. penki milijardai žmonių.


„Klimato lygybė: ataskaita „Klimato lygybė: planeta 99 %“ parengta remiantis Stokholmo aplinkos instituto (SEI) tyrimais, kuriuose analizuojamas nevienodas išmetamųjų teršalų pasiskirstymas, susijęs su skirtingomis pajamų grupėmis 2019 m. Tai atskleidžia esminį turto lygio vaidmenį formuojant poveikį aplinkai.

Viena iš svarbiausių šio tyrimo išvadų yra ta, kad 1 proc. turtingiausių pasaulio gyventojų – 77 mln. žmonių – yra atsakingi už 16 proc. viso pasaulyje suvartojamo išmetamųjų teršalų kiekio. Tai toks pat rezultatas, kokį pasiekė 66 proc. mažiausias pajamas gaunančių pasaulio gyventojų, t. y. 5,11 mlrd. žmonių“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)