„Banga kyla iki 3 metrų, kiek tolėliau pila lietutis ir nežinau, ar jis ateis iki manęs, ar ne. Dabar laikau tris mazgus – geras greitis, nežinau, kiek ilgai tai truks. 3 mazgai yra kosmosas – beveik 6 km/val. Manau už kokių 10 dienų turėčiau pasiekti kelionės pusiaukelę“, – pasakoja geros nuotaikos nestokojantis keliautojas.

Esu su marškiniais, nes daug rūbų ilgomis rankovėmis neturiu, o saulė gerai pleškina ir jos vis daugės. Vanduo irgi šiltas – 24 laipsnių šilumos. Maistą valgau, kasdien valtis netenka maždaug 1 kg svorio, tiek aš maisto suvalgau per dieną. Ačiū už palaikymą, kasdien gaunu labai daug žinučių, bet reikia irkluoti, atsakysiu Majamyje“, – linkėjimus lietuviams siunčia Aurimas.

Atlanto vidurio link irkluojantis Aurimas Valujavičius: bangos kyla iki 3 metrų
Šaltinis: Aurimas Valujavičius

Keliautojo plaukimą per Atlanto vandenyną realiu laiku galite stebėti ČIA.

Primename, jog pasitelkdamas tik savo jėgą, jis irkluoja Atlantu po 14 valandų per parą – vienas, be palydos ir pagalbos iš šono.

A. Valujavičiaus šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar greičiau ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą. Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.