Jei šią vasarą dalyvaudami Dainų šventėje gausite trispalvę kokardą, gali būti, kad ją jums bus pagaminusi telšietė Domantė. Šeštadienį, kai žygis „Vardan tos“ apsilankė Žemaitijos sostinėje, per kelias valandas ji pagamino apie 100 šių tautinių papuošalų. Tiesa, pačiai Domantei – vos 8-eri.

„Aš jas gaminu, nes man patinka. Tris pasigaminau ir sau – padovanosiu mamai ir sesei,“ – sakė mergaitė. Jomis pasipuoši trijulė ketina vasarą važiuoti į Vilnių, į Dainų šventę. „Nedalyvausim, tik žiūrėsim,“ – patikslino Domantė.

Tačiau ji – pagaminusi tiek daug puošnių kokardų šokėjams ir muzikantams – neabejotinai jau yra šimtmečio Dainų šventės dalis. Kaip ir visi žmonės, kurie per žygį per Lietuvą „Vardan tos“ savanoriškai gamino Dainų šventės dalyviams šiuos puošnius, arti širdies segamus tautinius aksesuarus.

Domantė
© Organizatorių nuotr.
Domantė

„Tokia yra Dainų šventės dvasia. Dalyvauti, prisidėti kaip gali, dalintis, švęsti bendrumą, švęsti savo tapatumą. Dainų šventė nėra vien tik savaitės renginys Vilniuje. Tai yra nenutrūkstamas reiškinys, kuriame įvairiausiais būdais dalyvauja labai daug žmonių. Kiekvieno jų prisidėjimas rodo, kad lietuvių tradicinė kultūra yra gyva mūsų tautoje, mes ja džiaugiamės ir ją branginame,“ – sakė Dainų šventės vadovas Saulius Liausa.

Kokardų gamybą Dainų šventės dalyviams iniciavo jos mecenatas bankas „Swedbank“. Banko atstovai sako, kad per žygio „Vardan tos“ renginius Lietuvos žmonės jau pagamino apie 2 tūkstančius kokardų, o iš viso šventės dalyviams planuojama jų padovanoti apie 20 tūkstančių. Daug prie šios dovanos prisidės ir patys „Swedbank“ darbuotojai savanoriai.

Tiesa, kol kas absoliutus lyderis tarp miestų – Telšiai. Per kelias valandas telšiškiai pagamino bent pusę tūkstančio kokardų.

„Telšiškiai labai pozityvūs žmonės. Mes turime tokį rekomendaciją, kad žmonės gamintų 10 kokardų Dainų šventės dalyviams, ir vieną pasigamintų sau. Tai kituose miestuose retai kada tokios proporcijos laikosi, dažnai vieną-dvi dalyviams, vieną sau. O telšiškiai labai gausiai prigamina papuošalų dalyviams, ypatingai vaikai, jiems tai malonumas,“ – pasakojo viena kokardas padedanti gaminti savanorė.

Žygio „Vardan tos“ renginiuose, žmonės ne tik gamina kokardas, bet ir vieni su kitais dalijasi apsikabinimais, šoka, dainuoja, prisiekia Lietuvai ir, žinoma, kviečia savo pažįstamus lietuvius, kurie išvykę į užsienį, jungtis ir liepos 6-ąją kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Tikslas ne mažas – iš viso pakviesti 4 milijonus. Tą gali padaryti kiekvienas, prisijungęs prie svetainės www.4000000.lt.

„Šiandien Telšiuose buvo taip smagu, kad tenka tik apgailestauti, kad su žygiu negalime aplankyti visų Lietuvos miestų. Šitą žygį lydi ir Dievas, ir saulė – nes labai gera emocija, jis atneša labai daug džiaugsmo žmonėms. Klausant ir giedant Tautinę giesmę, matant ekrane vaizdus kaip lietuviai gieda pasaulyje, susigraudina ne tik susirinkę žmonės, bet kaskart susigraudiname ir mes, organizatorių komanda, nors mums tai jau šeštasis renginys,“ – sakė žygio renginių prodiuserė Jurga Pukenytė.

Aštuonmetės kuriami trispalviai papuošalai
© Organizatorių nuotr.
Aštuonmetės kuriami trispalviai papuošalai

Šios gerosios emocijos ir žygio priešakyje – TV laidų vedėja Edita Mildažytė, o Telšiuose kartu su ja lankėsi ir iš šio krašto kilusi aktorė Nijolė Narmontaitė.

Apskritai žygis siekia paskleisti pasirengimo šimtmečio Dainų šventei nuotaiką, suteikti progą pasirodyti vietos kolektyvams, kurie atrinkti šokti, dainuoti ar groti artėjančioje šventėje. Telšiai, rodos, šventei jau pasiruošę – čia vasaros renginiui jau atrinkti 22 kolektyvai, kapelos, chorai, mėgėjų teatrų trupės.


komentarai