Apskaičiuotos aprėptys atspindi tikėtinus ir pakankamus priimti 5G atraminio signalo (SS-RSRP) lygius lauke, 1,5 m aukštyje virš žemės paviršiaus.

„Skaičiavimai rodo, jog 5G tinklai jau dengia daugiau nei 80 proc. Lietuvos teritorijos. Didžiausią aprėptį šiuo metu turi „Telia Lietuva“ tinklas, dengiantis daugiau nei 80 proc. teritorijos. „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ aprėptis neviršija 10 proc. teritorijos“, – teigė RRT elektroninių ryšių išteklių valdymo grupės vadovė Jorūnė Mikulėnaitė-Baušienė.

5G mobiliuoju internetu galima naudotis turint šią technologiją palaikantį įrenginį ir būnant 5G ryšio aprėpties zonoje. Pirminėje diegimo fazėje 5G tinklai veikia nesavarankišku (NSA) režimu ir yra stipriai susieti su esama 4G infrastruktūra.

„Tai reiškia, kad valdymo informacija tarp bazinės stoties ir vartotojo įrenginio keliauja per 4G tinklą, o vartotojo duomenys per 5G. Todėl, norint gauti 5G paslaugą buvimo vietoje, yra būtinas ir 4G signalo padengimas“, – pabrėžia J. Mikulėnaitė-Baušienė.

RRT priminė, kad 2022 metais įvyko du RRT organizuoti 5G dažnių aukcionai. Dviejų aukcionų laimėtojų 5G tinklai jau metų pabaigoje dengė 70 proc. teritorijos ir buvo pasiekiami 91 proc. gyventojų.

Teigiama, kad 5G technologija atveria platesnes inovatyvių ir pažangių paslaugų teikimo galimybes ne tik gyventojams, bet ir pramonei, verslui ir viešajam sektoriui. 5G technologiniai sprendimai geba aptarnauti didelį įrenginių skaičių ir padeda pagrindą daiktų internetui, gamybos procesų automatizavimui ir robotizavimui, savaeigių automobilių diegimui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės