Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, naujausioje operacinėje sistemoje itin daug patobulintų funkcijų, kurios ne tik suteikia naujų galimybių, bet ir ištaiso aptiktus trūkumus. Specialistas pranešime spaudai dalijasi naujausiomis operacinės sistemos funkcijomis ir pasakoja, kaip jas geriausiai išnaudoti.

Užrakinimo ekranas. Tai bene svarbiausias atnaujinimas – dabar galėsite rinktis iš daugybės spalvų, šriftų, kelių nuotraukų ir taip personalizuoti savo užrakinimo ekraną. Naujajame ekrane taip pat galėsite įterpti valdiklius ir išdėstyti juos, kaip jums patogiausia – taip orai, kalendoriaus priminimai ar fizinės veiklos rodiklių stebėjimas visada bus po ranka. Naudodami naujausią „iOS“ funkciją „Focus“ galite apriboti ir nutildyti tam tikras programas bei jų pranešimus, taip pat keisti užrakinimo ekrano vaizdą.

Žinučių redagavimas. Nuo šiol „Messenger“ aplikacijoje galėsite atšaukti žinutės išsiuntimą („Undo Send“) ir redaguoti jos turinį („Edit“) net 15 minučių po jos išsiuntimo. Būtent šie įrankiai išgelbės nuo nejaukių momentų, kai pranešimą nusiunčiate ne tam žmogui arba tekste priveliate klaidų. Vartotojus taip pat pasieks „SharePlay“ funkcija, kuri leis žiūrėti filmus ar klausytis muzikos, tuo pat metu bendraujant su draugais žinutėmis.

Žemėlapiai. Naujoji operacinė sistema patobulino ir žemėlapius – čia įtraukta daugiau atnaujintų miestų su papildoma informacija, kaip eismo juostų išdėstymas ir vietiniai lankytini objektai, tad orientuotis bus dar paprasčiau. „Apple“ į žemėlapius taip pat įtraukė kelių etapų keliones su galimybe planuoti išvykas „Mac“ kompiuteryje bei nurodyti „Siri“, kad jis pridėtų papildomų stotelių maršrute.

Asociatyvioji nuotr.

Tekstas vaizdo įrašuose. Funkcija „Live Text“ buvo didelis patobulinimas „iOS 15“ operacinėje sistemoje, suteikiantis galimybę redaguoti tekstą „iPhone“ išsaugotuose vaizdo įrašuose. Naujausias „iOS“ atnaujinimas leidžia kopijuoti ir įklijuoti tekstą vaizdo įrašuose, taip pat užtikrina galimybę konvertuoti valiutas ir versti tekstą tiesiai iš vaizdo įrašų. Vartotojus nustebins ir dar viena funkcija – „Visual Look Up“ – bakstelėję norimą nuotraukos objektą, jį nukopijuosite ir lengvai pašalinsite foną bei įklijuosite į bet kurią programą.

Pritaikymas žmonėms su negalia. „iOS 16“ pasižymi naujomis funkcijomis, suteikiančiomis žmonėms su negalia galimybes dar geriau naudotis „Apple“ produktais. Pradedama nuo „Door Detection“ – naujos funkcijos, kuri padės naudotojams nustatyti durų buvimo vietą. Ši technologija gali ne tik suprasti, kokiu atstumu naudotojas yra nutolęs nuo durų, bet ir pateikti svarbiausią informaciją, ar jos atidarytos, kaip jas atidaryti ir pan. Vartotojams prieinamos ir „Apple Watch Mirroring“ bei „Quick Actions“ funkcijos, suteikiančios galimybę dar lengviau susieti įrenginius tarpusavyje ir juos valdyti.

Užrašų ir nuotraukų užrakinimas. „Apple“ pagaliau vartotojams siūlo būdą, kaip užrakinti nuotraukų albumą arba užrašus „Notes“ programėlėje naudojant biometrinius duomenis – „Face ID“ ir „Touch ID“. Dabar galėsite lengvai apsaugoti nuotraukas ar kitą svarbią informaciją nuo aplinkinių akių be rūpesčio dėl daugybės slaptažodžių.

Lengvas nuotraukų redagavimas. Naujausioje operacinėje sistemoje vaizdus redaguoti kaip niekad paprasta – galite nukopijuoti vienai nuotraukai atliktus redagavimus ir vienu bakstelėjimu pritaikyti juos kitai. Taip itin greitai ir lengvai turėsite vienodai suredaguotus vaizdus.