Pasinaudoti siūlomomis naudomis jau nuo šiandien gali visi Lietuvoje veikiantys startuoliai, neatsižvelgiant į jų dydį ar vykdomos veiklos rūšį. Šia iniciatyva stengiamasi paskatinti naujų startuolių steigimąsi, o taip pat paspartinti esamų šalies startuolių augimą. Sąrašą planuojama plėsti, ieškant kuo daugiau galimybių naujiems startuoliams augti, rašoma pranešime spaudai.

„Jei norime Lietuvoje turėti daugiau vienaragių, turime auginti šalyje sėkmingai veikiančių startuolių skaičių. Mūsų startuolių ekosistema jau pakankamai brandi ir patyrusi, kad galėtų naujiems ar jauniems startuoliams padėti savo patirtimi ir žiniomis (know-how)“, – sako startuolius šiam tikslui suvienijusios asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

Inga Langaitė
Inga Langaitė

Sprendimai produkto vystymui: rinkodara, hostingas, programavimo darbai

Prie iniciatyvos prisijungę rinkodaros automatizavimo platformos „Omnisend“ kūrėjai visiems Lietuvos startuoliams suteiks 30 proc. nuolaidą metams bet kuriam siūlomų paslaugų planui.

10 proc. nuolaidą „Cloud Startup“ ir „Premium“ web hostingo 12, 24 ir 48 mėn. planams taip pat siūlo ir svetainių prieglobos startuolis „Hostinger“. Jis dovanoja ir nemokamą 15-os min. konsultaciją visiems Lietuvos startuoliams, ieškantiems su hostingais susijusių sprendimų.

Nemokamą produkto vystymo bei technologinių sprendimų konsultaciją startuoliams taip pat suteiks programinės įrangos ir skaitmeninių produktų kūrėjai „Corner Case Technologies“, siūlantys ir 10 proc. nuolaidą programavimo darbams pirmus 3 mėnesius.

Kibernetinis saugumas: nuo slaptažodžių šifravimo iki VPN

Dovanų rinkinį startuoliams pildo ir antrasis šalies vienaragis, kibernetinio saugumo bendrovė „Nord Security“. „NordVPN“ produktui jie siūlo papildomą 15 proc. nuolaidą nuo dabartinio standartinio plano pasiūlymo su kodu „UnicornsLT“.

Šis kodas galioja ir besirūpinantiems slaptažodžių saugumu – kviečiama išbandyti slaptažodžių tvarkyklę „Nordpass“ 3 mėn. nemokamai, įsigyjant asmeninį planą dvejiems metams. Bendrovė startuoliams taip pat siūlo nemokamą 3 mėn. „Nordpass Business“ narystę, kuri apima konsultacijas su individualiai paskirtu vadybininku ir kitais ekspertais.

Lietuvos startuolių kūrėjai jau taip pat gali 3 mėn. nemokamai naudotis failų šifravimo įrankiu „NordLocker Business“ (3 mėn. nemokamai verslo planui, 10 GB vienam vartotojui). „NordLayer“, lankstus prieigos prie tinklo apsaugos sprendimas verslui, startuoliams taip pat bus prieinamas geresnėmis sąlygomis – įsigiję bet kurį metinį planą su mažiausiai penkiomis licencijomis klientai galės 6 mėnesius nemokamai naudotis paslaugomis.

Nemokamą konsultaciją apie startuolio kibernetinį saugumą, atitiktis ir metodikas siūlo Vilius Benetis, kibernetinio saugumo konsultacijų, reagavimo į saugumo incidentus bei technologijų diegimo įmonės „NRD Cyber Security“ vadovas.

Savo ruožtu startuolis „iDenfy“, teikiantis nuotolinio tapatybės nustatymo bei pinigų plovimo prevencijos paslaugas, dovanoja 30 proc. nuolaidą Lietuvos startuolių paslaugoms pirmiesiems naudojimosi jomis metams.

Finansai: nuo verslo valdymo ir apskaitos iki skaitmeninės bankininkystės sprendimų

Auginti verslą pasaulyje startuolius ragina finansų platforma „ConnectPay“. Po nemokamos konsultacijos startuoliai kviečiami 12 mėn. nemokamai naudotis paslaugomis kasdienei bankininkystei ir e-komercijai: atsidaryti sąskaitą, surinkti mokėjimus, gauti verslo korteles.

12 mėn. nemokamai dalimi paslaugų siūlo naudotis ir pirmasis Lietuvoje neobankas verslui „SME Bank“. Į paslaugų paketą įtraukta 100 vnt. nemokamų SEPA mokėjimų, neribojamas SEPA mokėjimų įskaitymas. Kartu startuolių kūrėjai kviečiami nemokamai konsultuotis visais verslo finansavimo klausimais.

Verslo valdymo, finansų ir apskaitos sistema „Rivile“ suteiks net 50 proc. nuolaidą 1-iems metams apskaitos ir verslo valdymo sistemos nuomai nuo reguliarios kainos. Metinis aptarnavimo planas kainuos vos 1 eurą (įprasta kaina 250 Eur) kalendorinius metus.

 Inga Langaitė/ Kristinos Sabaliauskaitės nuotr.
Inga Langaitė/ Kristinos Sabaliauskaitės nuotr.

Naudos darbuotojams: sveikata ir pagalba namuose ar biure

Sveikatos technologijų srities įmonės „Kilo Health“ siūlo Lietuvos startuoliams jų paslaugas 3 mėn. išbandyti nemokamai, įsigyjant vienerių metų verslo planą. Pasiūlymu pasinaudojusių įmonių darbuotojams būtų suteikiama prieiga prie šešių sveikatingumo aplikacijų.

Prevencinės medicinos startuolis „Vow Health“ dovanoja 10 proc. nuolaidą visiems kraujo tyrimų planams su specialiu kodu, kuriuo pasinaudoti gali startuolių darbuotojai.

Lietuvos startuoliams, ieškantiems personalo motyvavimo sprendimų, startuolis „benme“ suteiks profesionalias darbuotojų naudų valdymo konsultacijas ir galimybę 3 mėnesius nemokamai naudotis naudų ir tiekėjų valdymo platforma.

20 proc. nuolaidą automobilio istorijos ataskaitai su nuolaidos kodu „startuolis” dovanoja duomenų kompanija „carVertical“.

Savo ruožtu platformos „Planner 5D“, padedančios dirbti su namų tobulinimo ir dizaino projektais, kūrėjai startuoliams suteiks 50 proc. nuolaidą biuro interjero dizaino vizualizacijai ir nemokamą konsultaciją su dizaino ekspertu.

10 eurų nuolaidą visoms paslaugoms Lietuvos startuolių darbuotojams siūlo ir „Discontract“ programėlės, siūlančios patogią ir prieinamą pagalbą namuose bei biure, kūrėjai.

Mato potencialą ekosistemą išauginti ir 3 kartus

Šiuo metu Lietuvoje aktyviai veikia daugiau nei 700 startuolių, bendras jų skaičius gali viršyti ir 1 tūkst. Praėjusiais metais Lietuvos startuoliai sumokėjo beveik 200 mln. eurų mokesčių ir pritraukė apie 428 mln. eurų užsienio investicijų. Startuoliuose jau dirba 16 tūkst. lietuvių, rašoma pranešime.

„Turime potencialo bent 3 kartus išauginti startuolių skaičių. Tam, kad startuolių ekosistema augtų, sklandžiai tarpusavyje sąveikauti turi keli aspektai – talentai, vidinė kultūra, įstatyminė bazė, inkubatoriai ar akceleratoriai ir investuotojai. Iš Lietuvos šiandien kuriami produktai, aktualūs visam pasauliui, auginami ir globaliai konkurencingi talentai, turime gebėti tą išnaudoti kurdami aukštos pridėtinės vertės ekonomikąi“, – pabrėžia I. Langaitė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000