Apie tai pranešta tuo metu, kai „Huawei“ intensyvina pastangas atsitiesti po metų, kuriems bėgant ši įmonė, regis, paprieštaravo JAV sankcijoms ir pristatė aukštos klasės išmanųjį telefoną.

Šendžene įsikūręs „Huawei“ prieš kurį laiką atsidūrė intensyvios priešpriešos tarp Kinijos ir JAV centre. Vašingtonas yra perspėjęs, kad Kinijos vyriausybė gali panaudoti šios bendrovės įrangą šnipinėjimo tikslais. „Huawei“ tai neigia.

Nuo 2019 metų taikomos sankcijos atkirto „Huawei“ prieigą prie JAV pagamintų komponentų ir technologijų, o tai privertė šią bendrovę diversifikuoti savo augimo strategiją.

„Huawei“ nurodė, kad praėjusiais metais gavo 87 mlrd. juanių (11,1 mlrd. eurų) pelno – tai daugiau nei dvigubai didesnė suma, lyginant su 35,6 mlrd. juanių pelnu, gautu 2022-aisiais, tačiau nebuvo viršytas 2021 metais pasiektas rekordinis 113,7 mlrd. juanių pelnas.

Padidėjo ir pajamos – prieaugis prilygo 9,6 proc.

Pelnas išaugo po metų, kuriems bėgant „Huawei“ pristatė išmanųjį telefoną „Mate 60 Pro“ ir taip sukėlė nuostabą Vašingtone. Šis įrenginys su pažangiu vidaus rinkoje pagamintu lustu davė pradžią diskusijoms, ar JAV bandymai pažaboti Kinijos prieigą prie puslaidininkių technologijų yra veiksmingi.

„Huawei“ tebėra pirmaujantis 5G tinklų įrangos gamintojas pasaulyje, kuris dalyvauja daugybės šalių infrastruktūros projektuose.

Jungtinės Valstijos stengėsi įtikinti savo sąjungininkus nesuteikti „Huawei“ prieigos prie savo 5G tinklų, argumentuodamos, kad Pekinas gali pasinaudoti šios grupės produktais ryšių ir duomenų srautui stebėti.

Pernai birželį Europos Komisija (EK) nusprendė, kad Kinijos telekomunikacijų įrangos tiekėjai, įskaitant „Huawei“, kelia saugumo grėsmę Europos Sąjungai (ES). O praėjusį mėnesį „Huawei“ biuruose Prancūzijoje dėl įtarimų „netinkamu elgesiu“ buvo surengti reidai.

Reaguodamas į JAV pritaikytus suvaržymus, Pekinas ne kartą ėmėsi kritikuoti, anot jo, Vašingtono „piktnaudžiavimą nacionalinio saugumo samprata, kad galėtų suvaržyti Kinijos bendroves“, taip pat „diskriminuojančią ir nesąžiningą praktiką“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją