Nors dienos šviesą šiemet jau išvydo daugybė išmanių įrenginių, didysis jų pristatymų maratonas dar tik laukia rudenį. Jau po kelių savaičių mūsų lauks svarbių atnaujinimų kupina „iPhone 15“ serija, sulenkiamas „OnePlus“ išmanusis, ilgai laukti „Microsoft“ kompiuterių atnaujinimai ir galimai netgi naujos „PlayStation“ konsolės, rašoma pranešime spaudai.

Kokie yra laukiamiausi nauji įrenginiai, kurie technologijų pasaulį sudrebins dar iki šių metų pabaigos, o kokie buvo neseniai pristatyti?

„Praėjusieji metai pašykštėjo didelių technologinių proveržių, todėl didelė tikimybė, jog jau šį rudenį išvysime savotišką revanšą. „Apple“ po daugiau, nei dešimtmečio, savo naujausiuose išmaniuosiuose „Lightning“ jungtį pakeis universaliąja „USB-C“, o „OnePlus“ žengs į lanksčių ekranų teritoriją, kurioje besąlygiškai dominuoja „Samsung“. „Alkani“ neliks ir žaidimų gerbėjai – „Sony“ jiems ruošia patobulintą „PlayStation 5 Slim“ konsolę ir paslaptingą nešiojamą modelį. Tuo metu norinčių atsinaujinti kompiuterį studijoms ar darbui lauks platesnis galingesnių „Microsoft Surface“ produktų asortimentas“, – artėjančių produktų pristatymus vardina „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Jonas Puodžius.

„iPhone 15“ serija

Tradiciškai rugsėjį prasidedanti „iPhone“ karštinė šiemet padovanos naujus „iPhone“, kurie galimai neapsiribos kosmetiniais atnaujinimais. „Apple“ analitikų teigimu, pigesnieji „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ iš dabartinių „iPhone 14 Pro“ paveldės „A16 Bionic“ lustą ir „Dynamic Island“ ekrano išpjovą, tačiau didesnį ekrano atsinaujinimo dažnį suteikianti „ProMotion“ technologija ir toliau liks rezervuota brangesniesiems „Pro“ modeliams.

USB-C/Lightning

Rinkos stebėtojai svarsto, kad „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ tikėtinai bus aprūpinti dar tvirtesniais titano korpusais, pasižymės dar mažesniais ekraną juosiančiais rėmeliais bei viduje slėps kur kas galingesnius ir taupesnius „A17 Bionic“ procesorius. Taip pat manoma, jog „Apple“ šių įrenginių kameras „išmokys“ dar geriau priartinti vaizdą.

Vis dėlto neabejotina „iPhone 15“ kartos naujiena bus perėjimas prie „USB-C“ jungties. „Apple“ šį sprendimą priėmė „prispausta“ nuo 2024 m. įsigaliosiančių ES teisės aktų, tačiau vartotojams tai išeis tik į naudą. Kadangi „USB-C“ kištuką įkrovimui naudoja beveik visi nauji „Android“ išmanieji, nešiojamieji kompiuteriai ir netgi pačios „Apple“ gaminami „MacBook“ bei „iPad“, naujųjų „iPhone“ savininkams į keliones nebereikės vežtis kelių skirtingų laidų.

Sulenkiamas „OnePlus“

„OnePlus“ ilgą laiką gamino itin galingus, bet nuosaikiai įkainotus išmaniuosius, todėl brangūs ir vartotojams dar gerai nepažįstami sulenkiami įrenginiai buvo už jos interesų rato ribų. Tačiau lanksčių ekranų technologijoms pingant ir „Samsung“ kasmet džiaugiantis vis didesne tokių išmaniųjų paklausa, „OnePlus“ nebegalėjo to ignoruoti.

„Internete sklando keli galimi šio modelio pavadinimai – „OnePlus Open“ ir „OnePlus V Fold“, o jo pristatymas gali įvykti net paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Panašiai, kaip ir „Samsung Z Fold“ serija, telefonas turės 6,3 colio įstrižainės išorinį ekraną tokioms įprastoms užduotims, kaip susirašinėjimas, o patogesniam darbui su keliomis programėlėmis ir vaizdo įrašų peržiūrai bus skirtas sulenkiamas 7,8 colio ekranas. Kadangi naujajame „OnePlus“ produkte turėtų būti montuojamas pats galingiausias „Snapdragon 8 Gen2“ lustas ir itin pajėgus kamerų rinkinys, su konkurentus patrauklumu lenkiančia kaina jis turėtų tapti itin „skaniu kąsneliu“ naujausių technologijų entuziastams“, – prognozuoja pašnekovas.

PlayStation

Naujos „PlayStation“ konsolės

Nors karantininiais gamybos stabdymais paženklinta „PlayStation 5“ dar tik pakankamai neseniai išsivadavo iš deficito statuso, artėjant trečiosioms konsolės metinėms, „Sony“ jai jau ruošia įpėdinę. Su neskelbiama informacija susipažinusių asmenų teigimu, Japonų elektronikos milžinė dar iki šių metų pabaigos sustabdys dabartinio modelio gamybą ir jį pakeis maždaug 300 gramų lengvesne „PlayStation 5 Slim“ versija. Kompaktiškesnis variantas bus pigesnis už šiuo metu esantį rinkoje, bet nepasiūlys jokio galios prieaugio – jį suteiks kitąmet debiutuosianti „PlayStation 5 Pro“.

Bet anot „Telia“ atstovo, greičiausiai tai nebus vienintelės kompanijos „dovanėlės“ žaidėjams. Į viešumą patekęs paslaptingas „Project Q“ kodinis pavadinimas internete įkaitino spėliones apie ruošiamą „Steam Deck“ ir „Asus ROG Ally“ įkvėptą nešiojamą žaidimų konsolę. Spėjama, kad ji dienos šviesą išvys jau lapkritį bei suteiks galimybę kelyje internetu transliuoti „PlayStation 5“ žaidimus.

„iPad“ konkurentas ir kitų „Microsoft“ kompiuterių atnaujinimai

Intel Core i5

Prieš vienuolika metų „Microsoft“ į pasaulį išleido pirmą planšetę ir nešiojamą kompiuterį viename sujungiantį įrenginį, o šiandien legendinės „Surface“ linijos atstovus sunkiai sutalpintume ant vienos rankos pirštų. Visgi rugsėjo 21 d. Niujorke vyksiančiame renginyje programinės įrangos milžinė seriją siekia dar labiau išplėsti, kartu atnaujindama ir likusius modelius.

„Microsoft“ nori dar geriau konkuruoti su „iPad Pro“, todėl savo „du viename“ kompiuterių liniją papildys mažesniu 11 colių įstrižainės ekraną turinčiu modeliu. Tuo metu frontą prieš didesnį ekraną turintį 12,9 colio „iPad Pro“ laikys jau dešimtos kartos „Surface Pro“. Abu aukščiausios klasės modeliai turėtų skirtis specifikacijomis, tačiau jiems abiem žadami galingiausi lustai. Pigesnioji „Surface Go“ linija taip pat neliks be naujovių – studentų pamėgtas „Laptop Go 3“ bus aprūpintas kur kas spartesniu dvyliktos kartos „Intel Core i5“ lustu, o „Go 4“ planšetė – „Intel Core i3“ išmainys į dar taupesnį ir pajėgesnį „Intel N200“

Naujieji „Microsoft“ įrenginiai taip pat pasižymės taisymui dar palankesniu moduliniu dizainu.

Ką jau pristatė „Samsung“?

Liepos pabaigoje Seule, Pietų Korėjoje, vyko „Samsung Unpacked 2023“ renginys, kurio metu buvo pristatyti naujausi šios kompanijos įrenginiai.

Samsung

Pasak „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto Arnoldo Lukošiaus, Pietų Korėjos bendrovė pristatė tikrai nemažai naujienų. „Tai nėra revoliucija, nes panašūs įrenginiai jau buvo rinkoje, tačiau jie vis tiek dar yra ganėtinai nauji – besilankstantis ekranas ir kt., tad evoliucija tikrai galime vadinti“, – teigia A. Lukošius. Anot jo, technologijų kompanija pristatė ir du naujus išmaniuosius laikrodžius. „Tai „Galaxy Watch6“ ir „Galaxy Watch6 Classic“. Tiems, kas yra šio gamintojo gerbėjai, pastarasis bus didelis džiaugsmas, nes sugrąžintas laikrodžio valdymo žiedelis“, – pasakoja ekspertas.

A. Lukošius teigia, kad dažniausias vartotojų skundas – greitai išsikraunanti laikrodžio baterija, todėl ji buvo patobulinta. „Pastaruoju metu išmanieji laikrodžiai iš sporto įrenginio, kuris matuodavo žingsnius, vis labiau virsta sveikatos įrenginiu. Atsirado širdies permušimo, miego kokybės registracija, galima atlikti EKG kardiogramą, matuoti kraujospūdį, pulsą ir kt.“, – vardija pašnekovas.

Tačiau pagrindinės šio gamintojo naujienos – išmanieji telefonai: „Galaxy Flip5“ ir „Galaxy Fold5“. „Galaxy Fold5“ vadinu išsiskleidžiančiu – jis yra mažas rankoje, o kai reikia kažką rimčiau daryti, išsiskleidžia į didelį, 7,6 colių įstrižainės ekraną, lyg planšetinis kompiuteris. Be to, jame galima rašyti, piešti rašikliu, tik reikia atskirai įsigyti specialų rašiklį“, – pasakoja jis. Pasak A. Lukošiaus, naujoviška ir valdymo sistema, o telefonas turi visus darbo įrankių požymius.

Taip pat jis pastebi, kad nuo šiol asmenukes galima fotografuoti su galine kamera, tad priekinė kamera tampa mažiau aktuali.

Dar viena naujiena, pasak eksperto, tai, kad fotografuojantis nebereikia telefono laikiklio.

Kita naujiena – alternatyva nešiojamiems kompiuteriams – „Galaxy Tab S9 Ultra“ planšetė. „Tai planšetė su 14,6 colio įstrižainės ekranu. Tokio dydžio „AMOLED“ ekranas yra fantastika, jokia kita planšetė negali taip rodyti vaizdo, todėl, kad daugumoje yra IPS ar kita technologija ir sukiojant matosi spalvų pokytis, o čia yra tolygus ir labai ryškus vaizdas“, – dėsto ekspertas.

„Tai yra pirmoji planšetė, kurios viduje yra tam tikra aušinimo erdvė. Taigi planšetė žymiai mažiau kaista, todėl gali pilnai išnaudoti „Snapdragon® 8 Gen 2“ – galingiausio mobilaus procesoriaus „Android“ sistemoje galimybes“, – teigia A. Lukošius.