Visose pramonės šakose vis labiau įsitvirtina skaitmeninimas, o kartu su juo atsiranda ir stabilaus ryšio poreikis. „X Shore“ pastatė naują gamyklą Nyköpinge, Švedijoje, kurios tikslas – tapti tvariausia pasaulyje valčių gamykla, per metus galinčia pagaminti daugiau nei 400 elektrinių vandens transporto priemonių. „Tele2 Švedija“ ir „X Shore“ pasirašė sutartį, pagal kurią operatorius naujajai gamyklai suteiks skaitmeninę infrastruktūrą – privatų 5G tinklą.

Įmonė „X Shore“ yra pasaulinė lyderė tvarių elektrinių valčių rinkoje. Privatus 5G tinklas gamybos grandinėje naudojamus įrenginius sujungs belaidžiu ryšiu. Jie realiuoju laiku rinks duomenis, kurie padės efektyviai prižiūrėti ir kontroliuoti gamybą. Tai suteiks daugiau lankstumo, todėl „X Shore“ galės greitai reaguoti į padidėjusį produkcijos poreikį ir padidinti savo našumą. Darbuotojams skirtos instrukcijos ir kokybės kontrolė taip pat taps skaitmenizuota – visa informacija bus nuolat rodoma ir atnaujinama gamykloje esančiuose planšetiniuose kompiuteriuose.

„Privatus mobilusis 5G tinklas suteikia visiškai naujų galimybių skaitmeninti, automatizuoti ir racionalizuoti visų rūšių pramonės įmonių veiklą. Su moderniu 5G tinklu savo naujoje gamykloje „X Shore“ taps pavyzdžiu, kaip gamybos įmonė gali išmaniai ir efektyviai naudoti technologijas“, – pranešime spaudai teigia Valerij Kovzan, „Tele2“ technikos direktorius Baltijos šalims.

„X Shore“ skaitmeninė infrastruktūra bus pagrįsta privačiu operatoriaus 5G tinklu – tai vietiniu mastu sumažintas mobiliojo ryšio tinklas. PTS (Viešoji telekomunikacijų tarnyba) Švedijoje suteikė išskirtinį leidimą įmonei „X Shore“ šiuos dažnius naudoti savo gamyboje. Privatus dažnis leidžia „X Shore“ turėti saugią, nuspėjamą ir užtikrintą belaidžio skaitmeninio ryšio infrastruktūrą, nepriklausomą nuo viešųjų ar nelicencijuotų tinklų apkrovos.

Pagrindinis įmonės „X Shore“ tikslas – užtikrinti tvarią ir efektyvią gamybą. Šios valtys nenaudoja iškastinio kuro, todėl jų daroma žala jūros gyvūnijai ir augalijai yra minimali. Bendrovė elektrines valtis gamina derindama švedų laivadirbystės meistriškumą su technologijomis, inovacijomis ir tvarumu. Turėdama privatų 5G tinklą, „X Shore“ galės dar labiau automatizuoti procesus ir pradėti naudoti savaeiges transporto priemones bei interneto ryšiu valdomus įrenginius.