Programėles atrinko bendrovės „Telia“ telefonų pardavimų vadovė Rimantė Marcišauskienė.

„Freedom“ – laisvei nuo išsiblaškymo

Norint maksimaliai susikoncentruoti, visų pirma, svarbu atsiriboti nuo visko, kas blaško. Ir žvilgsnis čia pirmiausiai turėtų krypti į tą patį visuomet po ranka esantį prietaisą, be kurio neįsivaizduojame nei darbo, nei laisvalaikio. Siekiant, kad išmanusis būtų produktyvumo sąjungininkas, o ne priešas, svarbu tinkamai susidėlioti prioritetus ir neleisti į mobilųjį įrenginį plūstančioms naujienoms išmušti iš vėžių.

„Būtent tam skirta programėlė „Freedom“. Ji leidžia pasirinkti, kokias programėles ir tinklalapius ir kuriam laikui užblokuoti. Tai padeda eliminuoti įvairias pagundas, kurios kasdien „suvalgo“ nemažai produktyvaus laiko. Įdomu tai, kad „Freedom“ turi funkcijas, kurios neleidžia programėlės paprasčiausiai išjungti ir taip apeiti pasirinktų apribojimų“, – pranešime sako R. Marcišauskienė.

„Lumosity“ – treniruotė protui

Visgi norinti kilstelėti koncentraciją ir produktyvumą į naują lygį vien užblokuoti išorinius dirgiklius pakanka ne visuomet. Šiuolaikiniam žmogui, nuolat lydimam įvairiausios informacijos, skirtingų medijų ir skaitmeninio turinio, tampa vis sunkiau koncentraciją išlaikyti ilgesnį laiką. Šį gebėjimą, kaip ir daugelį kitų, reikia aktyviai ugdyti ir palaikyti, o tam gali būti naudingos tokios programėlės kaip „Lumosity“.

„Ši programėlė siūlo įvairius pratimus dėmesingumui ir koncentracijai gerinti. Jie, kaip teigia programėlės kūrėjai, yra sukurti remiantis moksliniais metodais ir veikia kaip kasdienės treniruotės protui. Programėlė taip pat seka naudotojo progresą, pateikia apie jį įžvalgas ir remdamasi jomis kiekvienam asmeniškai pritaiko pratimų turinį. Tokia protinė mankšta tikrai gali būti į naudą“, – sako R. Marcišauskienė.

„Forest“ – papildoma motyvacija susikoncentruoti

Susikaupti ir susifokusuoti ties svarbiomis užduotimis gali padėti ir žaidybiniai elementai. Būtent tokį siekia pasiūlyti programėlė „Forest“. Ji paremta populiaria „Pomodoro“ technika, kuri skatina efektyviai išnaudoti turimą laiką. „Forest“ ši laiko valdymo technika įvelkama į paprasto žaidimo formatą – susikaupus ir nesiblaškant praleistas laikas programėlėje virsta vešančiais augalais.

„Tai suteikia papildomos motyvacijos neatsitraukti nuo darbų ir užduočių. Pasiekus išsikeltą tikslą ir numatytą laiką nepaėmus į rankas telefono, gaunama vandens, reikalingo augalams auginti. Jei tikslo pasiekti nepavyksta ir programėlė išjungiama, augalas nudžiūsta ir jį tenka pradėti auginti iš naujo. Priešingai nei daugelis kitų žaidimų, šis skirtas ne į laiko švaistymui, o efektyviam jo panaudojimui. Beje, programėlė sukurta bendradarbiaujant su medžių sodinimu užsiimančia ir miškų išsaugojimo siekiančia organizacija „Trees Of The Future“, – pasakoja R. Marcišauskienė.

„RescueTime“ – atsakymas į klausimą „kur dingsta laikas?“

Turbūt daugeliui pažįstamas jausmas, kai laikas tarytum ištirpsta, nors su darbais pasistūmėti pavyksta nedaug. Dažniausiai taip yra dėl to, kad nemažai laiko nepastebimai išvaistoma ne itin svarbioms veikloms ir įvairiems dėmesį išblaškantiems dalykams. Programėlė „RescueTime“ siekia padėti su tuo kovoti sekant, kam tiksliai panaudojamas dienos laikas.

„Programėlė pateikia produktyvumo ataskaitas, kuriose atsispindi kiek laiko naudotojas skiria darbams atlikti, o kiek praleidžia naršydamas internete ar socialiniuose tinkluose. Sekant kasdienius įpročius galima pakoreguoti savo dienos rutiną ir pastangas nukreipti į svarbiausius dalykus. Be to, šis įrankis taip pat turi dėmesį blaškančių interneto svetainių ir programėlių blokavimo funkciją“, – sako R. Marcišauskienė.

„Trello“ – efektyviam užduočių valdymui

Tinkamas prioritetų susidėliojimas ir projektų bei užduočių struktūravimas yra raktas į produktyvumą. Šioje srityje gali padėti programėlė „Trello“, kuri leidžia susidėlioti individualias ir komandines užduotis bei lengvai sekti jų progresą. Turint galimybę labai aiškiai vienoje vietoje matyti, kurios užduotys jau atliktos, kurios vykdomos ir kurios dar laukia, gerokai lengviau planuoti laiką bei susitelkti į svarbiausius dalykus.

„Darbų planavimui skirtos programėlės gali būti išties naudingos, nes priminimas apie prie pabaigos artėjantį užduoties atlikimo terminą gali būti geriausia motyvacijos priemonė. Turint aiškų darbų planą juos tikrai galima atlikti efektyviau ir greičiau. Tuomet daugiau laiko liks iš tiesų mėgautis vasariškais malonumais, o ne galvoti apie juos parimus prie kompiuterio ekrano“, – sako R. Marcišauskienė.