Dirbdami kartu su nepriklausomais kibernetinio saugumo incidentų tyrėjais, „NordPass“ pristatė populiariausius didžiausių įmonių slaptažodžius ir suskirstė juos pagal industrijas. Visuose 20-imt analizuotų sektorių į populiariausiųjų sąrašus pateko „prastų slaptažodžių“ sinonimais ilgainiui tapę „password“ ir „123456“. Verslo paskyroms apsaugoti taip pat plačiai naudojami žodyne randami žodžiai, vardai, nešvankūs terminai, itin paprastos raidžių, skaičių ir simbolių kombinacijos.

Tiesa, vienos industrijos yra išradingesnės už kitas. Slaptažodis „dummies“ yra itin pamėgtas vartojimo prekių sektoriaus darbuotojų – sąraše rikiuojasi 6-as. Nekilnojamojo turto industrijos 16-as populiariausias slaptažodis yra „sexy4sho“, o energetikos industrijos atstovai prijaučia žodžiui „snowman“, kuris atsidūrė 11-oje šio sektoriaus sąrašo vietoje. Finansų srities darbuotojams, panašu, labiau nei kitiems norisi atostogų: „ready2go“, „vacation“ ir „summer“ yra vieni populiariausių šios industrijos slaptažodžių.

Turtingiausių pasaulyje įmonių darbuotojai dažnai renkasi ir su įmone susijusius slaptažodžius. Net 32 proc. slaptažodžių sudaro tokie, kuriuose minimas konkretus įmonės pavadinimas, jo dalis ar santrumpa, el. pašto domenas, įmonės kuriamo produkto ar dukterinės įmonės pavadinimas.

Visą tyrimą rasite čia.

„Viena vertus, paradoksalu, kad didžiausios pasaulyje įmonės, turinčios finansinių resursų investuoti į kibernetinį saugumą, ne visada naudoja stiprius slaptažodžius. Kita vertus, interneto vartotojų slaptažodžių kūrimo įpročiai yra pernelyg įsisenėję ir, deja, ne taip lengva juos pakeisti. Naujausias mūsų tyrimas tik dar kartą parodo, kodėl palaipsniui slaptažodžių reikės vis mažiau ir pereisime prie naujų asmens autentifikacijos internete būdų“, – sako „NordPass” vadovas Jonas Karklys.

Progresyvios bendrovės, tokios kaip „Google“, „Microsoft“, „Apple“, „PayPal“, „KAYAK“ ar „eBay“, savo vartotojams jau leidžia prisijungti prie paskyrų, naudojantis ne slaptažodžiais, o slaptarakčiais (angl. passkeys). Manoma, kad kitos įmonės taip pat netrukus pereis prie šios technologijos. „NordPass“ taip pat prieš kelias savaites savo klientams pristatė galimybę programėlėje saugoti slaptarakčius ir jais dalintis. Tai pirmoji lietuvių įmonė, pritaikiusi šią technologiją.

Turtingiausių pasaulyje įmonių tyrimas atliktas, „NordPass“ bendradarbiaujant su nepriklausomais kibernetinio saugumo incidentų tyrėjais. ​​Tyrėjai analizavo duomenis, susijusius su 500 didžiausių įmonių pasaulyje pagal rinkos kapitalizaciją. Šie duomenys buvo suskirstyti į 20 skirtingų industrijų, kiekvienai jų tyrėjai išskyrė po 20 populiariausių slaptažodžių. Daugiausia analizuotų įmonių yra iš JAV (46,2 proc.), Kinijos (9,6 proc.), Japonijos (5,8 proc.), Indijos (4,2 proc.) Jungtinės Karalystės (4 proc.) ir Kanados (3,6 proc.).

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0