Pristatymas

Naujienų portalas „Delfi“ ir žurnalas „Reitingai“ pristato itin plačios apimties tyrimą „Turtingiausieji Lietuvos politikai“.

Informacija iš skirtingų informacijos šaltinių buvo renkama tris mėnesius, remtasi pačiomis naujausiomis (2020 metų) ataskaitomis, deklaracijomis ir analizėmis. Duomenis rinko, analizavo, sistemino ir tikrino bendra žurnalistų, finansininkų, auditorių ir nekilnojamojo turto ekspertų komanda.

Politikų turtas vertintas remiantis septyniais parametrais: nekilnojamas turtas (butai, namai, žemės sklypai), kelių transporto priemonės, akcijos, kiti registruojami daiktai (meno kūriniai, juvelyriai dirbiniai, antikvarai ir t.t.), pinigai (turimi bankuose Lietuvoje ir užsienyje), paskolintos lėšos, ūkio paskirties technika ir pastatai (liečia ūkininkus).

Politikų valdomos įmonės dažniausiai vertintos EV/EBITDA multiplikatoriaus metodu.

EV / EBITDA yra santykis, lyginantis įmonės vertę (EV) su jos pelnu prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA). EV / EBITDA santykis paprastai naudojamas kaip vertinimo metrika, siekiant palyginti skirtingų įmonių santykinę vertę. EV reiškia „Enterprise Value“ ir yra EV / EBITDA santykio skaitiklis. Įmonės EV yra lygus jos nuosavybės vertei (arba rinkos kapitalizacijai) pridėjus skolą (arba finansinius įsipareigojimus), atėmus grynuosius pinigus (skola, atėmus grynuosius pinigus, vadinama grynąja skola).

Galutiniame dokumente politikai išskaidyti į atskiras grupes: Prezidentas, Europos Parlamento nariai, Seimo nariai, Savivaldybių merai ir Savivaldybių tarybų nariai.

Atkreiptinas dėmesys, kad didelės dalies politikų deklaruoto turto vertė stipriai, neretai keletą kartų, skiriasi nuo realios jų valdomo turto vertės.

Dokumente pristatomi 127 politikai, tai yra, visi tie, kurių valdomas turtas, specialistų vertinimu, viršija milijoną eurų.

Pristatymas
Komentaras
Autoriai