„Šį rudenį patyrėme rimtą politinį sukrėtimą: pralaimėjome Seimo rinkimus. Visuomenė mus pasodino ant atsarginių suolelio, todėl dabar esame Seimo opozicija. Tai laikas, kuris mums suteiktas ne tik partijos ir Lietuvos būklei sąžiningai apmąstyti, bet ir atsakingai veikti“, – šeštadienį Kaune surengtame TS-LKD suvažiavime teigė L. Kasčiūnas.
„Privalome jį išnaudoti ir mūsų politinės organizacijos atnaujinimui, demokratizavimui, ir Lietuvos valstybės sustiprinimui“, – pridūrė naujasis konservatorių lyderis.
L. Kasčiūnas suvažiavimo metu bendrapartiečiams įvardino ir tris pagrindinius uždavinius, kurių sieks per savo vadovavimo TS-LKD kadenciją.
„Pirma, turime tapti stipria, kūrybinga opozicija, pajėgia ne tik, reikalui esant, stabdyti neapgalvotus, valstybei žalingus daugumos sprendimus, ne tik prisidėti prie būtinų sprendimų įgyvendinimo, bet ir siūlyti Lietuvai reikalingą politinę darbotvarkę“, – sakė politikas.
„Antra, turime sutelkti stipriausius Lietuvos protus ir visuomenės jėgas svarbiausių valstybės problemų sprendimui, turime įveikti atsivėrusį atotrūkį tarp valstybės ir piliečių, turime atgaivinti savo Respubliką“, – akcentavo jis.
Trečiasis naujojo konservatorių lyderio iškeltas tikslas, kad TS-LKD sustiprintų savo pozicijas savivaldos rinkimuose, o 2028 metais laimėtų Seimo rinkimus.
„Pasiruošę ir pateikę visuomenei gerai apgalvotą, realią savivaldos ir valstybės stiprinimo programą, 2027 metų pavasarį turime sustiprinti savo pozicijas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, o 2028 metų rudenį laimėti Seimo rinkimus ir po jų formuoti naują Vyriausybę“, – sakė politikas.
Žada būti dalykiška opozicija
L. Kasčiūnas pabrėžia, kad jo vadovavimo partijai metu TS-LKD bus konstruktyvi opozicija, kuri rems valstybei svarbius sprendimus.
„Stipri parlamentinė opozicija reiškia ne tuščias retorines kovas su valdančiąja koalicija. Tai visų pirma kruopšti Vyriausybės veiklos kontrolė, jos atskaitomybės ir skaidrumo standartų užtikrinimas“, – sakė TS-LKD pirmininkas.
„Būsime dalykiška opozicija. Remsime Vyriausybę tada, kai bus būtini skubūs ir ryžtingi sprendimai. Ypač nacionalinio saugumo srityje. (...) Lietuvos valstybė – mūsų bendras laivas, tad visi privalome rūpintis, kad šio laivo kelias per dabarties audras būtų sėkmingas“, – pridūrė jis.
Akcentavo dialogo partijoje svarbą
L. Kasčiūnas tikina, kad atsinaujinusioje Tėvynės sąjungoje bus siekiama išlaikyti dialogą, įsiklausant į skirtingas nuomones.
„Mūsų partija turi būti gyvu demokratiniu organizmu, laisva politine bendrija, kurioje diskutuojama, siūloma, argumentuojama. Mūsų sąjungoje nebus iš anksto teisingų ir klaidingų nuomonių, nebus baimės atvirai savo nuomonę išsakyti“, – teigė naujasis pirmininkas.
„Tėvynės sąjungai reikalinga ne imituojama vienybė, bet tikras solidarumas. Toks solidarumas atsiranda tik iš atviro dialogo“, – pabrėžė naujasis pirmininkas.
Šeštadienį Kaune surengtas neeilinis TS-LKD suvažiavimas, kurio metu tvirtinamas vasarį išrinktas partijos pirmininkas L. Kasčiūnas ir kita partijos vadovybė.
Pergalę politinės jėgos pirmininko rinkimuose L. Kasčiūnas iškovojo aplenkęs laikinai šias pareigas laikinai ėjusią Seimo vicepirmininkę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę, buvusį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, parlamentarą Žygimantą Pavilionįbei partijos Jurbarko skyriaus pirmininką Daivarą Rybakovą.
Anksčiau partijai vadovavęs Gabrielius Landsbergis po nesėkmingų Seimo rinkimų pasitraukė iš partijos pirmininko pareigų. Laikinai partijai vadovauti ėmėsi jo pirmoji pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
TS-LKD suvažiavime patvirtinta partijos vadovybė: pirmuoju pirmininko pavaduotoju tapo Saudargas
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį vykusiame suvažiavime pasitvirtino naująją vadovybę. Partijos pirmininko L. Kasčiūno pirmuoju pavaduotoju buvo paskirtas europarlamentaras Paulius Saudargas.
Taip pat TS-LKD pirmininko pavaduotojais buvo paskirti: buvusi laikinoji partijos pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vilniaus meras Valdas Benkunskas, buvusi finansų ministrė Gintarė Skaistė, taip pat partijos nariai Justinas Urbanavičius ir Kazys Starkevičius.
Savo ruožtu buvęs energetikos ministras Dainius Kreivus buvo paskirtas Politikos komiteto pirmininku.
Čmilytė-Nielsen: partijoms reikia susitelkimo, kad piliečiams būtų garantuota saugi valdžia
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Rusijos grėsmės akivaizdoje politinės partijos turi susitelkti ir veikti vieningai, sprendžiant gynybos klausimus.
„Sakyčiau, reikia telkti ir telktis, nuolat rūpintis savo saugumu: fiziniu, emociniu, intelektualiniu, moraliniu. Tvirtus proto, racionalumo principus kelti į politinę sferą, valstybinį gyvenimą, taip garantuojant savo piliečiams tvirtą, protingą ir saugią valdžią. Pastarųjų mėnesių neapibrėžtumo lauke ryškėja dar vienas svarbus principas, kurį ignoruoti būtų neprotinga. Praėjo laikai, kai patogiai galėjome stovėti po kitų laikomu saugumo skėčiu“, – šeštadienį per Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų suvažiavimą kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
„Politinis tingumas, tuščiažodžiavimas, atsainumas, pasyvumas nebūtinai nubūtinai nuves į pražūtį, bet gali tapti pražūtingu. Todėl mums reikia susitelkimo – tiek veikiant kartu, kai reikia bendro balso dėl saugumo, besąlygiško palaikymo Ukrainai“, – pridūrė ji.
Ji pabrėžė, kad profesionalumas, ištikimybė politiniams principams yra sėkmingos valstybės kūrimo receptas, kai ryškėja nauji globalūs lūžiai, kai reikės apsispręsti visam regionui ir Vakarams.
„Už Atlanto siaučia nepastoviausi vėjai per pastaruosius kelis dešimtmečius. Tačiau ar ne tam pasirinkome tas politines jėgas, kurių dalimi esame?“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
ELTA primena, kad Rusijai pradėjus plataus masto invaziją Ukrainoje, Lietuva ėmėsi didinti išlaidas gynybai ir planuoja nuo kitų metų skirti 5–6 proc. BVP krašto apsaugai – tokį spendimą dar sausį patvirtino Valstybės gynimo taryba (VGT).
Landsbergis kreipėsi į TS-LKD: užmirškime pavydus ir apkalbas
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis įspėja, kad šiuo metu pasaulis atsidūrė naujoje realybėje, kurią, pasak jo, formuluoja „pasaulio didžiųjų godumai“. Visgi profesorius atkreipia dėmesį, kad net ir šiame atšiauriame pasaulyje vis dar yra pasirinkimas išlikti žmonėmis. To paties V. Landsbergis tikina linkintis ir konservatorių partijai.
„Ateiname kas kartą prie naujo patirties ir patikros etapo, kurį formuoja nauji pasaulio didžiųjų godumai ir mirtini apetitai. Nepasirinkome šio etapo, bet jis jau čia. Nėra jis nė visai naujas, nes ataidi kartais lyg iš giliųjų Viduramžių – man reikia tavo žmonių, tavo žemių, tai atiduok, atiduok geruoju, nes vis tiek atimsiu, o mano akmuo didesnis už taviškį. Tai akmengalvių ir akmenširdžių civilizacija“, – šeštadienį Kaune surengtame TS-LKD suvažiavime į bendrapartiečius vaizdo įraše kreipėsi V. Landsbergis
„Apsidairykime, kur atsidūrę. Kovojome už pasirinkimo laisvę. Tai gal dar turime pasirinkimą pabūti žmonėmis. Ar pas jus revoliucijos nebuvo, ne? Tai kodėl taip sužvėrėjote. Čia iš sovietmečio klasika. (...) Kai kalbate apie žmonių sužvėrėjimą nereikia įžeidinėti žvėrelių. Tad grįžkime dar kartą prie pasirinkimo, kurį visi turime“, – sakė jis.
TS-LKD garbės pirmininkas V. Landsbergis akcentuoja žmogiškumo, brolystės ir seserystės linkintis ir konservatorių partijai.
„Sveikinkime naująjį pirmininką, užmirškime pavydus ir apkalbas. Tegul mūsų partija, dalis Lietuvos visuomenės, (...) būna brolija ir seserija. Nesisvaiginkime politologų mokslais – neva politinė partija turi siekti politinės valdžios ir pagal tai matuotis kerzavus batus“, – akcentavo V. Landsbergis.
„Kadaise sakėme – būkime žmonių partija. Ne dvasikos bomžų, ne karjerovičių, ne skradžių. Štai čia galėtų būti viskas paprasta. (...) Norėčiau, kad mūsų dvasinės bendrijos dėka Lietuvoje augtų“, – pridūrė jis.
Šeštadienį Kaune surengtas neeilinis TS-LKD suvažiavimas, kurio metu tvirtinamas vasarį išrinktas partijos pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir kita partijos vadovybė.
Pergalę politinės jėgos pirmininko rinkimuose L. Kasčiūnas iškovojo aplenkęs laikinai šias pareigas laikinai ėjusią Seimo vicepirmininkę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę, buvusį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, parlamentarą Žygimantą Pavilionįbei partijos Jurbarko skyriaus pirmininką Daivarą Rybakovą.
Anksčiau partijai vadovavęs Gabrielius Landsbergis po nesėkmingų Seimo rinkimų pasitraukė iš partijos pirmininko pareigų. Laikinai partijai vadovauti ėmėsi jo pirmoji pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.