Įkvepiančiai startavę žalgiriečiai (10-7) po pirmojo rato dalinosi 6-8 vietas, tačiau antrajame pritrūko kvapo ir konkurencijos nebeatlaikė (5-12) bei finišavo galutinėje 13-oje pozicijoje. Tai vienu laipteliu aukščiau nei pernai, bet tuomet visai kitas buvo Tel Avivo „Maccabi“, šiemet likęs vos trečias nuo galo.
Bet kokiu atveju, su rekordiniu klubo biudžetu, kurį sudarė net 17,7 milijono eurų, žaliai-balti tikėjosi nuveikti kur kas daugiau ir nebūti pačiais nerezultatyviausiais visame turnyre.
Tiesa, kauniečių sezonas vertinamas įvairiai, kaip ir skiriasi ekspertų nuomonės dėl trenerio Andrea Trinchieri likimo.
„Žalgiriui“ pritrūko kelių pergalių. Nepasakyčiau, kad sezonas buvo labai blogas. Dvi-trys papildomos pergalės lemtų, kad dabar sėdėtume, džiaugtumėmės ir didžiuotumėmės, kad jis su ne tokiu dideliu biudžetu kaip kitos komandos yra konkurencingas.
Aš duočiau 7,5 balo, nes „Žalgiris“ tikrai karinga komanda ir daugelyje rungtynių rodė charakterį. Prisiminkime tą savaitę Italijoje ir ypač Milane, kai žalgiriečiai panaikino 27 taškų deficitą ir perlaužė rungtynes. Manau, tai yra verta pagarbos. Komanda turi geriausius fanu ir viską, kad galėtų dominuoti ir konkuruoti Eurolygoje. Čia tik suklysta su keliais užsieniečiais, bet bendras vaizdas vis tiek neblogas, o ta 13-a vieta nėra gėdinga“, – DELFI TV laidoje „Krepšinio zona“ teigė Tomas Pačėsas.
Nors jų tiesiogiai neįvardino, akivaizdu, kad specialisto galvoje – Brady Maneko ir Matthew Mitchello vardai. Krepšininkai kartu sudėjus uždirba apie 800 tūkstančių eurų, tačiau tapo itin retais svečiais aikštėje, o jų produktyvumas – itin kuklus.
Kartu jie rinko tik 6,5 taško ir 4,6 naudingumo balo.
Ar jie liks Nemuno saloje dar metams, didelis klausimas. Tai gali lemti „Žalgirio“ vadovų sprendimas dėl trenerio. Pastaruoju metu Lietuvos portaluose kaip pagrindinis kandidatas perimti derinių lentą iš A. Trinchieri, kurį atleidus tektų sumokėti solidžią kompensaciją, rankų minimas Jaka Lakovičius.