Išvydus Nevėžio pakrante žingsniuojančius ir paukščius skaičiuojančius žmones nereikėtų nustebti. Metų pradžioje visoje Lietuvoje vykdomas žiemojančių vandens paukščių skaičiavimas. Surinkti duomenys analizuojami ne tik mūsų šalyje. Tokie skaičiavimai vyksta ir tarptautiniu mastu.
Prieš trisdešimt metų uosynai Lietuvoje sudarė 2,5 procento visų miškų, tačiau jie sparčiai nyksta. Mokslininkai teigia, kad per artimiausius dešimt–dvidešimt metų jų gali visai nelikti. O efektyvių būdų sustabdyti nykimą nėra, rašoma pranešime spaudai.
Po atlikto aplinkosaugininkų tyrimo dėl neteisėtai Smiltynėje pašalintų 69 medžių, pažeidėjui bus teks iš kišenės atseikėti daugiau nei 11 tūkst. eurų už aplinkai padarytą žalą.
Gyventojus suneramino krentantys didžiuliai medžiai, tačiau tai – ne kirtėjų darbas: kaltininkus jau gaudo spąstais (1)
Topolių gatvėje (atkarpoje nuo sankirtos su Daržų gatve), pastarosiomis dienos vyksta aktyvūs medžių šalinimo darbai. Praėjusį pavasarį visai netoli minėtos vietos, kelyje link Kavoliškio, buvo atliktas krūmynais apaugusios sklypo valymas, tad ir šį kartą veiksmą stebintys miestelėnai svarstė, kad d...
Lietuvoje veikiantis Laukinių gyvūnų globos centras per metus sulaukė 6000 pranešimų apie galimai sužeistus gyvūnus. Jame dirbantys specialistai sako, kad tenka gelbėti gulbes, pelėdas, beždžiones, pitonus, tetrūksta tik meškos. Jai priimti sąlygos taip pat yra. Jie paapgailestavo, kad žmonės su gyv...
Tamsiojoje vandenyno pusėje atsirado naujas gyventojas – neseniai atrastai naujai milžiniškų vėžiagyvių rūšiai buvo duotas piktadario iš sagos apie „Žvaigždžių karus“ Darto Veiderio (angl. Darth Vader) vardas.
Vienos Italijoje gyvenančios rūšies vapsvos, dėl klimato kaitos pradėjusios elgtis agresyviau, it ateivės iš kitos planetos, visoje šalyje niokoja bičių avilius, naujienų agentūrai ANSA antradienį pranešė už ekologišką žemdirbystę atsakingi oficialūs asmenys.
Kabelių užkardos pasieniečiai fiksavo, kaip Čepkelių raiste iš Baltarusijos į Lietuvą vienu metu įbėgo 9 vilkai, rašoma pranešime spaudai.
Prasidėjęs stintų sezonas kvieste kviečia paragauti agurkais kvepiančių žuvelių. Nors jų galima nusipirkti ir brangiau, ir pigiau, vertėtų pasitikslinti, iš kur jos atvežtos. Pasirodo, ne visos jos yra „šviežios, iš Lietuvos pajūrio“.
Antanas Miežanskas pasidalijo kerinčiais žiemos vaizdais iš Nidos. Šis Lietuvos kraštas kasmet stebina vandens ir šalčio suformuotomis ledo skulptūromis.
Žvėryno mikrorajono gyventojai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti kaip namo siena laksto kažkoks gyvūnas. Ne visi iškart suprato, kas jis.
Liguistai į namus nereikalingus daiktus ar šiukšles tempiantiems kaupikams ieškos gelbėjimo plano (1)
Panevėžio savivaldybėje įvairių sričių specialistai kitą savaitę renkasi spręsti, kaip pagelbėti panevėžiečiams, tapusiems kaupikų įkaitais. Liguistai į namus nereikalingus daiktus ar tiesiog šiukšles tempiančių nelaimėlių kaimynai priversti kęsti smarvę, tarakonų ordas, gyventi nuolatinėje baimėje,...
Vištyčio ežeras susiformavo maždaug prieš 12000 metų, ištirpus paskutiniajam ledynui, dengusiam visą dabartinės Lietuvos teritoriją ir siekusiam Suvalkų aukštumas Lenkijoje. Vienas iš didžiausių Lietuvos ežerų, ketvirtas pagal dydį – 1820ha (plotas nurodytas kartu su Karaliaučiaus sritimi).
Pasibaisėjo Vilniaus savivaldybės veiksmais dėl druskos barstymo mieste: gresia rimtos problemos? (13)
Įpusėjus žiemai žmonės feisbuke ėmė skųstis dėl perteklinio druskų barstymo Vilniaus mieste. Vilnietė Ligita piktinosi, kad tokia Vilniaus miesto strategija gali pridaryti labai daug žalos augmenijai ir infrastruktūrai.
Europinių ungurių būklė yra kritiškai bloga, o jų kontrabandos mastai stulbina – nelegaliai stikliniai unguriai į Azijos šalis iš Europos keliauja net lėktuvo bagaže. Pelningumu nelegali šių žuvų prekyba prilyginama narkotikų verslui – už kilogramą ungurių jauniklių Azijos rinkoje mokama iki 6000 eu...
Gamtos fotografas pasidalijo unikaliais kadrais iš vilkiukų gyvenimo: to iš taip arti niekada neišvysi (2)
Gamtos fotografas Darius Babelis pasidalijo unikaliu vaizdo įrašu iš jaunų vilkiukų gyvenimo. Šakių rajone nerūpestingai bėgančias trijų jauniklių dienas jis įamžino rugsėjį. Vaizdai išties užburiantys.
Gamtos fotografas Ramūnas Reifas įamžino, kaip žiemą leidžia Pašilių stumbryno stumbrai. Miškų galiūnai pozavo baltos žiemos fone ir nepagailėjo akį kaustančių kadrų. Vis dėlto už įspūdingos išvaizdos slypi sudėtinga rūšies istorija.
Miškų politika – bene opiausias ir daugiausiai visuomenės dėmesio sulaukiantis gamtosaugos klausimas Lietuvoje. Vis daugėja bendruomeninių judėjimų ir pilietinių iniciatyvų, kurios kovoja už didesnę miškų apsaugą. Nevyriausybininkų pastangomis buvo penkis kartus išplėstas Punios šilo rezervatas, kur...
Prieš mėnesį muitinės pareigūnai sulaikė tarptautiniu mastu saugomos rūšies kriauklę, kurią bagaže gabenosi iš užsienio grįžtantis keliautojas, rašoma pranešime spaudai.
Nuo sausio 1 d. šalies žvejams bus kompensuojami jų patirti nuostoliai, atsiradę sustabdžius verslinę žvejybą dėl valstybės valdomų įmonių veiklos. Tai numatyta įsigaliojusiame Žuvininkystės įstatymo pakeitime, rašoma pranešime spaudai.
Gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi neįprastais vaizdais – ne vienas jų užfiksavo gėlių žiedus, kurie labiau būdingi pavasariui. Įamžintas ir žalčialunkis, nors įprastai augalas žydi kovo mėn.
Linas grybavimo sezoną atidarė sausio 1-ąją: tikina, kad tądien rinktos voveraitės buvo dar skanesnės (1)
Sausio 1-ąją dubenį voveraičių miške prisirinkęs Linas džiaugėsi: tradicija tapęs grybavimas pirmąją metų dieną buvo sėkmingas, o grybų skonis – puikus.
Nuo sausio 1 d. žvejams vėl leidžiama gaudyti lašišines žuvis, rašoma pranešime spaudai.
2024 metų gruodį, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai organizavo prevencinį reidą Rietavo turguje ir nustatė neteisėtos prekybos atvejį – kai buvo prekiaujama saugomos rūšies – krokodilinio kaimano iškamša, rašoma pranešime spaudai.
Gyvačių augintojas papasakojo, kaip iš užsienio parsiveždavo egzotinių gyvūnų, 2 savaites ieškojo mokykloje pabėgusios kobros ir kodėl įkando augintinė (1)
Pasitinkant Žaliosios medinės gyvatės metus, egzotinių gyvūnų augintojas ir globėjas Antanas Slučka tikina, jog net pavojingų gyvačių bijoti neverta. „Jeigu gyvatės neskriausi, ji nekirs. Savo ginklą – nuodus – ji naudoja tik kritišku atveju. Jie skirti grobiui paralyžiuoti, o žmogus niekada nebuvo ...
Baigiantis metams Lietuvos zoologijos sodas (LZS) tradiciškai atkreipia dėmesį į saugomas gyvūnų rūšis, kurios pagal Rytų kalendorių simbolizuoja ateinančius naujuosius metus. 2025-ieji bus Žaliosios medinės gyvatės metai, todėl zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai taivaninio smailiauodegio žalčio p...
Drambliai turi unikalių bruožų, dėl kurių jie yra vieni iš labiausiai atpažįstamų gyvūnų planetoje. Jų didžiulės ausys yra ne tik įdomus anatominis ypatumas, bet ir evoliucijos, kuria siekiama išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, rezultatas. Apie tai rašo „IFLScience“.
Silkės – plėšrūnės? Mokslininkai mano, kad Baltijos jūroje įvyko stebinantis evoliucijos pokytis (5)
Mokslininkai Baltijos jūroje aptiko naują silkių populiaciją, kuri minta kitomis žuvimis, o ne planktonu, kaip kiti šios rūšies atstovai. Apie naują evoliucinį šuolį iš pažiūros gerai ištirtos žuvų rūšies žuvyse praneša mokslinis žurnalas phys.org.
Tailande gimusi begemotė Moo Deng tapo tikra interneto sensacija: sužavėjo jos nenustygstantis būdas
2024 m. liepą Tailando zoologijos sode gimė Moo Deng – nykštukinio begemoto patelė, kuri 2 mėn. amžiaus tapo tikra interneto sensacija. Žmonės valandų valandas stovi eilėse, kad galėtų ją pamatyti, internetą užtvindė begemočiukės nuotraukos, vaizdo įrašai ir memai. Su jos atvaizdu imti kurti drabuži...
Neatspėsite, iš ko pagamintos šios Kalėdų eglutės: Danutė jas savo rankomis kuria jau 30 metų, neatsigina norinčių įsigyti (3)
Veisiejuose, Alytaus apskrityje, gyvenanti Danutė Žarkaitienė visus stebina rankų darbo eglutėmis. Jas moteris kuria jau 30 m. Jos namus per šventes šiemet puoš apie 10 dirbtinių žaliaskarių. Visos – jos pačios gamintos.