Faktai apie vyro kūną: nuo šiol į jį žiūrėsite kitaip

 (49)
Vyro kūne glūdi daugybė netikėtų dalykų. Labai daug išskirtinių jo savybių nežino ne tik moterys, bet ir patys vyrai.
© Shutterstock

Brightside.me nusprendė kiek pradengti šios paslapties šydą ir atrinko 8 faktus, kuriuos perskaitę į vyrus žiūrėsite visiškai kitaip.

1. Lėčiau sensta

Vyro veidas jaunatvišką išvaizdą išlaiko daug ilgiau, nei moters veidas. Taip yra todėl, kad su amžiumi vyro odoje kolageno koncentracija mažėja daug lėčiau, todėl veidas mažiau raukšlėjasi ir nukąra. Vis dėlto, kadangi vyrai paprastai savo veido oda rūpinasi mažiau nei moterys, juos labiau veikia aplinkos sąlygos, tad natūralus pranašumas prieš moteris gali prilygti nuliui.

2. Veikiančios pieno liaukos

Taip, jūs nesuklydote. Vyrai taip pat turi pieno liaukas, kuriose gali gamintis pienas. Tačiau jis gaminasi tik anomaliomis sąlygomis. Taip gali nutikti, jei organizme pasigamina per daug hormono prolaktino. Dažniausiai taip nutinka po širdį stimuliuojančių gydymo metodų, dėl posmegeninės liaukos ar pagumburio sutrikimų, vartojant opijatus arba kai vyras jaučia didžiulį alkį.

3. Nuplikimas

Būtų malonu manyti, kad genetinis polinkis į nuplikimą perduodamas per motinos X chromosomas, tačiau viskas nėra taip paprasta. Egzistuoja ir kiti, ne mažiau svarbūs veiksniai. Jei vyro tėvas nuplikęs, tikimybė, kad jis pats nupliks, išauga 60 proc. Be to, suaktyvėję vyriški hormonai taip paveikia plauko folikulus, kad organizmas ilgainiui praranda gebėjimą auginti naujus plaukus. Stresas ir nevisavertė mityba taip pat gerokai padidina nuplikimo riziką.

4. PMS

Galbūt kažkam pasirodys labai keista, bet 26 proc. vyrų patiria priešmenstruacinio sindromo simptomus. Tokiu laikotarpiu vyras tampa jautresnis, labiau linkęs susierzinti, jaučia didesnį alkį ir net gali jausti pilvo skausmą. Tai yra, jis jaučia tuos pačius PMS simptomus, kaip moteris.

5. Moteriška kilmė

Visi pasaulio žmonės savo egzistenciją pradėjo kaip moterys. Individo lytį nulemia X ir Y chromosomos. Jei pradėjimo akimirką susijungia dvi X chromosomos, gimsta mergaitė, o jei X ir Y chromosomos – berniukas. Pirmąsias 5–6 savaites Y chromosoma yra neaktyvi, tad kol Y chromosoma nefunkcionuoja, embrionas vystosi kaip mergaitė.

6. Stora oda

Vyrų oda storesnė dėl jų organizme vyraujančio hormono testosterono. Ji apytikriai 25 proc. storesnė nei moterų oda. Vis dėlto su amžiumi vyrų oda plonėja, o moterų išlieka tokia pati iki menopauzės.

7. Adomo obuolys

Ar esate kada svarstę, kam reikalingas Adomo obuolys, ir kodėl vyrų Adomo obuolys didesnis nei moterų? Moterų kakle yra nedidelis skydliaukės kremzlės iškilimas. Vienintelė jo funkcija – apsaugoti balso stygas. Skydliaukės kremzlė taip pat nulemia aukštesnį balso toną. Paauglystėje pakinta jos kampas su žiedine kremzle, susiformuoja Adomo obuolys ir susiformuoja vadinamasis „lūžtantis balsas“. Vyrų kakle šis kampas mažesnis nei moterų, todėl išsikišimas didesnis, o balsas žemesnis.

8. Spalvų suvokimas

Vyrai sugeba atskirti daug mažiau spalvos atspalvių, nei moterys, ir priežastis yra gana paprasta. Spalvų suvokimą užtikrina tinklainės kūginės ląstelės. Informacija apie jas yra X chromosomoje, o kadangi moterys turi dvi X chromosomas, natūralu, kad jos turi dvigubai daugiau kūginių ląstelių nei vyrai, ir techniškai įžvelgia daugiau atspalvių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją